Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 37

Thread: Pachter: Multiplayer-ul online va avea subscriptie

  1. #1 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar

    Pachter: Multiplayer-ul online va avea subscriptie

    Michael Pachter a relatat ca majoritatea jocurilor ce dispun de modul online multiplayer vor avea o subscriptie online datorita faptului ca producatorii incearca sa scoata cat mai multi bani de la noi, consumatorii. In unul dintre ultimele episoade aparute ale Pach Attacks, analistul Wedbush Morgan a spus ca marile companii, precum EA, vor incepe sa perceapa o taxa lunara pentru a putea juca online. Activision deja planuieste o subscriptie pentru jocul Modern Warfare 2 conform spuselor analistului desi producatorii jocului au negat acest lucru. �The idea you can buy Call of Duty and play online forever for free is crazy.. Activision is going to charge for it�. Mi se pare mie, sau se acorda mai multa atentie asupra banilor decat asupra crearii unor jocuri bune?
    Attached Images Attached Images talkingaboutmoney.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Quote Originally Posted by naz View Post
    Mi se pare mie, sau se acorda mai multa atentie asupra banilor decat asupra crearii unor jocuri bune?
    Nu stiu, tu ce crezi ? O campanie de SP de 4 ore costa 60 euro, se lanseaza DLC-uri cu plata ce aduc continut deja aflat pe disc, si lista poate continua...
    Stiu ca era ironie...

  3. #3 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Era o farama de ironie in ultima intrebare, deja se scot jocuri "pe banda" numai pentru bani - nu zic ca nu sunt si jocuri bune.

  4. #4 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Majoritatea nu sunt.

  5. #5 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Singleplayer games are the future (pentru mine intotdeauna au fost ) ... mai joc MP cand ma plictisesc . Daca o sa fie nevoie sa dau bani ca sa ma joc MP then i`ll pass . Imi iau un ps1 sau ma joc din nou pe ps2 si bag la jocuri SP in prostie .
    Sincer asta cred ca e cel mai mare avantaj al consolelor din actuala generatia : online MP-ul mult mai bine facut fata de generatiile precedente. Da daca vor sa taxeze acest feature (ca sa zic asa ) ... ei bine , o sa ma joc MP da numa cu split-screen .
    Oricum nu cred ca o sa se intample chestia asta prea curand

  6. #6 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Deci sarmanii de Xbox o sa plateasca si xbox live ..si subscription la fiecare joc MP adorat de ei ? Asta e sadism / prostie / foame in gat si toate cele.Ma indoiesc ca o sa faca asa ceva.

  7. #7 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Cred ca e vrajeala mai mult...

  8. #8 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Cred ca e vrajeala mai mult...
    lalala

    ...deja există, doar că la scară mai mică (adică nu pentru fiecare joc �n parte, etc.) - dar mecanismul tot ăla e.

    XBL, WoW, and other ****ty games (nu-mi vin acuma-n minte).

    Serversssssss!

    Quote Originally Posted by AngelicToucH View Post
    Deci sarmanii de Xbox o sa plateasca si xbox live ..si subscription la fiecare joc MP adorat de ei ? Asta e sadism / prostie / foame in gat si toate cele.Ma indoiesc ca o sa faca asa ceva.
    ...eu unul plătesc, np. Da poate dă dumnezeu (cu d mic) să prind O SECUNDĂ de LAG...că dau aparatu' de păm�nt.
    Attached Images Attached Images hamster.jpg

  9. #9 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Deja nu mai este suficient sa cumperi un joc la pretul pe care il cer producatorii, trebuie sa dai bani ca sa "unlock features"? E ca si cum ti-ai cumpara o masina care poate atinge 250 km/h, dar merge doar cu 125 din dealership; trebuie sa mai platesti nu stiu cat daca vrei sa beneficiezi de viteza maxima.

    Oricum, super taranie; este exact ce ma asteptam din partea unor companii gen Activision.

    Pacat ca lumea va plati oricum...

  10. #10 SP
    Junior Member Landa13's Avatar
    Quote Originally Posted by SublimingSun View Post
    E ca si cum ti-ai cumpara o masina care poate atinge 250 km/h, dar merge doar cu 125 din dealership; trebuie sa mai platesti nu stiu cat daca vrei sa beneficiezi de viteza maxima.
    .

    Chestia aia deja exista . Nu ai auzit de limitatoare de viteza? La Mercedes-urile mai potente trebuie sa mai platesti inca 2000-3000 de euro sa-ti mareasca limitatorul cu inca vreo 50-60 de km/h .

    Cat despre jocuri..nu o vad implementata prea curand, insa nu este ceva exclus.

  11. #11 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    @Landa13: Valabil si pentru niste BMWuri, probabil si pentru Audi.

    OT: Asta e cea mai mare prostie. OK au crescut preturile la jocuri, OK cer bani pentru multiplayer ( MS, in caz ca nu v-ati prins), dar sa platesc pentru ceva care este inclus in pret? Poate daca ar scadea pretul jocurilor cu 20$, altfel nu.

  12. #12 SP
    Member dilibau666's Avatar
    PAi stati un pic! sa inteleg ca brusc toate jocurile devin MMO_URI?ca doar acolo platesti lunar pentru o componenta mulitplayer si evident te astepti nu lunar da f des la update si content-uri noi,si daca nu vor face asta atunci iti bagi picioarele si si ei dau oameni afara si acesti oameni isi bat copii da nervi iar apoi firmele mama dau faliment si dau vina pe piraterie si da nervi prind niste pustani si ii baga la puscarie si uite asa e lantu trofic .........cum zicea Armstrong ..."is a beautiful life" isn't it?

  13. #13 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    OT: Asta e cea mai mare prostie. OK au crescut preturile la jocuri, OK cer bani pentru multiplayer ( MS, in caz ca nu v-ati prins), dar sa platesc pentru ceva care este inclus in pret? Poate daca ar scadea pretul jocurilor cu 20$, altfel nu.
    nici asa nu s-ar renta . Poate taxa o sa fie 10-15 dolari pe luna si tu ia de gand sa te joci jocul respectiv chiar un an ... tot nu s-ar renta .
    In orice caz , sper sa nu ii prosteasca foamea pe producatori si sa faca asa ceva ca o sa piarda destul de multi clienti (myself included ) . Poate se gandesc sa faca faza asta avand in vedere ce disperati traiesc in SUA . Aia dau pre order din ziua 1 , cumpara cele mai scumpe collecters-uri si ar fi dispusi sa plateasca o taxa lunara ca sa joace niste MW 2 sau BC 2 .

  14. #14 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Foarte rar am jucat un joc multiplayer timp de 2 luni, deci nu e chiar un dezavantaj, pentru mine. Situatia ideala ar fi sa-ti ofere un trial de 7 zile, asa ai vedea daca-ti place macar multiplayer-ul jocului respectiv.

  15. #15 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    eu cred ca domnul Patcher era fumat. lol Mary Jane ftw !
    serios, nu cred ce spune. ori era fumat, ori a vrut sa faca o gluma proasta "amicilor" de la EA si Activision, ori ambele.
    so relax, ca userii XBL nu vor plati de doua ori pentru acelasi serviciu.

  16. #16 SP
    Member Geonebun's Avatar
    Macar Activision scot jocuri bune fata de EA care sunt scam cash / bug fest.Era de asteptat , cumperi un joc si te joci gratis online cativa ani .. si dupa aia te intrebi ce i cu lagu asta.Macar asa sa fii sigur ca ai servere bune si stabile.Asta nu e un capat de tara.Problema mare e cu dlc urile , acolo e japca pe fata.Nici macar nu se lanseaza un joc ca deja se anunta si 2 dlc uri pe care ar putea lejer sa le includa pe disc direct fara sa iti mai ceara bani.

    Nu o sa uit niciodata serverele de la RockStar pt GTA4 , unde lagu si conexiunea porasta si instabila ma impiedica si in ziua de azi sa iau platina, as da toti banii numai sa ma joc linistit .........

  17. #17 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Rockstar nu prea a fost in stare niciodata sa tina niste servere bune pt. jocurile sale: vezi RDR. Avand in vedere ca eu deja platesc in fiecare an Xbox Live consider ca deja mi-am platit taxa de a ma juca online. Mi se pare o prostie si o hotie sa platesc pt. fiecare joc online: daca eu am 30 de jocuri si ma joc ocazional cate 1h online, ar trebui sa am 30 de subscriptii pe langa Xbox Live? De ce salariu as avea nevoie pentru a face asta ?!

  18. #18 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    La partea cu ActiVision > EA chiar nu sunt de acord. Ce jocuri bune a scos ActiVision in ultimii ani?

  19. #19 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Call of Duty.

  20. #20 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    dunno about you, dar mie imi place din ce in ce mai mult de EA, chiar scot si anunta jocuri foarte bune si multe

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Mass Effect 3 va avea multiplayer By Tudoran in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 12-10-2011, 09:26
  2. Dead Space 2 va avea multiplayer By naz in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 10-06-2010, 14:31
  3. Zvon: I Am Alive va avea multiplayer By erik95 in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 10-12-2009, 00:41
  4. Bioshock 2 va avea multiplayer By istrategie in forum Console News
    Replies: 23 Last Post: 21-03-2009, 14:13
  5. Bioshock 2 va avea multiplayer! By istrategie in forum Console News
    Replies: 15 Last Post: 03-02-2009, 03:53

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts