Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 21

Thread: Star Wars Battlefront va costa 110$!

  1. #1 SP
    \ tudyniuz's Avatar

    Star Wars Battlefront va costa 110$!

    Desi suntem obisnuiti de ani buni de anumite companii, in special EA, sa platim mai mult decat pretul standard de 60$ pentru experienta completa a unui joc, iata ca Star Wars Battlefront merge si mai departe. Season Pass-ul anuntat de EA pentru Battlefront va costa nici mai mult nici mai putin de 50$. In momentul scrierii acestui articol, asta inseamna o suma de 426RON pentru a avea jocul complet cu tot DLC-ul aferent. In acesti 50$ intra 4 expansion-uri, care vor contine harti si arme noi. "Avantajul" achizitiei acestui season pass este accesul la aceste DLC-uri cu 2 saptamani inainte de lansarea oficiala.

    Asadar, la 426RON pentru jocul full, Battlefront se apropie de pretul unor editii de colectie care ofera si bonusuri fizice. Mai au oare rost discutiile despre jocurile de pe vremuri care ofereau experiente complete inca de la lansare? Directia in care merge industria e clara si se pare ca acestea vor fi preturile jocurilor full. Cati dintre voi vor cumpara acest season pass?
    Attached Images Attached Images star-wars-battlefront-pc-playstation-4-xbox-one_271664.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    Pentru US, cei 110$ e acelasi lucru cu 110 ron la noi.
    daca asta costa 100 lei, cati il cumparau?

  3. #3 SP
    Member tzakalaka's Avatar
    US e US, Romania e Romania. Ce rost isi are comparatia pe care ai facut-o tu ? Atunci sa puna preturile diferit in functie de regiune/tara.

  4. #4 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Are rost comparatia, pt ca sunt mai multi factori in joc. Din pacate, Romania nu este o piata importanta pentru producatorii de jocuri, deci nu au de ce sa puna preturile diferit pentru noi, doar pt ca nu avem putere de cumparare...

    Us: salariu minim pe undeva pe la 1000 usd pe luna => jocul este 10% din salariul minim
    Franta/alte tari euro: salariul minim pe la 1300 euro pe luna => jocul este 10% din salariul minim
    Romania: salariul minim 800 lei => jocul este 50% din salariul minim

  5. #5 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Poti juca jocul liniștit și fără season pass, nu-ți pune nimeni blaster-ul la tâmplă sa-l cumperi. Am premium și la BF4 și tot pe hărțile din prima zi joc aproape de fiecare data.

  6. #6 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    eu cu siguranta nu o sa dau banii aia nici pe joc nici pe season pass. Imi pot lua 2 jocuri "complete" pe banii aia.
    Din cauza noastra a gamerilor s-a ajuns in situatia asta, ar trebui ca lumea sa nu mai cumpere tot felu de *****uri de genu asta si atunci poate scapam de ele.

  7. #7 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Mda, este putin cam mult pentru a juca varianta completa.

    Tot raul spre bine, pot sa-l tai de la cumparaturile de sarbatori.

  8. #8 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Ce titlu a la can can are stirea asta gen: "Bucurestiul in flacari" si cand intri sa citesti, vezi ca doar un bloc dintr-o zona obscura a orasului a luat foc.

    Glumesc. Astia mai saracii nu luam Season Pass. Ne bucuram cu cele 3 harti date cu jocul

    PS: Eu nu inteleg de ce nu va "combinati" cate doi si cumparati jocurile impreuna. Digital bineinteles si va rugati sa nu mai pice PSN cate o luna.

  9. #9 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    And so it begins ...

    Tocmai ce terminasem un reply pe un alt topic, ce viza tot pe "baietii" astia si-ale lor pratici (in acest caz "imaculatul" EA).
    Important este ce facem noi gamerii pusi in fata unui astfel de scenariu ...

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu astept sa aduca baietii de la EA la un pret mai fin (varianta standard, desigur), iar de diferenta pentru Season Pass imi cumpar Fallout 4

  11. #11 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Eu habar-n-am ce sa fac cu jocul asta , pe BF4 tot atata am dat cu tot cu premium (dar p-asta il joc si in ziua de azi) , in schimb la SW:B..hmm, nu prea cred ca merita banii astia , cel mai probabil astept sa se ieftineasca si cu tot cu season pass sa ajung la un pret de 60$

  12. #12 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    @poiuyt, daca esti in dubii mai bine nu il cumpara... poate patesti cum ai patit cu Bf:H, il joci o luna iar apoi te intorci la Bf4.

    Ps: daca jocul ar fi avut si o campanie demna de numele Star Wars, cu siguranta l-as cumpara, dar asa nu prea merita banii.

  13. #13 SP
    Member kukenstein's Avatar
    Doamne ce mizerie de joc si la ce pret Nu dati cu pietre, e doar o parere.

  14. #14 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Stirea e complet aiurea, fara suparare. Jocul full costa 60$. DLCurile respective sunt pentru cei ce vor extra content.
    Nici mie nu imi convine, dar nici nu poti scrie stiri asa doar sa umpli text pe internet.
    Conform teoriei tale cat ar costa Destiny, sau Witcher 3, dar Project Cars? si toate celelalte

  15. #15 SP
    Member LordKratos's Avatar
    ok dar dlc-urile in mare majoirtate a cazurilor nu afecteaza experienta (Destiny),asa ca te poti juca linisti daca dlc consta in arme haine etc...

  16. #16 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Cred că problema aici este prețul.

  17. #17 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Clickbait.

  18. #18 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Pe mine ma amuza altceva, conceptul de "joc de baza".

    Pentru ca nu-i asa, ce te opreste sa-ti cumperi "doar jocul de baza".
    Ca noi asta ne dorim: "doar un joc de baza" atunci cand dam niste zeci de coco, ar trebui sa pupam picioarele "cuiva" ca am avut si noi sansa sa ne jucam, macar "un joc de baza", apoi sa batem matanii pentru DLC-uri

    Nu este vreun hate post la adresa accestui joc, just saying .. in general

  19. #19 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Ar trebui sa faca toate jocurile de baza $100. Pretul productiei tot creste si creste, dar se da la fel de ieftin, in ritmul asta exista numai doua optiuni: dezvoltarea stagneaza sau pretul creste.

  20. #20 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Daca costul productiei creste cum de isi permit ca pe pc sa la lanseze jocuri in format digita la 35- 40$?
    Un amic a avut precomanda la Gta5 pc la vrio 40$...pe ps4, x1 la aproape un an de la lansare pretul se mentine la 60$
    Black ops3: http://www.cdkeys.com/pc/games/call-...c-cd-key-steam

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Star Wars Battlefront By tudyniuz in forum Console Club
    Replies: 478 Last Post: 02-05-2017, 21:11
  2. Replies: 4 Last Post: 19-04-2015, 17:05
  3. Replies: 2 Last Post: 01-08-2013, 14:39
  4. Replies: 0 Last Post: 16-10-2009, 06:48
  5. Star Wars Battlefront: Elite Squadron By trickz in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 28-05-2009, 09:56

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts