Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 22

Thread: In sfarsit se va repara NXE-ul !

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    In sfarsit se va repara NXE-ul !

    Cred ca mai toti utilizatorii Xbox 360 au inceput sa fie frustrati de problemele legate de NXE in ultima perioada. In special de partea de lag, crashuri, freeze-uri. Well, in sfarsit primim o veste "off the records" de la Larry Hryb (Xbox Live Director of Programming, aka Major Nelson) care ne spune ca lucreaza pentru a rezolva problemele din NXE, alaturi de noi features. Acum, nu stim daca este vorba de un nou dashboard... dar fiind tipic Microsoft, cred ca intr-un final ne putem astepta la asta. Nu de alta, dar se pare ca le e mai usor sa scoata un nou produs decat sa repare anteriorul. Sad, but true...

    Xbox Live Director of Programming Larry Hryb:
    "The team has done some really good stuff around making performance enhancements.Whatever we call it (and it's not going to be called the NNXE), but whatever the next version of the dashboard is called, it's better with a lot of very cool new features. That update will be out later this year."

    N-avem o data de lansare... dar avem speranta ca va iesi la finishul anului. Am ajuns sa stau 2 minute ca sa mi se activeze butonul de Download sau sa freezeze totul in NXE cand sunt invitat intr-un game. Pffft.
    Attached Images Attached Images the_new_faster_xbox_experience.jpg

  2. #2 SP
    Member Atrium's Avatar
    Ce misto e poza
    Oricum, ceva trebuia facut. Eu unul cu clicknet ma chinuiam ca naiba, nu stiu de cei care au alt provider...

  3. #3 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Chiar asa probleme sunt? Ma mir pentru ca toata lumea lauda interfata de Xbox 360. Eu eram indragostit de acele blades, asta noua cu bobbleheads nu prea ma incanta. no offence.

  4. #4 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Chiar asa probleme sunt? Ma mir pentru ca toata lumea lauda interfata de Xbox 360. Eu eram indragostit de acele blades, asta noua cu bobbleheads nu prea ma incanta. no offence.
    Macar e vie, nu ca altele.

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    ffocus: sunt probleme de la ceva vreme. Initial am crezut ca e doar pentru Romania, sau sunt probleme cu providerii de pe la noi si XBL-ul. Dar, se pare ca se intampla si la case mai mari. Nu-i bai, sa repare asta, ca in rest e suficient. Era excelent cand raspundea instant la comenzi

    Sanjuro: sa inteleg ca altele au interfata moarta ?

  6. #6 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Are probleme de la internet si in momentul in care se umple hdd-ul. Incepe sa gandeasca cam mult cand vrei sa revii in joc dupa ce trimiti un mesaj. Si sta ceva timp cand citeste contentul de pe marketplace.

  7. #7 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Nu, doar ca asta-mi inspira mie: culoare, activitate, viata.

  8. #8 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    misto... mie mi se blocheaza NXE-ul doar cand ma uit in partiurile altora sa vad cine e. Creadeam ca e doar la mine... Parca vad ca o sa fie lansat tot in noiambrie

  9. #9 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    In afara de marketplace chiar nu am nimic de reprosat

  10. #10 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    mie nu mi s-a blocat NXE pina acum insa am observat ca uneori nu imi incarca artworku jocurilor in game/video marketplace sau la cite un download imi da o eroare 8000ffff (cannot retrieve information from xbox live sau ceva de genul).

  11. #11 SP
    Member dexx's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    mie nu mi s-a blocat NXE pina acum insa am observat ca uneori nu imi incarca artworku jocurilor in game/video marketplace sau la cite un download imi da o eroare 8000ffff (cannot retrieve information from xbox live sau ceva de genul).
    Si mie la fel ! dar mi s-a intamplat doar odata , in rest nu mi s-a blocat deloc NXE-ul

  12. #12 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Eroarea aia am intalnit-o si eu. Dar cel mai dubios a fost cand a fost Live down pentru mentenanta si toate jocurile mele din Arcade erau trial..

  13. #13 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Eroarea aia am intalnit-o si eu. Dar cel mai dubios a fost cand a fost Live down pentru mentenanta si toate jocurile mele din Arcade erau trial..
    DLC-urile si Arcade-urile nu merg daca nu sunteti conectati pe Live. Asta este DRM-ul

  14. #14 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    DLC-urile si Arcade-urile nu merg daca nu sunteti conectati pe Live. Asta este DRM-ul
    Stai un pic sefa ca eu nu inteleg. Adica eu daca vreau sa joc MTG si n-am net... sa inteleg ca joc versiunea Trial ?!?

  15. #15 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Nu cred ca e asa sau nu imi dau seama la ce jocuri se aplica dar am jucat si arcade si dlc offline fara probleme

  16. #16 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Am 6 arcade-ri pe consola. Cand nu sunt conectat pe live, mi le arata trial.
    Am DLC-uri la Forza 2, care nu imi merg daca nu sunt conectat pe live.

  17. #17 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Pana cu o saptamana inainte de acest update, imi petreceam 80% din timp offline si aveam si jocuri si tot. Tocmai de aia am zis ca mi se pare ciudat.
    Asa a fost la tine dintotdeauna, cu trial pe offline?

  18. #18 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Tocmai am incercat..nu am nici un fel de problema nici cu arcadeuri nici cu dlc offline

  19. #19 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Asa a fost la tine dintotdeauna, cu trial pe offline?
    Mie arcade-urile-mi merg și offline (full) - chiar am verificat după ce-ai postat �ntr-un alt topic - . Ce nu-mi merg offline...sunt DLC-urile la Guitar Hero (2,3,etc). Aiurea așa...

  20. #20 SP
    Manager paul's Avatar
    Scrie pe undeva inainte sa le cumperi, ceva reguli, sau prin licenta ca e nevoie de Live ca sa mearga?
    Daca cine stie, toate serverele de Live patesc ceva si dureaza mult pana le repara, ramai asa cu portofelul golit ?
    M$. (de ce nu-l mai folosesti DW? ).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. R9 270x stricata, o repara in garantie? By Popae36 in forum Hardware
    Replies: 2 Last Post: 02-09-2014, 18:08
  2. NXE Premium Themes By GreyhounD in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 94 Last Post: 25-04-2011, 13:56
  3. Tu si avatarul tau NXE By MonkY in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 50 Last Post: 20-12-2009, 20:43
  4. Preview: NXE (New Xbox Experience) By Dj Mo in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 39 Last Post: 19-11-2008, 19:55

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts