Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 15 of 15

Thread: Gothic 4 va fi lansat in 2010

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    Gothic 4 va fi lansat in 2010

    Mult asteptatul RPG produs de Spellbound si distribuit de JoWood, Gothic 4 sau Arcania a Gothic Tale cum este numit in America de Nord, va fi lansat anl viitor. Din pacate acesta nu va prinde anul 2009. Partea buna a lucrurilor este ca jocul a fost anulat pentru a oferi producatorilor mai mult timp, deci vom avea un joc mai bun. Gothic 4 va fi lansat pentru PC, Playstation 3 si Xbox 360

    The Austrian publisher, JoWooD today announced that the release of its awaited action-RPG title, ArcaniA - A Gothic Tale has been postponed to 2010.

    ArcaniA - A Gothic Tale, the next opus of the Gothic series, is planned to come on Xbox 360, PS3 and PC. In its commitment to release a AAA title, JoWooD has committed substantial extra development budget for ArcaniA - A Gothic Tale to be a flagship title and one of the best RPG releases of 2010.

    � A stong investment in quality and innovation is the way for a publisher like us to take a strong position in the RPG market. We want, with ArcaniA - A Gothic Tale to offer the best of the Gothic franchise, as we believe we have in our hands the game to compete against the best RPGs out there � says Albert Seidl, JoWooD CEO.
    Attached Images Attached Images gothic4_02.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Chiar astazi am cautat cateva chestii despre Gothic 4 . Am vazut si un video de 7 minute cu gameplay-ul din Gothic si sincer mi s-a parut super . Pe gamespot nici nu zicea azi dimineata cand o sa apara , scria Release date : TBA . Ce o sa fie diferit in primu rand e caracteru . Nu o sa mai joci cu el ci cu un alt tip (tot fara nume ) si personaju din toate celelalte gothicuri va fi conducatorul regatului . Mai multe detalii nu prea stiu . Cred ca va trebui sa mai asteptam un pic pana in 2010 sa vedem jocu chiar la noi acasa

  3. #3 SP
    Member tsuby's Avatar
    Ma apuc sa rejoc primele 2 Si sa ma apuc de a 3lea :X.Mie sincer nu mi s-a parut cine stie ce,dar ... Gothic rulz.Chiar Acuma m-am gandit.Daca tipul din 1,2,3 va conduce regatul ... ii vom afla numele in sfarsit? Sau oamenii i se vor adresa cu ... No Name King sau cu He-who-can't-be-named-just-because-no-one-knows-his-name.

  4. #4 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Eu am terminat gothic 1 de 4 ori , 2 de 3 ori (cu tot cu Night og the Raven) da 3 niciodata ca nu imi merge pe PC si oricum are la buguri din plin (ma enerva faza la care terbuia sa iau un obiect de la un tip si il omoram da el ajugnea in perete si astefel nu mai puteam sa iau nimik ) . Cred ca in gothic 4 nu o sa avem nimic de genu , sau cel putin asa sper

  5. #5 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Cum ziceam, RPG-urile rullez. Mai ales Gothic, care dupa parerea mea a fost mama lor alaturi de (tatal lor) Diablo. O veste buna ca iese si pe console

    A little preview of things to come:


  6. #6 SP
    Member FusioN's Avatar
    Si eu care credeam ca toata lumea asteapta Risen , jocul produs de creatorii originali a gothic-ului,Piranha bytes.Asta pare sa isi fi pastrat atmosfera specifica, dar vom vedea cand se lanseaza.

  7. #7 SP
    Member reborn2603's Avatar
    Am fost un fan al seriei Gothic de foarte mult timp, abia astept mai multe informatii
    Cat despre bugurile din Gothic 3, tudoran are dreptate tin minte cand era ceva punga de bani pe jos, incercam sa o iau, eroul se apleca dar se ridica sus imediat si punga ramanea tot pe jos.

  8. #8 SP
    Junior Member BigG's Avatar
    Quote Originally Posted by reborn2603 View Post
    Am fost un fan al seriei Gothic de foarte mult timp, abia astept mai multe informatii
    Cat despre bugurile din Gothic 3, tudoran are dreptate tin minte cand era ceva punga de bani pe jos, incercam sa o iau, eroul se apleca dar se ridica sus imediat si punga ramanea tot pe jos.
    �nseamnă ca nu ați jucat Forsaken Gods. Are buguri și c�nd stă degeaba personajul. Țin minte iarna trecută, c�nd �l jucam, eram la un Quest și era PRINCIPAL, trebuia să �l găsesc pe Lee. "Era" undeva, �n jurul orașului Vengard, dar culmea nu era. Era ieșit in afara hărții, plutea �n derivă. Singura opțiune era consola jocului. Trebuia să introduci o comandă care te ducea direct la el. Developerii și-au cerut scuze oficial pe siteul lor, pentru calitatea foarte proastă a jocului.

  9. #9 SP
    Member taz@'s Avatar
    gothic 1 & 2 changed my life stiu ca am invatat pe de rost toate hartile;Gothic 4,come on already....i need some swampweed

  10. #10 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Quote Originally Posted by BigG View Post
    �nseamnă ca nu ați jucat Forsaken Gods. Are buguri și c�nd stă degeaba personajul. Țin minte iarna trecută, c�nd �l jucam, eram la un Quest și era PRINCIPAL, trebuia să �l găsesc pe Lee. "Era" undeva, �n jurul orașului Vengard, dar culmea nu era. Era ieșit in afara hărții, plutea �n derivă. Singura opțiune era consola jocului. Trebuia să introduci o comandă care te ducea direct la el. Developerii și-au cerut scuze oficial pe siteul lor, pentru calitatea foarte proastă a jocului.
    Un fel de Sacred 1

  11. #11 SP
    Member playgame's Avatar
    Abia il astept, mi-au placut foarte mult 1 si 2. Jocul crea o atmosfera aparte.

  12. #12 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Mi-au placut foarte mult primele 2 jocuri, al treilea m-a dezamagit un pic. Acum astept atat Gothic 4 (mai mult datorita numelui) cat si Risen (datorita producatorilor). Personal, cred ca Risen > Gothic 4.

  13. #13 SP
    Junior Member SpAwN90's Avatar

    TBA??

    Salut puteti sa-mi spuneti si mie ce inseamna TBA? am vazut la multe jocuri asta

  14. #14 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by SpAwN90 View Post
    Salut puteti sa-mi spuneti si mie ce inseamna TBA? am vazut la multe jocuri asta
    TBA inseamna To be announced .

  15. #15 SP
    Junior Member SpAwN90's Avatar
    Mersi mult

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Metroid: Other M va fi lansat in 2010 By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 13-01-2010, 22:13
  2. Zvon: Dead Space 2 nu va fi lansat in 2010 By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 14-12-2009, 10:53
  3. UFC 2010 va fi lansat pe 25 Mai By Mika in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 13-12-2009, 22:08
  4. BioShock 2 va fi lansat pe 9 Februarie 2010 By Bobby in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 21-09-2009, 13:04
  5. Replies: 8 Last Post: 17-06-2009, 01:50

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts