Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 28

Thread: Primul Crysis si pe console

  1. #1 SP
    \ tudyniuz's Avatar

    Primul Crysis si pe console

    Vesti bune! Ultima stire in lumea posesorilor de console vizeaza un moment mult asteptat care presupune aparitia primului joc din seria Crysis. In urma cu cateva luni, consolistii au profitat din plin de jocul celor de la Crytek bazat pe engine-ul grafic Cryengine 3, cu shooter-ul Crysis 2. Primul joc a impresionat prin grafica, fiind o adevarata atractie pentru pasionati, in anul 2007, cand a fost lansat. Lansarea jocului pe console a fost speculata inca dinainte de lansarea acestuia.

    Conform unor surse din Korea, se pregateste lansarea jocului si pe console.

    The Entertainment Software Rating Board and the Korean equivalent Game Rating Board have both posted age guidelines for an Xbox 360 edition of the original Crysis. Though Sony's console is absent from the GRB site, the ESRB's database also mentions a PS3 version of the game.
    Cei dezamagiti ca nu au putut explora insula prezentata in toate splendoarea ei in primul joc, au acum sansa sa o faca. Acum asteptam doar o data de lansare.
    Attached Images Attached Images crysis64200806181558544br2.jpg crysis1.jpg crysis2009030923563479.jpg crysis642009-11-2602-06-41-74.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sincer, eu nu-l asteptam deloc
    Dar, e binevenit... ca sa aiba haterii ce sa compare. Sursa de Vs-uri...

  3. #3 SP
    Junior Member d4ni3l's Avatar
    chiar sunt curios cum o sa arate,atunci se spunea ca nu poate fi rulat pe console,hmmm.. probabil ca va rula pe o setare high maxim,adica echivalentul in dx9 pe pc,oricum se vede superb si asa

  4. #4 SP
    Member playgame's Avatar
    O gramada de lume din ziua de azi viseaza la grafici super extra mega "high", in loc de jocuri memorabile si peste 20 de ani.

  5. #5 SP
    Junior Member d4ni3l's Avatar
    pai pt mine CRYSIS va ramane memorabil si peste 20 de ani, prin grafica pe care a avut-o,una pe care abia jocurile din ziua de azi se apropie de ea,si pt ca a fost o demonstratie tehnica,sa va mai spun ca producatorii de atunci au spus ca jocul a fost chiar limitat grafic intentionat,din lipsa suportului tehnologic de atunci?..nu va mai spun,iar jocul a fost chiar bun pt segmentul sau,adica shooter FPS

  6. #6 SP
    Member Merdiso's Avatar
    "Cei dezamagiti ca nu au putut explora insula prezentata in toate splendoarea ei in primul joc, au acum sansa sa o faca. Acum asteptam doar o data de lansare."
    Nu o sa o faca "in toata splendoarea ei" oricum pe consolele actuale, pe generatia 8-a ar fi stat altfel lucrurile dar asa sanse minime. CryEngine 3 la potential maxim e cam mult pentru generatia de acum, insa va putea fi folosit cu brio si peste cativa ani, nu o sa se supere niciun consolist cand o sa vada asa ceva pe TV-ul lui, conectat la PS4:


    Pentru mine, insa, Crysis ramane un joc mediocru dpdv al povestii si doar "ok" pe parte de gameplay, indiferent de ce DirectX 13 foloseste.

  7. #7 SP
    Member HollowMan's Avatar
    Quote Originally Posted by Merdiso View Post
    Nu o sa o faca "in toata splendoarea ei" oricum pe consolele actuale, pe generatia 8-a ar fi stat altfel lucrurile dar asa sanse minime. CryEngine 3 la potential maxim e cam mult pentru generatia de acum, insa va putea fi folosit cu brio si peste cativa ani, nu o sa se supere niciun consolist cand o sa vada asa ceva pe TV-ul lui, conectat la PS4:


    Pentru mine, insa, Crysis ramane un joc mediocru dpdv al povestii si doar "ok" pe parte de gameplay, indiferent de ce DirectX 13 foloseste.
    Tot ce pot sa zic la trailerul ala este: ETE SFARC... Ceva mai fake rar am vazut sincer!

  8. #8 SP
    Junior Member fallenzion's Avatar
    Problema nu e ca nu exista hardware-ul necesar pt a rula primul Crysis pe console, doar ca baietii de la Crytek nu au reusit sa il optimizeze la momentul lansarii, o problema pe care au avut-o cu toate jocurile pe care le-au scos pana acum. Oricum nu sunt entuziasmat deloc de re-releasu asta, mai ales ca mai mult ca sigur o sa dureze vreun an si 12 patch-uri de la release pana o sa faca jocul sa mearga decent.... in stilul Crytek

  9. #9 SP
    Banned Vladdj21's Avatar
    arata destul de bine jocurl......dar sa vedem pe console.E bine venit,atata timp cat e nou.

    ---------- Post added 09-07-2011 at 06:20 PM ----------

    jocul*

  10. #10 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    O sa arate cel mult la fel de bine ca al doilea joc al seriei (vorbesc de versiunea de console). Pentru cine nu l-a jucat e o veste buna, pentru restul e doar alt joc. Nu vad de ce l-ar cumpara un om care l-a jucat deja pe PC, unde exista avantajul hardware-ului mai puternic si al mod-urilor.

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    O sa arate cel mult la fel de bine ca al doilea joc al seriei (vorbesc de versiunea de console). Pentru cine nu l-a jucat e o veste buna, pentru restul e doar alt joc. Nu vad de ce l-ar cumpara un om care l-a jucat deja pe PC, unde exista avantajul hardware-ului mai puternic si al mod-urilor.
    Da, insa nu trebuie uitat ca pe PC s-a vandut EXTREM de prost... Atat de prost incat la un moment dat l-au dat gratis cu n placi video, doar sa creasca numarul. Pe PC cred ca s-a piratat in proportie de 90%

  12. #12 SP
    Member HollowMan's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Da, insa nu trebuie uitat ca pe PC s-a vandut EXTREM de prost... Atat de prost incat la un moment dat l-au dat gratis cu n placi video, doar sa creasca numarul. Pe PC cred ca s-a piratat in proportie de 90%
    No offense Monky dar atunci cand a aparut de abia daca gaseai un pc sa il ruleze cat de cat ok la detalii medii. De abia la 2-3 ani de la lansare iti puteai permite un PC pe care sa il joci cu totul la ULTRA inclusiv FSAA...

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by HollowMan View Post
    No offense Monky dar atunci cand a aparut de abia daca gaseai un pc sa il ruleze cat de cat ok la detalii medii. De abia la 2-3 ani de la lansare iti puteai permite un PC pe care sa il joci cu totul la ULTRA inclusiv FSAA...
    None taken. Dar din cate stiu mie mi-a venit cu o placa video (era high end la vremea respectiva, nici nu mai tin minte exact ce, dar pot sa caut prin facturi)... pe care stiu ca am rulat cu totul la maxim. Si cam cu atat am ramas din jocul ala... cam 10 minute de teste... uninstalled si adios. Eu benchmark-uri nu mai cumpar de mult. Eu vreau jocuri... vreau sa intru in pielea personajului... sa "traiesc" povestea personajelor... sa simt ca scap din lumea "de zi" si ma relaxez intr-o lume fantastica. Pac-pac-uri d-astea cu grafica foarte apropiata de realitate nu ma mai impresioneaza de mult. But, that's just me...

    P.S. Cred ca am fost mai impresionat cand am jucat Saboteur sau Dizzy pe Spectrum decat Crysis pe super mega PC...

  14. #14 SP
    Member HollowMan's Avatar
    Eu unu al terminat crysis 1 si warhead pentru ca mi-a placut "povestea" si eram curios ce se va intampla. Crysis 2 mi s-a parut un gunoi, o sa il mai incerc cu dx11 sa vedem poate o sa ma tina macar grafica langa PC.

    Oh well...

  15. #15 SP
    Senior Member Krusht's Avatar

  16. #16 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nice. Cu ocazia asta il voi juca si eu si poate, il voi si termina

  17. #17 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Astazi a aparut stirea cu lansarea in octombrie 2011, in siajul clipului publicat ieri de Gametrailers (Gttv). Se tot vorbeste de o lansare exclusiv digitala, ceea ce n-ar fi rau, dar pe mine ma apuca durerea de cap cand ma gandesc la "content not available for your region". Oh well, vom vedea...

  18. #18 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Console vs PC
    Attached Images Attached Images 2.jpg 3.jpg 4.jpg

  19. #19 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Fara sa vreau sa alimentez vreo polemica "versus", mi se pare totusi o mare realizare portarea pe console la acest nivel vizual, chiar daca versiunile de consola vor fi inferioare celei de PC. Mie personal, ca impresie, mi se par mai reusite cele de consola, mai "atmosferice" cumva, cel putin atat cat se vede din screenshot-uri.

  20. #20 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    Astazi a aparut stirea cu lansarea in octombrie 2011, in siajul clipului publicat ieri de Gametrailers (Gttv). Se tot vorbeste de o lansare exclusiv digitala, ceea ce n-ar fi rau, dar pe mine ma apuca durerea de cap cand ma gandesc la "content not available for your region". Oh well, vom vedea...
    La ce te referi cand spui content not availble...? Xbox 360? Referitor la o comparatie cons vs pc, mai reuşită varianta pc dar e normal sa fie asa.Nu ar trebui sa se mai facă asemenea comparaţii...o placa video de pc ajunge la 1000 $,dam detaliile pe very high si facem comparaţie cu o consola de 250 $

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 13-12-2012, 12:02
  2. Tiger Woods detroneaza Crysis 2 pe console! By MonkY in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 19-04-2011, 08:43
  3. Primul post pe Console Games... By MonkY in forum Console News
    Replies: 20 Last Post: 03-08-2008, 23:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts