Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 15 of 15

Thread: Fiecare utilizator PSN ar putea primi Uncharted 3 Beta

  1. #1 SP
    PlayStation Forever! Chris's Avatar

    Fiecare utilizator PSN ar putea primi Uncharted 3 Beta

    Sony a promis Welcome Back Pack, despre care am vorbit mai devreme, dar se pare ca fiecare utilizator de PSN s-ar putea sa primeasca acces la Uncharted 3 Beta. Acum ca serviciile PSN incep sa vina online pentru toate teritoriile din lumea intreaga, intoarcerea PS Store (cerut sa primiti Welcome Back Pack) este programat sa se relanseze pe 30 Mai. Daca PS Store va veni online dupa sau chiar pe 28 Mai, asta inseamna ca fiecare utilizator PSN va primi acesul PS+ de atunci. Uncharted 3 Beta va incepe pe 28 Iunie pentru utilizatorii PS+, deci asta inseamna ca, inevitabil, toata lumea va primi un Uncharted 3 Betacode. Acum, nu stiu ce credeti voi, dar cred ca asta va compensa pe deplin timpul offline al serviciilor PSN. Voi ce parere aveti?
    Attached Images Attached Images uncharted_3_airport-hanger-drake.jpg

  2. #2 SP
    Member Mircea's Avatar
    daune morale 1000 euro pentru fiecare utilizator si suntem chit

  3. #3 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Om trai si vom vedea. Dar sustin si eu ce zice Mircea. 1000 de euro si suntem pace

  4. #4 SP
    Mo-
    Junior Member Mo-'s Avatar
    Este o idee f buna deoarece multa lume a avut de suferit pe toata tema asta ... acum nu ramane de vazut daca chiar o sa ii dea drumu la data care spun ei si oare in cat timp vom putea downloada jocurile avand in vedere traficu f mare pe care o sa il aiba cu alte cuvinte asteptam si vom vedea...

  5. #5 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Asta cu Uncharted 3 beta e win-win pt Sony si utilizatori. Sony si Naughty Dog au mai multi beta testeri, utilizatorii au acces la beta.

  6. #6 SP
    Member Ares's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Asta cu Uncharted 3 beta e win-win pt Sony si utilizatori. Sony si Naughty Dog au mai multi beta testeri, utilizatorii au acces la beta.
    ce carcotash

  7. #7 SP
    Member Bogdan's Avatar
    Este mult prea optimistă această prezumție.

  8. #8 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Ares View Post
    ce carcotash
    Postul tau o sa-l ignor, desi ai merita un report.

    Quote Originally Posted by Bogdan View Post
    Este mult prea optimistă această prezumție.
    Poti argumenta afirmatia ta ? Ce au de pierdut cei de la Sony daca ofera acces beta ? Pentru ca :
    -bani nu pierd
    -oricum nu ofereau beta contra cost
    -au beta testeri mai multi si mai diversi : asta le permite sa primeasca mai multe bug report-uri si sa faca jocul final mai bun + testeaza mai usor cat de bine tin serverele la un numar mare de jucatori

  9. #9 SP
    Member Bogdan's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Poti argumenta afirmatia ta ? Ce au de pierdut cei de la Sony daca ofera acces beta ?
    Un argument ar fi că pur și simplu urăsc deziluziile și urăsc tevatura pe subiecte incerte, probabil negativismul din interiorul meu mă reține.

    Eu sunt conștient de ceea ce s-a �nt�mplat �n perimetrul SONY dar sunt conștient �n același timp că uneori nu primești ceea ce meriți. Nu știu c�te persoane din Rom�nia au fost �ntr-adevăr afectate, fac referire la securitatea conturilor bancare, dacă ar acorda acest beta probabil ar simplifica din numărul utilizatorilor pe baza anumitor criterii.

  10. #10 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Cati dintre cei care ati jucat un Beta pe PS3, ati trimis mail-uri cu bug-uri? Nu ii ajuta cu nimic pe Sony, poate doar sa isi faca reclama, sa cumpere lumea in toamna.

  11. #11 SP
    Junior Member eugen.popp's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    Cati dintre cei care ati jucat un Beta pe PS3, ati trimis mail-uri cu bug-uri? Nu ii ajuta cu nimic pe Sony, poate doar sa isi faca reclama, sa cumpere lumea in toamna.
    Nu cred ca se bazeaza pe un randament mare, deoarece chiar daca doar 1% le-ar trimite feedback (dintr-un volum atat de mare de utilizatori) asta tot inseamna mii sau zeci de mii de mail-uri.

  12. #12 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by eugen.popp View Post
    Nu cred ca se bazeaza pe un randament mare, deoarece chiar daca doar 1% le-ar trimite feedback (dintr-un volum atat de mare de utilizatori) asta tot inseamna mii sau zeci de mii de mail-uri.
    Partial adevarat. Probabil ca daca selectezi un numar limitat de useri vei primi bug reporturi de la un procent mai mare din ei, daca dai beta la toata lumea procentul scade. Insa numarul total de bug reporturi va fi considerabil mai mare. Si cel mai important e ca vor fi raportate buguri mai diverse, unii useri vor avea probleme poate in meniu, probleme pe care userul mai hardcore n-o sa le depisteze pentru ca nici nu se complica cu maruntisuri.

    Si mai raman si serverele : altfel e cand joaca 1000 de useri pe server sau 100.000 de useri.

  13. #13 SP
    Junior Member zapiciu's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    Cati dintre cei care ati jucat un Beta pe PS3, ati trimis mail-uri cu bug-uri? Nu ii ajuta cu nimic pe Sony, poate doar sa isi faca reclama, sa cumpere lumea in toamna.
    eu am trimis bug report oricum nu s-a fixuit ce am trimis eu dar na macar i did my civic duty

  14. #14 SP
    Banned Snowmanul92's Avatar
    @Chris Daca o luam la rece , PS STORE da prea mult cred la cine nu merita.... Hai sa calculam ca sa stim daca merita sau nu SONY. Deci programul WELCOME BACK consta in : 1 luna gratis PLAYSTATION PLUS , 2 din 5 jocuri la alegere acesta fiind FREE (nu spunem ca lumea are minim 2 accounturi si va lua 4 jocuri nu 2 ) cine are deja PS PLUS va mai primi inca o luna gratis . Deci hai sa facem calcul general 2 jocuri costa in magazin 20$ unul (LBP costa 30$ nou deci acopera DEAD NATION ce costa 10$ ).... Sa calculam 40$(jocurile NOI) + 15$(o luna PS PLUS) = 55$ din parta lui SONY mie mi se pare foarte bine DOMNU MIRCEA & BOGDAN si cine mai gandeste ca voi ...... NU MAI VORBIM DE PERSOANE CARE NU AU CUMPARAT IN VECI UN PS CARD SI MAI AU SI TUPEUL (curaj) SA URLE SI SA CRITICE poate sa-mi dea ban site-ul pentru limbajul ofensiv dar asta este realiatatea

  15. #15 SP
    Junior Member Antiloop's Avatar
    Mie unul mi se pare ca sa facut foarte mare tevatura pe tema asta cu ,"caderea" retelei PlayStation.Am vazut posturi pe diferite forumuri(chiar si pe acesta)prin care isi anuntau dezamagirea,supararea ca ei nu au mai putut juca online atatea saptamani,etc.Fara suparare dar consola este un mod de relaxare in timpul liber nu singurul.Sa stai 9,10 ore pe zi in fata unor jocuri nu mi se pare sanatos din punct de vedere mental.
    Asa ca eu zic sa o mai lasam cu "tragediile" astea ca nu isi au rostul.Singurii useri care pe merit pot fii suparati pe aceasta situatie sant cei care si-au folosit cardurile.
    Sa nu mai zic ca noi romanii avem conturi pe UK,America,etc deci chiar nu avem motive de suparare ca ni sau furat niste parole si niste date personale(care oricum nu erau ale noastre)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 10 Last Post: 09-11-2013, 01:27
  2. Replies: 1 Last Post: 19-08-2012, 17:54
  3. Rebellion: AvP ar putea primi o continuare By erik95 in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 27-02-2010, 02:50
  4. Dante's Inferno ar putea primi o continuare By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 10-12-2009, 20:29
  5. Uncharted 2 Beta Key By Bobby in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 17-09-2009, 09:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts