Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 3 of 3

Thread: Peste 100 de milioane de jocuri Final Fantasy distribuite

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    Peste 100 de milioane de jocuri Final Fantasy distribuite

    Square Enix a anuntat recent ca au fost distribuite peste 100 000 000 de jocuri din seria Final Fantasy (o suta de milioane oameni buni!). Intr-un fel nu ar trebui sa ne mire acest numar avand in vedere ca Final Fantasy 1 lansat in 1987 s-a vandut extrem de bine salvand firma Square Enix (pe atunci doar Square ) de la faliment. The rest is history: s-au lansat tot mai multe jocuri care s-au vandut tot mai bine. Unele au fost de-a dreptul revolutionare (Final Fantasy 1, 7 etc) altele in schimb s-au dovedit a fi adevarate esecuri (cred ca am putea incadra Final Fantasy XIV in aceasta categorie).

    Ultimul joc din aceasta seria a fost fighting game-ul Dissidia 012 lansat exclusiv pentru PSP. Momentan se lucreaza la cel putin 3 jocuri complet noi (FF XIII-2, Versus XIII, Type 0) si cel putin 3 portari (FF XIV pentru PS3 si V si VI care vor fi niste PSN titles).

    Nu putem decat sa ii felicitam pe cei de la Square Enix si sa speram ca urmatoarele jocuri vor fi la fel de bune ca cele de pana acum.
    Attached Images Attached Images final_fantasy.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Tocmai ca au ajuns la acest numar, nu inteleg de ce la E3 nu am auzit absolut NIMIC despre ultimele FF-uri...

  3. #3 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Tocmai ca au ajuns la acest numar, nu inteleg de ce la E3 nu am auzit absolut NIMIC despre ultimele FF-uri...
    Cred ca fac asta doar ca sa ne enerveze . Bine ca au lansat un mega trailer in cazul lui Versus acu 2 ani si de atunci nu stim mai nimic... nici anul acesta nici anul trecut nu au prezentat nimic la E3... in schimb au fost niste gameplay videos la TGS 2010. Poate o sa fac ala fel si anul acesta (trebuie sa fim optimisti).

    Si uite o chestie tare care am gasit pe net cand cautam o poza pentru stire: toate logo-urile de la jocurile Final Fantasy pana in..cat sa zic? 2003? Cam asa avand in vedere ca nici FF XI nu e pe lista. Oricum mie mi se par super tari. Ador ideea ca la fiecare FF sa aibe un alt desen langa nume.
    Attached Images Attached Images final-fantasy-logos.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 03-07-2013, 09:43
  2. Replies: 1 Last Post: 10-03-2010, 17:55
  3. NFS: peste 100 de milioane By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 21-10-2009, 20:53
  4. Final Fantasy VII: 100.000 downloaduri By erik95 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 28-06-2009, 12:00

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts