Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: Xbox 360 Slim

  1. #1 SP
    Member GuCOZA's Avatar

    Xbox 360 Slim

    Se pare ca Xbox-ul 360 slim s-ar putea sa apara pana la urma. Acest lucru este confirmat de unele poze ce au aparut pe internet sugerand o micsorare a hardwarerului si combinare a GPU cu CPU intr-un singur cip, acest cip fiind cunoscut de asemenea sub numele de cod Valhalla. Tinind cont de zvonurile actuale cu o posibila reducere a pretului Xbox-ului, aceasta poate fii si o strategie din partea microsoft pentru a reduce costul de fabricatie. Pentru cei interesati de articolul original click: DigitalFoundry
    Attached Images Attached Images elite_us_ang_l.jpg 360mobo2.jpg.jpg 360mobo1.jpg.jpg

  2. #2 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Parerea mea este ca stirea este fake.

  3. #3 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    E un fake, au confirmat-o mai multe site-uri.

  4. #4 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    e fake, si chiar daca nu ar fi eu nu apreciez consolele SLIM, ps3 slim arata ca naiba.

  5. #5 SP
    Member GuCOZA's Avatar
    probabil aveti dreptate eu m-am bazat pe faptul ca cei de la digital foundry ( oameni pe care ii respect foarte mult ) au zis ca e destul de posibil sa fie adevarata placa aceea de baza, dar sigur nu vom stii decat daca cineva ar fi curata pasta termica de pe cipul din prima poza.

  6. #6 SP
    Member krOOm's Avatar
    n-are cum sa coste si mai putin de atat...

  7. #7 SP
    Member liviu15's Avatar
    Cum sa fe ma fake , ca se vede clar in poza , nu neaparat o sa fie o consola slim dar vor schimba putin aspectul , are un singur slot pentru memory unit iar mufa pentru component si cea hdmi nu o sa mai fie una pese alta , va avea cooler si pe procesor , de aceea nu cred ca va fi mai slim ca actuala deoarece e destul de mare coolerul , cred ca o sa fie mai scunda si mai patrachioasa.

  8. #8 SP
    Member drik's Avatar
    Nu ca m-as pricepe cine stie ce la lucrurile astea dar nu mi se pare o decizie safe in a pune cele mai problematice surse de caldura ale sistemului like... una langa alta...

    Dar presupun ca probabil au luat in calcul heat managamentul. Inginerii Microsoft nu ar lansa niciodata o consola fara a lua in calcul supraincalzirea... silly me... wait...

  9. #9 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Quote Originally Posted by GuCOZA View Post
    probabil aveti dreptate eu m-am bazat pe faptul ca cei de la digital foundry ( oameni pe care ii respect foarte mult ) au zis ca e destul de posibil sa fie adevarata placa aceea de baza, dar sigur nu vom stii decat daca cineva ar fi curata pasta termica de pe cipul din prima poza.
    Nu stiu stirea cat e de adevarata, dar chipsetul Valhalla a fost anuntat prin vara lui 2008 daca imi aduc bine aminte.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts