Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Portal 2 si Steam pentru PS3

  1. #1 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar

    Portal 2 si Steam pentru PS3

    Anul trecut la E3 2010 Gabe Newell a anuntat ca varianta de PS3 va avea suport Steam pentru a permite jocului sa isi faca update-uri periodice lafel ca varianta de PC. De atunci si pana acum multe zvonuri au aparut pe internet conform carora jocul va suporta crossplatform intre varianta de PC/Mac si cea de PS3, ei bine astazi cei de la Valve au confirmat acele zvonuri si au explicat felul in care va functiona acesta. Daca iti vei cumpara editia de PS3 a jocului nu vei fi nevoit sa mai cumperi si variante de PC, deoarece jocul se activeaza pe un cont de Steam dupa ce te loghezi pe PSN. Deasemenea, cei de la Valve au spus ca jocul cooperativ intre PS3 si PC/Mac va fi foarte simplu de realizat, doar bagi jocul in PS3, te loghezi pe Steam si incepi sa vorbesti cu prietenii tai ce ii aveai si pe PC. Portal 2 apare pe data de 22 Aprilie 2011 pentru PC, Mac, PS3 si Xbox 360.
    Attached Images Attached Images 1283553675_lasers.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Pun pariu că �n cur�nd şi L4D2 va avea parte de acelaşi tratament. Bună treabă Valve

  3. #3 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Cs:S on PS3! -e la un pas distanță

  4. #4 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    This + Final Fantasy XIII-2 in one day?
    Presimt seceta de dezvaluiri bomba pana aproape de E3

  5. #5 SP
    Member HollowMan's Avatar
    Bine ca mi-l lanseaza si pe Mac

  6. #6 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Cs:S on PS3! -e la un pas distanță
    Si isi ia Ronan PS3 ?

  7. #7 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    PS3 oricum �mi iau (n-am nimic �mpotriva lui), am zis și c�nd -p�nă atunci n-am motiv, dar daca ar face mișcarea asta Valve, cu Cs:S@PS3, pfffff...no comment!

  8. #8 SP
    Member rZvFTW's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    PS3 oricum �mi iau (n-am nimic �mpotriva lui), am zis și c�nd -p�nă atunci n-am motiv, dar daca ar face mișcarea asta Valve, cu Cs:S@PS3, pfffff...no comment!
    Ar fi fain as face mixuri toata ziua pe PS3. Macar o sa fiu sigur ca nu voi juca contra codati

  9. #9 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Counter Strike Source cross platform PS3-PC nu o să existe.

  10. #10 SP
    Member rZvFTW's Avatar
    Quote Originally Posted by Deathstrike View Post
    Counter Strike Source cross platform PS3-PC nu o să existe.
    Nu sti nici odata ce ii apuca pe cei de la Valve

  11. #11 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Nu ar face aşa ceva, e o prostie şi şi-ar pune singuri comunitatea-n cap. Poate dor o versiune de PS3 numai pentru utilizatorii de PS3.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts