Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Real Boxing vine pe PS Vita

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Real Boxing vine pe PS Vita

    Nu prea au iesit multe jocuri bune de boxing in ultima perioada si cu atat mai putin pe consolele portabile. Cei de la Vivid Games au avut insa ceva succes cu Real Boxing, in special pe smartphone-uri si tablete. Motiv pentru care pe data de 27 August in US (si 28 August in Europa) acestia vor lansa pentru pretul de 10$ (sau 8£ / 10€) o varianta a jocului pentru PlayStation Vita.

    Va reamintesc ca Real Boxing se foloseste de un Unreal Engine 3 (si arata bine) si va permite sa jucati atat arcade cat si sa parcurgeti o cariera de la amatori la profesionisti. In momentul de fata acesta cred ca este cel mai realist joc de box de pe consolele portabile si cred ca PS Vita chiar avea nevoie de asa ceva.

    Sursa: Real Boxing on PS Vita Enters the Ring August 27th for $9.99 – PlayStation.Blog. Mai jos aveti si un trailer:

    Attached Images Attached Images realboxing-screenshot.jpg

  2. #2 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    Joc care se gaseste pe IOS si Android la sub 1 euro si ei cer 10 euro pe versiunea de Ps Vita...

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si inca e pret bun din partea Sony. Eu ma asteptam sa ceara minim 15 - 20 USD.

  4. #4 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Azi l-am luat si eu pe Android. Sa vedem ce poate Revin cu o parere. Cat despre pret, cred ca asta va fi moarte lui Vita, pentru ca usor, usor, cu fiecare generatie noua de smartphone-uri, jocurile devin cu adevarat comparabile. Din pacate, sumele achitate pe ele, niciodata.

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pe Android merita jucat doar optimizat pt. Tegra... pentru restul am inteles ca nu are toate efectele la el.

  6. #6 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Fiindca nu am vazut jocul optimizat, trebuie sa spun ca e distractiv si arata foarte bine si pe un device non-Tegra. Pe de alta parte, ce nu e tocmai la fel de distractiv, e atunci cand iei bataie.

    Cat despre gameplay, e foarte intuitiv si antrenamentele sunt o placere. Imi aduc aminte ce corvoada sunt/erau la UFC.

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu sincer nu inteleg de ce Dzeu au oprit seria cu Fight Night cei de la EA... Era din ce in ce mai bun. Sper sa lucreze (sau sa inceapa macar lucrul la asa ceva, desi nu am vazut nimic legat de asta pe nicaieri) la o varianta pentru next-gen si mobile...

  8. #8 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Cred ca se concentreaza foarte mult sa le iasa noul joc in colaborare cu cei de la UFC, pe a caror licenta au pus mana de cand cu THQ in faliment. Cred ca multi mai multi prefera sa imparta alaturi de pumni si picioare sau coate si de aici si interesul lor indreptat catre MMA.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. PS Vita firmware 2.6 vine cu noi goodies! By MonkY in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 07-08-2013, 09:06
  2. Replies: 0 Last Post: 30-07-2013, 08:34
  3. Replies: 0 Last Post: 30-07-2013, 08:20
  4. PsOne Classics vine in sfarsit si pe PS Vita By Tudoran in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 05-06-2012, 08:37
  5. Replies: 1 Last Post: 27-12-2011, 17:38

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts