Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Artworks & Screenshots - Heavy Rain

  1. #1 SP
    Senior Member Mika's Avatar

    Artworks & Screenshots - Heavy Rain

    Heavy Rain se profileaza a fi unul dintre cele mai interesante jocuri de anul acesta de pe PlayStation 3 (cel putin care imi trezesc mie interesul). Din pacate cei de la Quantic Dream (care se ocupa de joc) nu sunt prea generosi cand vine vorba de materiale publicitare, fapt ce tine jocul intr-un nor misterios. Recent a fost gasita galeria lui Morgan Yon care a lucrat pentru Quantic Dream in perioada 2006-2008. Aceasta contine difertie artwork-uri si screenshot-uri care sunt intunecate; sunt exact la ce ma astept de la un joc descris drept un "dark thriller".

    Part I:
    Attached Images Attached Images 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Part II:
    Attached Images Attached Images 13.jpg 14.jpg

  3. #3 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    L-am vazut in Qore , pare foarte interesant.

  4. #4 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Jocul asta ar fi unul dintre motivele pentru care mi-as lua PS3. Mai ales ca am tot respectul pentru Quantic Dream de cand cu Omikron: The Nomad Soul si Fahrenheit. Jocuri prea tari...

  5. #5 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Cred ca va fi "frate" cu Silent Hill

  6. #6 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Cred ca va fi mult mai mult decat toata seria Silent Hill. Cred ca va intrece in proportii chiar si Fahrenheit.

  7. #7 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Exact. Tocmai datorita cu asemanarii cu Fahrenheit ma incanta pe mine acest joc.

  8. #8 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Pai, mai ca mi-as lua PS 3 din acelasi motiv .

  9. #9 SP
    Member leggollas11's Avatar
    Quote Originally Posted by SublimingSun View Post
    Cred ca va fi mult mai mult decat toata seria Silent Hill. Cred ca va intrece in proportii chiar si Fahrenheit.
    E muuult prea mult spus despre un joc care nu a aparut inca si nu a demonstrat nimic. Silent Hill (si Resident Evil), desi fumate, au totusi o istorie. Acesta e iarasi un joc cu prea mult hype format aiurea, care imi e tare frica ca o sa dezamageasca (a nu se intelge gresit, jocul se va ridica la nivelul a ceea ce se doreste, dar nu le nivelul super asteptarilor formate aiurea)

  10. #10 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Ce inseamna asteptari formate aiurea, sau cum se formeaza asteptarile in mod corect?

    Ce vroiam sa spun (parere strict personala) este ca, din feeling-ul care se degaja din screenshot-uri si din premisele povestii (cat de putin s-a dezvaluit pana acum in aceasta directie), dupa parerea mea va fi mai interesant decat seria Silent Hill si decat Fahrenheit. Iarasi, dupa gusturile mele in materie de povesti in jocuri video, Fahrenheit este, de exemplu, mult peste seria Silent Hill.

    Dar, repet, aici este strict vorba de gusturi. Sau, daca exista standarde in ceea ce priveste formarea asteptarilor, s-ar putea sa nu ma incadrez .

  11. #11 SP
    Member leggollas11's Avatar
    ma refer la faptul ca e posibil ca ceea ce se vede in acele screen`uri sa nu fie ingame graphics, ci doar la rendare sa fie asa dragute; e la fel de posibil sa ma si insel in aceasta privinta. Un alt mod de formare gresita e parerii e sa "gandesti jocul din vorbe". Ei spun "va semana la gameplay cu X".... whaaa ce tare o sa fie etc dar cand apuci sa il joci e destul de departe jocul de ce te asteptai.
    Si mie mi`a placut Fahrenheit foarte mult, datorita stilului original de la aceea vreme, dar nu pot sa spun ca este peste seria Silent Hill; ai dreptate, tine foarte mult de preferinte/gusturi.

    p.s. sper sa nu se supere cineva ca il traduc pe yahtzee, dar are o mare vorba si ca sa fie pe intelesul tuturor : "Asteptati`va la ce se poate mai rau de la un joc, ca sa va puteti bucura intradevar de el." (este foarte vaga traducerea pt. ca nu`mi permit sa il traduc mot-a-mot pe forum )

  12. #12 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Da, cu Yahtzee sunt de acord si s-ar putea, intr-adevar, sa nu fie The Second Coming in materie de grafica. Eu vorbeam de feeling-ul care se degaja din screen-uri. Prima oara am auzit de Heavy Rain citind un articol in Games Master, unde dadeau screen-uri: ecranul impartit in jumatate, in partea dreapta protagonista, lipita de perete, in partea stanga un gras super freaky (criminal in serie ), urcand scarile spre ea. Afara, pe geam, se vedea o perdea de ploaie, iar toata scena era luminata de maximum doua becuri si un fulger. Se degaja atata tensiune din screenshot-ul ala incat aproape simteai cat de terorizata e tipa. Apoi, sa nu uitam de cine face jocul, Quantic Dream sunt foarte aproape de geniu (iarasi, parerea mea).

    Si, ma rog, caut motive sa-mi iau si PS3 acum .

  13. #13 SP
    Member leggollas11's Avatar
    Quote Originally Posted by SublimingSun View Post

    Si, ma rog, caut motive sa-mi iau si PS3 acum .
    offtopic : daca ti le permiti pe amandoua, sunt deja o groaza de motive pt. care merita si ps3`ul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 21-12-2009, 02:45
  2. Heavy Rain: 20 de screenshots By erik95 in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 14-12-2009, 23:43
  3. Noi screenshots si artworks din God of War 3 By MonkY in forum Console News
    Replies: 12 Last Post: 29-06-2009, 11:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts