Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 14 of 14

Thread: Operation Flashpoint 2 - Informatii noi pe 20 Februarie

  1. #1 SP
    Banned Pr3dator39's Avatar

    Operation Flashpoint 2 - Informatii noi pe 20 Februarie

    Un community manager de la Codemasters a anuntat ca Vineri, 20 februarie 2009, la ora 9:00 GMT noi informatii despre Operation Flashpoint 2 vor fi lansate publicitatii. Ideea jocului din punctul meu de vedere este una fabuloasă, minunată, pentru iubitorii de "simulatoare militare", cei de la Codemasters promiţ�nd că va fii un joc foarte bun, şi că nu va fi nimeni dezamăgit. După cum am mai spus, c�mpul de luptă pus la dispoziţie va fii o insulă imensă de aproape 220.000 km pătraţi, care va putea fii parcursă pe jos in aprox. 5 ore, şi �n cazul campaniei şi �n cazul multiplayerului.

    Sursa -> OFP: News IS coming - Codemasters Forum
    Attached Images Attached Images ofp2_uh60.jpg ofp2_1110_battle_overview-20copy.jpg 3176642839_d8538f7774_o.jpg

  2. #2 SP
    Member slabunator's Avatar
    Quote Originally Posted by Pr3dator39 View Post
    Nu a?a de bine cunoscutul OFP2 (Operation Flashpoint 2) a fost anun?at pentru vineri 20 februarie 2009, la ora 9:00 GMT. Ideea jocului din punctul meu de vedere este una fabuloas?, minunat?, pentru iubitorii de "simulatoare militare", cei de la Codemasters promi?�nd c? va fii un joc foarte bun, ?i c? nu va fi nimeni dezam?git.
    Dup? cum am mai spus, c�mpul de lupt? pus la dispozi?ie va fii o insul? imens? de aproape 220.000 km p?tra?i, care va putea fii parcurs? pe jos in aprox. 5 ore, ?i �n cazul campaniei ?i �n cazul multiplayerului.
    imi amintesc de operation flaspoint 1, now that was the sh*t.nu am vazut prea mult footage din jocu asta, dar merg pe renume.

    perioada asta februarie-martie e cam furtunoasa, Street Fighter 4 , Resident Evil 5, Killzone2, OP Flashpoint 2. stie cineva cam cat valoreaza un rinichi in ziua de azi?


    un link ceva?

  3. #3 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    @aallex: a fost o neintelegere; au fost corectate. Data de lansare momentan este "vara 2009".

    http://www.consolegames.ro/forum/f7-...hpoint-2-vara/

  4. #4 SP
    Member slabunator's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    @aallex: a fost o neintelegere; au fost corectate. Data de lansare momentan este "vara 2009".

    http://www.consolegames.ro/forum/f7-...hpoint-2-vara/
    am priceput...era chiar culmea, joc asa important sa iasa parca de nicaieri, fara pic de hype doar cu un teaser trailer.

    oricum, mi-a stat inima in loc cand am citit ca iese jocul in 20 feb

    multam pt stire, si clarificare

  5. #5 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Pe la sf. lunii Iulie ar fi lansarea. Dubios, pentru ca nu e o perioada viabila pt. vanzari.
    In fine, il am la pre orders.
    Tot ce sper e sa se apropie de primul, adica sa fie la fel de realist.

  6. #6 SP
    Banned Pr3dator39's Avatar
    Quote Originally Posted by Wargasm View Post
    Tot ce sper e sa se apropie de primul, adica sa fie la fel de realist.

    Pai astia asa au zis, ca o sa fie foarte realistic ... acuma stii cum e, strategie de marketing , de'astea, poate daca nu sunt multumiti nu o sa scoata nici macar un demo, ca sa nu reduca numarul vanzarilor


    BTW: Au aparut 8 noi screenshoturi, la adresa http://www.flickr.com/photos/29306805@N08/

  7. #7 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Din 2000 pana acum nu cred c-au ramas aceasi designeri si programatori.

    De fapt am vazut ca nu mai au nici o treaba cu cehii care l-au realizat pe primul

  8. #8 SP
    Banned Pr3dator39's Avatar
    Quote Originally Posted by Wargasm View Post
    Din 2000 pana acum nu cred c-au ramas aceasi designeri si programatori.

    De fapt am vazut ca nu mai au nici o treaba cu cehii care l-au realizat pe primul
    Folosesc acelasi graphics engine ca la Grid, care dupa parerea mea e superb, grafica lui GRID Racedriver e superba, prin urmare sper ca si grafica lui OFP2 sa fie superba

  9. #9 SP
    Banned Pr3dator39's Avatar
    S-ar putea sa fie impartit acest news update in 2 parti :
    Una maine Joi 19 Februarie 2009
    Si una vineri 20 februarie 2009

    Sursa : Codemasters Forum - View Single Post - News IS coming - UPDATED 18/02

  10. #10 SP
    Banned Pr3dator39's Avatar
    A aparut azi prima parte din News ... pe cn intereseaza
    OperationFlashpoint2.org Operation Flashpoint: Dragon Rising unveils EGO tech video and new visual identity
    un nou video, cu putin gameplay, jocul pare foarte realistic, si foloseste asa zisul EGO tech, un engine folosit si la GRID can't w8 for the release

  11. #11 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    E praf. Un fel de copie nereusita de Bad Company. Aveam asteptari mult mai mari.

  12. #12 SP
    Banned Pr3dator39's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    E praf. Un fel de copie nereusita de Bad Company. Aveam asteptari mult mai mari.
    Nu stiu ce sa zic ... asa pare in acest video , poate e mai interesant in realitate asa ca pana la aparitia jocului nu stiu daca cineva se poate pronunta cu exactitate ...

  13. #13 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Si niste screenshot-uri aparute astazi.
    Attached Images Attached Images ofdr_screenshot_03.jpg ofdr_screenshot_09.jpg ofdr_screenshot_10.jpg ofdr_screenshot_12.jpg ofdr_screenshot_15.jpg ofdr_screenshot_21.jpg

  14. #14 SP
    Banned Pr3dator39's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 6 Last Post: 17-05-2012, 17:22
  2. Operation Flashpoint 2 By Pr3dator39 in forum Jocuri PC
    Replies: 11 Last Post: 02-04-2010, 17:05
  3. Operation Flashpoint: DR Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 5 Last Post: 22-12-2009, 02:50
  4. Operation Flashpoint 2 in Vara By Mika in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 10-02-2009, 13:39
  5. Operation Flashpoint 2 By MonkY in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 23-08-2008, 23:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts