Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: Jocuri NGP de calitate PS3, fara Blu-Ray?

  1. #1 SP
    PlayStation Forever! Chris's Avatar

    Jocuri NGP de calitate PS3, fara Blu-Ray?

    PSP2, cu numele de cod NGP (Next Generation Portable) a fost cap de afis pe toate site-urile de stiri de gaming, dar un lucru care este foarte intrebat despre acest nou handheld de la Sony este storage-ul. Cum poate fi posibil sa joci jocuri de calitate PS3 fara capacitatea unui Blu-Ray? Iata cum. Sony a anuntat ca jocurile NGP vor fi oferite in ambele formate, digitale si fizice, dar ar trebui sa fie niste memory card-uri scumpe care ne aduc la intrebarea daca Sony a adaugat formatul fizic doar pentru a tine gura criticilor inchis dupa ce a primit rezultate negative de la PSPgo.

    Si acum ajungem la format digital, sistemul cloud si remote play. In continuare, sistemul cloud va fi un lucru maret pentru Sony, s-au imprastiat zvonuri pe internet cum ca cel mai nou firmware de PS3 3.60 va aduce sistemul cloud pentru salvari de jocuri si mai multe, deci de ce NGP nu ar veni cu acest plus? Chiar si Kojima a spus ca NGP poate rula jocuri de calitate PS3. Da, nu se va intampla cu o baterie asa mica, dar poate fi facut acest lucru cu remote play sau cloud gaming.

    In final, format digital si cloud gaming. Sony stie ca in generatia asta, hardcore gamerii nu sunt pregatiti pentru o consola digital only sau un handheld cum au invatat de la PSPgo, dar pentru a nu intra foarte mult in amanuntele digital vs. fizic, Sony intelege ca eventual, formatul digital va fi calea de a lua toate jocurile si nu este nici o surpriza ca Sony a anuntat un serviciu asemanator OnLive, care te lasa sa joci jocuri ce sunt pe servere sau PS3-uri cand NGP va fi lansat. Tu ce crezi?
    Attached Images Attached Images ngp.jpg

  2. #2 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca NGP nu o sa aiba jocuri si in format fizic, o sa fie o dezamagire pentru unii. Sunt persoane care au o colectie impresionanta de jocrui pentru PSP. Jocul de PSP odata cumparat e al tau. In timp ce un joc digital il poti pierde odata cu stergerea lui, pierderea aparatului sau din alte motive. Mie mi-ar placea sa existe acele jocuri si in format fizic, si le-as prefera asa, dar si daca vor renunta la ideea asta nu cred ca e o dezamagire.

  3. #3 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Daca NGP nu o sa aiba jocuri si in format fizic, o sa fie o dezamagire pentru unii. Sunt persoane care au o colectie impresionanta de jocrui pentru PSP. Jocul de PSP odata cumparat e al tau. In timp ce un joc digital il poti pierde odata cu stergerea lui, pierderea aparatului sau din alte motive. Mie mi-ar placea sa existe acele jocuri si in format fizic, si le-as prefera asa, dar si daca vor renunta la ideea asta nu cred ca e o dezamagire.

    Vor fi valabile atat in format digital, cat si in format fizic. (carduri de memorie flash dedicate).
    Un joc digital nu este pierdut odata cu stergerea lui. Jocul poate fi redescarcat de pe acelasi cont.

  4. #4 SP
    Member liviu15's Avatar
    cat de praf , era prea frumos sa ramana doar ce sa anuntat , cica nu ruleaza jocurile la adevaratul potential din cauza bateriei , atunci sa puna setari de calitate in joc ca la incarcat sa te joci cu grafica de ps3 , si jocurile stocate online mi se pare o prostie , in primul rand cum se intelege cu viteza de citire si lagul , iar cu acele carduri nu vad de ce nu pot pune caacitate mare pentru jocurile mari ca doar avem carduri microsd de 32gb si sd de 128gb , si daca vroiau puteau sa puna suport pentru onlive nu sa faca un serviciu asemanator numai ca vor fi procesate datele de consola.

  5. #5 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by anotherchild View Post
    Vor fi valabile atat in format digital, cat si in format fizic. (carduri de memorie flash dedicate).
    Un joc digital nu este pierdut odata cu stergerea lui. Jocul poate fi redescarcat de pe acelasi cont.
    Aha...cat timp serverele care hosteaza jocurile functioneaza. Dupa aia...adio. Si asta se poate intampla mult mai repede decat crezi, totul evolueaza foarte repede. Ganditi-va cum ar fi fost daca jocurile pt XBOX clasic ar fi fost digitale, XBOX Live pt consola clasica nu mai e disponibil deja de ceva timp.

    Si asta e o consola relativ moderna, ce sa mai zicem de PS1 sau console mult mai vechi.

    Damn it, eu vreau jocurile mele in format fizic, sa pot sa le car cu mine oriunde, chiar si unde n-am Internet. Si ... la o adica ... sa le pot vinde peste 20 de ani

  6. #6 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Quote Originally Posted by Chris View Post
    PSP2, cu numele de cod NGP (Next Generation Portable) a fost cap de afis pe toate site-urile de stiri de gaming, dar un lucru care este foarte intrebat despre acest nou handheld de la Sony este storage-ul. Cum poate fi posibil sa joci jocuri de calitate PS3 fara capacitatea unui Blu-Ray? Iata cum. Sony a anuntat ca jocurile NGP vor fi oferite in ambele formate, digitale si fizice, dar ar trebui sa fie niste memory card-uri scumpe care ne aduc la intrebarea daca Sony a adaugat formatul fizic doar pentru a tine gura criticilor inchis dupa ce a primit rezultate negative de la PSPgo.

    Si acum ajungem la format digital, sistemul cloud si remote play. In continuare, sistemul cloud va fi un lucru maret pentru Sony, s-au imprastiat zvonuri pe internet cum ca cel mai nou firmware de PS3 3.60 va aduce sistemul cloud pentru salvari de jocuri si mai multe, deci de ce NGP nu ar veni cu acest plus? Chiar si Kojima a spus ca NGP poate rula jocuri de calitate PS3. Da, nu se va intampla cu o baterie asa mica, dar poate fi facut acest lucru cu remote play sau cloud gaming.

    In final, format digital si cloud gaming. Sony stie ca in generatia asta, hardcore gamerii nu sunt pregatiti pentru o consola digital only sau un handheld cum au invatat de la PSPgo, dar pentru a nu intra foarte mult in amanuntele digital vs. fizic, Sony intelege ca eventual, formatul digital va fi calea de a lua toate jocurile si nu este nici o surpriza ca Sony a anuntat un serviciu asemanator OnLive, care te lasa sa joci jocuri ce sunt pe servere sau PS3-uri cand NGP va fi lansat. Tu ce crezi?
    Eu cred ca stirea ar fi sunat mult mai bine daca nu o traduceai mot-a-mot si ii dadeai macar o spoiala de sintaxa in limba romana.

  7. #7 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Si ... la o adica ... sa le pot vinde peste 20 de ani
    Pai asta-i si ideea, lasa nu mai vinde tu atata ca trebuie cumparate 'de noi'.
    Adica s-a prins toata lumea, miscarea e facuta si cu gandul, daca nu cumva numai cu gandul la a stopa vanzarile SH, si a le creste lor veniturile.
    Astea is timpurile copii, adaptativa.

    PS. Lipsa jocurilor pe un format fizic este o mizerie !

  8. #8 SP
    Junior Member IceBlast13's Avatar
    ma intreb care o sa fie pretul de start, in jur 2500 de lei probabil

  9. #9 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Chris, pana nu inveti sa adaptezi mai bine o lasi balta, parca e scrisa in maghiara stirea, pe langa ca titlul nu are nici o legatura cu realitatea.

    In rest..numai lucruri marete !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts