Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 20 of 20

Thread: Noi imagini din Ninja Blade

  1. #1 SP
    Senior Member istrategie's Avatar

    Noi imagini din Ninja Blade

    Ninja Blade este o combinatie intre seria Ninja Gaiden si un third-person action clasic. Ken Ogawa este personajul principal al jocului si are ca obiectiv eliminarea unei hoarde de monstrii care au atacat orasul Tokyo. Eroul si echipa lui vor folosi un arsenal complex si vor dispune de abilitati speciale. Jocul este pregatit sa fie lansat pe 7 aprilie, exclusiv pe Xbox 360.
    Attached Images Attached Images 003_e1.jpg 005_e2.jpg 008.jpg ex2.jpg gr1_greaton.jpg oef.jpg photo001.jpg shot_2008_11_19_060053_301_png_jpgcopy.jpg shot_2008_12_10_053456_283.jpg wil02.jpg

  2. #2 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...pe șapte apare la noi (PAL) că-n Japonia e deja expirat. Can't wait!

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Fratele lui Dante si iubitul lui Ninja Gayden, nu ?

  4. #4 SP
    Member mishu's Avatar
    Foarte frumos jocu' si are si achievementuri usoare

  5. #5 SP
    Member UrSuLeTzU's Avatar
    Could be good...

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by UrSuLeTzU View Post
    Could be good...
    It could. But we shall see. Demo trebuia sa iasa de ieri pe Live...

  7. #7 SP
    Member zaice's Avatar
    Nice game.Great pictures

  8. #8 SP
    Member snk2's Avatar
    Demo up on marketplace now.

  9. #9 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    mie mi se pare ca personajul are prea multe accesorii pe el

  10. #10 SP
    Member Atrium's Avatar
    In ASIA a aparut deja ?

  11. #11 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Am jucat si eu demo-ul pe X360. Controlul pare destul de bine facut, dar parca prea multe evenimente scriptate. Japonezii astia au o imaginatie foarte bogata in ceea ce priveste coregrafiile de lupta si monstri

  12. #12 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Atrium View Post
    In ASIA a aparut deja ?
    Demult.

  13. #13 SP
    Member Atrium's Avatar
    da, acum am vazut pe playasia. Intrebarea mea este cum de nu si-a luat nimeni de acolo, daca a aparut chiar asa demult. Am vazut ca au si versiune Region Free. Ca vad ca pe aici se discuta de demo, imagini noi...

  14. #14 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Atrium View Post
    da, acum am vazut pe playasia. Intrebarea mea este cum de nu si-a luat nimeni de acolo, daca a aparut chiar asa demult. Am vazut ca au si versiune Region Free. Ca vad ca pe aici se discuta de demo, imagini noi...
    No Region Protection Release Date Feb 12, 2009...mda asta mi-a scăpat! Păi �n cazul ăsta...

  15. #15 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Atrium View Post
    da, acum am vazut pe playasia. Intrebarea mea este cum de nu si-a luat nimeni de acolo, daca a aparut chiar asa demult. Am vazut ca au si versiune Region Free. Ca vad ca pe aici se discuta de demo, imagini noi...
    La cate titluri mari au iesit in ultima perioada, si la ce criza e... iti dai seama ca nu s-a riscat nimeni la asian released, cand noi nu facem fata doar cu lansarile pe US/UE. Poate RonanN1...

  16. #16 SP
    Member Atrium's Avatar
    Ah, ok, credeam ca asteptati versiunile UE/US ca s-ar putea sa aiba ceva in plus fata de cea din ASIA. Oare de ce e diferenta asa de mare intre release dates ?

  17. #17 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Atrium View Post
    Oare de ce e diferenta asa de mare intre release dates ?
    Așa e politica...

    Nu știu, poate greșesc dar...e foarte simplu, mă rog vorba vine, e foarte simplu să-l lansezi NTSC-J/NTSC-U. E doar o limbă nu pe regiune nu? Dar c�nd vine vorba de PAL se trezezc toți...

    Hai spaniolă, hai italiană, hai germană, hai...engleză, etc.

    Eu tot n-am �nțeles...de ce trebuie at�tea limbi? De ce nu se folosește limba engleza (standard) și dacă este cazul limba Japoneză. Toată lumea știe engleză...pentru numele lui Dumnezeu.

    Nu? Nu din cauza asta apar jocurile PAL mai greu?

    ...parcă văd (dacă mai trăiesc să văd XBL Rom�nia) jocuri cu meniuri �n limba rom�nă...

  18. #18 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Haha RonanN1 ! Sa spui faza cu engleza nemtilor... majoritatea nu stie nimic in afara de germana. A fost un amic de curand sa cumpere o masina, prin diverse orase. Nici macar politistii nu stiau decat germana, iar cei care i-au raspuns in engleza stiau Yes si No

    Pe de alta parte, e vorba de mai mult decat localizare. In Europa e un alt sistem de rating decat in US, se mai trezeste nu stiu cine de la Protectia Consumatorului ca nu e indeplinita nu stiu ce conditie, sau ca e Ratingul prea mic, sau ca se leaga de vre-o personalitate istorica... stuff like that. In Japan e simplu. Toata lumea intelege ca este arta, ca e ceva abstract, ca e o poveste, ca este fictiv... Deh, diferenta de mentalitate.

  19. #19 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Imi aduc aminte de o prietena care in Paris voia sa-si cumpere un pachet de Dunhill. Cinci minute a pierdut cerand respectivul pachet pentru ca "h"-ul fiind mut in franceza, aia nici ca a vrut sa inteleaga ce vrea sa vanda.

    Toată lumea știe engleză...pentru numele lui Dumnezeu.
    De cate ori ai fost inafara tarii sa vezi cat de lipsita de adevar e propozitia de mai sus?

    Tarile din pachetul FIGS (Franceza, Italiana, Germana, Spaniola) au o foarte mare identitate nationala si tin neaparat la localizarea respectiva. Incet incet si alte tari incep sa rasara cu astfel de pretentii dar costurile mari de productie ale unui joc pe console nu le poate indeplini dorintele.
    In EU te confrunti cu 30 de state si protectia consumatorului din fiecare, in US si JP ai doar unul.

  20. #20 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Khan, lumea nu intelege pentru ca lipsesc informatii. ii doare pe publisheri exact undeva de identitatea nationala. problema este ca Franta, Germania, Spania si Italia sunt piete fff bune pentru asemenea produse SI, daca vrei sa vinzi acolo, atunci tre sa ai localizare. eu nu cred ca protectia consumatorului din Franta te obliga sa traduci TOT jocul insa daca nu o faci nu vei vinde pentru ca procentul celor care stiu engleza este infim.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Noi imagini din Battlefield 3 By MonkY in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 14-10-2011, 23:53
  2. Replies: 0 Last Post: 04-06-2009, 02:32
  3. Noi imagini din Uncharted 2 By erik95 in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 05-02-2009, 15:41
  4. Noi imagini din Ninja Blade By Bobby in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 13-10-2008, 03:57
  5. Ninja Blade - Noi imagini By Bobby in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 07-09-2008, 20:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts