Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 4 of 4

Thread: Resident Evil renaste din nou!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Resident Evil renaste din nou!

    Nu stiu cati dintre voi ati prins nebunia Resident Evil pe primul PlayStation, sau cati dintre voi v-ati bucurat de varianta mult mai buna lansata pe GameCube cativa ani mai tarziu. Daca ati facut-o si va doreati o varianta si mai buna, sau daca nu ati facut-o, well, acum e momentul. Capcom a anuntat in cadrul conferintei pre TGS ca Resident Evil este pe drum spre noile console PlayStation 4 si Xbox One. Don't worry, vor exista si variante pentru Xbox 360, PlayStation 3 si PC. Jocul ar trebui sa apara la vanzare tot in 2015 (damn, se pare ca anul 2015 va fi o nebunie).

    Vreti cateva mici detalii legate de remake? Well, pe langa grafica imbunatatita, acum veti putea fie sa jucati in clasicul 4:3, fie in 16:9. Deasemenea Capcom promite ca in locul controlului original (tank) vom avea parte de ceva mult mai ok (de exp. poti manevra caracterul cu stick-ul analog). Desigur, va exista si optiunea de a folosi controlul original (de dragul nostalgiei).

    Cu ocazia conferintei am primit si primul trailer al jocului. Enjoy!



    In cazul in care credeati ca asta este tot despre Resident Evil, v-ati inselat! Capcom a anuntat si Resident Evil Revelations 2 pentru PS4, PS3, XO, X360 si PC. Acesta este sequel-ul jocului din 2012 si asa cum va asteptati, va veni undeva in 2015. Acest titlu nu va mai avea ca protagonisti pe Chris Redfield si Jill Valentine (mai mult de atat nu au putut spune cei de la Capcom), prin urmare ne asteptam la un nou story.

    Mai jos aveti un "concept teaser":

    Attached Images Attached Images resident-2.jpg resident-3.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member Metaf's Avatar
    Inca un titlu remasterizat ..

    Lasand la o parte sarcasmul, cred ca il voi incerca, in ciuda unor posibile probleme de control.
    Nu am fost mare fan al francizei dar mi-am dat silinta sa butonez cateva din jocuri de-a lungul vremii (incercand totodata, din greu, sa rezist la toate filmele ce au urmat primului din serie).

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Stiu ca suna aiurea "renaste din nou", dar ce Dzeu sa zici la un titlu care a renascut la propriu... si alta data?

  4. #4 SP
    Junior Member Metaf's Avatar
    Haha ! I see what you did there ...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 12-12-2009, 04:24
  2. Noi imagini din Resident Evil 5 - Motociclete? By Bobby in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 28-09-2008, 20:22

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts