Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: Minecraft pentru Xbox 360 a devenit profitabil intr-o ora

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    Minecraft pentru Xbox 360 a devenit profitabil intr-o ora

    Nu cred ca exista gamer in ziua de azi care sa nu fi auzit de creatia lui Notch, care a luat industria jocurilor video prin surprindere in ciuda graficii sale de acum 20 de ani. Minecraft s-a vandut foarte bine atat pe PC/Mac cat si pe telefoanele care aveau Android. De aceea, nu ar trebui sa ne mire faptul ca cei de la Microsoft au decis sa aduca acest joc si pe consola lor (mai degraba ar trebui sa ne mire faptul ca Sony si Nintendo nu au facut acelasi lucru).

    Cu siguranta foarte multi oameni stiau ca jocul acesta o va duce bine, dar cred ca doar o mana de oameni s-ar fi asteptat sa o duca in halul acesta: Markus Alexej Persson (cunoscut si ca Notch), a avut onoarea de a posta pe Twitter ca jocul "a devenit profitabil intr-o ora" (60 de minute oameni buni!). Desi nu au fost oferite niste numere exacte, acesta a dorit sa specifice ca in momentul postarii sale, cel putin 400,000 de oameni se jucau versiunea de Xbox 360.

    Poate de acum inainte, marii producatori de console vor acorda si mai multa atentie creatorilor de jocuri indie, avand in vedere ca tot mai multe titluri de acest fel se vand ca painea calda.
    Attached Images Attached Images minecraft-4.jpg

  2. #2 SP
    Member Sadismek's Avatar
    "Minecraft s-a vandut foarte bine atat pe PC/Mac cat si pe telefoanele care aveau Android" Există și o versiune de iOS

    Oricum, țin minte c�nd mi-am cumpărat Minecraft acum un an. Doamne cum așteptam update-urile, care erau foarte consistente atunci... Și cum am �nvățat ce trebuie să fac, am aflat că săpatul direct �n jos nu e o idee prea bună, prima mea construcție uriașă, un bazin olimpic �n stil antic, pe care am lucrat aproape 3 săptăm�ni, totul era at�t de old-school. Acuma, sincer, și-a mai pierdut din farmec, nu �mi place așa de mult noul sistem de Health și Hunger. At�t că acum poți pune stairs și cu capul �n jos, cu rol estetic. Oricum, pentru 10 euro c�t am dat atunci, m-a ținut "�n priză" o grămadă de timp. Jos pălăria, Notch!

  3. #3 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    deh trebuie sa il cumpar si eu

  4. #4 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  5. #5 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ce trist ii omul asta... speechless, nu alta

  6. #6 SP
    Member Sadismek's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Asta se �nt�mplă c�nd e legal să vinzi camere video oricărui redneck.

  7. #7 SP
    Junior Member pacpac's Avatar
    clipul de mai sus imi aduce aminte de melodia american idiot.foarte trist...

  8. #8 SP
    Junior Member miron's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post

  9. #9 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Si eu inca il joc... si-a meritat 10 euro !
    Pacat ca nu apare pe ps3 , ar fi fost un mustbuy

  10. #10 SP
    Banned Frankie's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Super tare omu !!!

  11. #11 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar








    )))))))

  12. #12 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    awesomeeee )))))

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Minecraft pentru Xbox 360 primeste data de lansare By Tudoran in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 28-03-2012, 17:58
  2. Minecraft Xbox 360 va fi produs de... By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 17-06-2011, 20:40

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts