Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 18 of 18

Thread: Xbox 360 60GB - Cum arata "hardware-ul"

  1. #1 SP
    Senior Member Bobby's Avatar

    Xbox 360 60GB - Cum arata "hardware-ul"

    Toti ne-am facut sperante ca poate noua versiune de Xbox 360 si anume cea cu HDD de 60gb va avea si alte modificari. Din pacate nu prea este asa. Ben Heck ( nu stiu de ce dar peste tot lumea il lauda dar nu stiu ptr ce reusite) a publicat pe site-ul personal pozele si un mic articol despre noul Xbox 360. Ca sa nu trag de timp noul bundle Xbox 360 de 60gb are aceelasi GPU, aceelasi CPU, heatsink neschimbat dar Ben a remarcat ca unele dintre cipurile de memorie au fost mutate depe spatele placi de baza. Deci s-ar putea sa se reduca un pic de tot caldura dinauntrul consolei. Drive-ul DVD-ROM este Phillips&Lite-on si HDD has a shiny new 60 mark on it
    Attached Images Attached Images xbox60_2.jpg xbox60_3.jpg xbox60_4.jpg xbox60_6.jpg xbox60_7.jpg xbox60_8.jpg xbox60_1.jpg

  2. #2 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Aceeasi "Marie cu alta palarie"
    Nici nu ma asteptam la altceva din partea lor. De atat sunt in stare in 2008 cei de la MS

  3. #3 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Xbox 360 20gb + 40 gb cam asa ceva

  4. #4 SP
    Junior Member BigG's Avatar
    ati vazut k nu a fost lansat cu Jasper?

  5. #5 SP
    Xtm
    Banned Xtm's Avatar
    Ce schimbari penibile face micro****...nici macar nu merita sa inlocuiesti consola actuala cu una noua.Tot ce trebuie sa faci e sa cumperi un hdd de 2.5 si sa il inlocuiesti cu de 20.Credeti-ma ca nu-i mare filozofie sa faci lucru asta si iesi si mai ieftin.

  6. #6 SP
    Junior Member Muldervayne's Avatar

    LOL

    Pentru cei care s-au trezit mai tarziu, problema cu incalzirea la Xboxuri este rezolvata de 6 luni. Nu mai exista consola pe piata care sa "crape". Mai intrebati si voi pe cei care si-au cumparat mai nou consola.

    Avand in vedere ca intra pe piata cu pretul fostei console de 20 de GB, eu zic ca e un mare avantaj. N-o dati in console wars, ca nu are rost. O oferta buna e o oferta buna.

    Nu mai spuneti prostii, ca lumea intra pe forum sa se informeze, nu sa plece ca vita cu nimic in cap...



    Bafta!

  7. #7 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    nu cred ca ti-ai dat seama ca toti de pe aceasta pagina au Xbox 360 si ca nu este nicio sansa sa o dea in console wars, nu?

  8. #8 SP
    Junior Member Muldervayne's Avatar
    perfect. M-am saturat de discutii d-alea cu 360 vs ps3 and so on...

  9. #9 SP
    Member SiCK's Avatar
    Quote Originally Posted by Muldervayne
    Mai intrebati si voi pe cei care si-au cumparat mai nou consola.
    Asteapta si tu putin acuma,doar nu vrei sa moara in 3-4 luni.

    Nu cred ca vor fi facute schimbari majore la hardware-ul 360,decat mici imbunatatiri.Mai degraba astept news despre urmatorul Xbox.

  10. #10 SP
    Member SpitFire's Avatar
    Quote Originally Posted by Muldervayne View Post
    Pentru cei care s-au trezit mai tarziu, problema cu incalzirea la Xboxuri este rezolvata de 6 luni. Nu mai exista consola pe piata care sa \"crape\". Mai intrebati si voi pe cei care si-au cumparat mai nou consola.

    Avand in vedere ca intra pe piata cu pretul fostei console de 20 de GB, eu zic ca e un mare avantaj. N-o dati in console wars, ca nu are rost. O oferta buna e o oferta buna.

    Nu mai spuneti prostii, ca lumea intra pe forum sa se informeze, nu sa plece ca vita cu nimic in cap...


    Bafta!
    Ne cerem scuze pentru ca suntem atat de batuti in cap si neinformati precum esti tu, cam asa e la noi pe CG, dupa 6 luni aflam si noi ca e rezolvata problema cu RROD, iti multumim ca ne-ai adus aceasta informatie, iti vom ramane cu totii datori

  11. #11 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Muldervayne View Post
    Pentru cei care s-au trezit mai tarziu, problema cu incalzirea la Xboxuri este rezolvata de 6 luni. Nu mai exista consola pe piata care sa \\"crape\\". Mai intrebati si voi pe cei care si-au cumparat mai nou.....
    Eu zic sa te trezesti tu. Intreaba-ma pe mine care repar console cate X360 din astea "noi fara probleme" cum zici tu vin la mine cu RROD. Primesc cateva pe saptama cu data de fabricatie si de acum 3-4 luni. Asa ca stai cuminte ca esti dezinformat rau.

  12. #12 SP
    Junior Member Muldervayne's Avatar
    Whatever, atunci nu inteleg de ce se cumpara...

  13. #13 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    adica daca se strica si ai garantie si-ti da altul nou.. chiar nu e nici un motiv sa-l cumperi? La 780 RON varianta cu 60GB e pomana.

  14. #14 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Unde e pretul asta?

  15. #15 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Oriunde in UK si tocmai am rugat pe cineva sa-l cumpere ca se intoarce luni de acolo. Time to upgrade

  16. #16 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Si la noi acum este 900 ron Si garantie

  17. #17 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Unde? Sub 1100 RON n-am vazut

  18. #18 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Unde? Sub 1100 RON n-am vazut
    Pe GameShop. Nu e actualizat pe site, dar pretul e de 899.
    Dovada: http://www.consolegames.ro/forum/f60...html#post15832

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Cum sa verifici daca " are codul valabil sau nu " By Snick in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 0 Last Post: 12-12-2013, 02:30
  2. Replies: 6 Last Post: 03-07-2009, 18:47
  3. Replies: 14 Last Post: 24-06-2009, 23:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts