Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 16 of 16

Thread: Vanzarile pentru Wii scad in Japonia

  1. #1 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar

    Vanzarile pentru Wii scad in Japonia

    Se pare ca singura consola din Japonia care a scazut in vanzari este Wii si se pare ca Playstation 3 recupereaza teren. Nintendo DSi, DS Lite, PSP, Xbox 360 and PS2 au avut ceva cresteri in vanzari dar Nintendo Wii pierde 3000 de unitati in fiecare saptamana fata de concurenta. Pentru saptamana incheiata in 1 Februarie 2009 vanzarile pentru Wii au scazut la 23,278 de unitati. Vanzarile DSi au urcat cu 4000 de unitati si au ajuns la 55,613 de bucati vandute iar PSP a ajuns chiar mai sus, ridicandu-se la 6000 de unitati vandute si adunand un total de 44135. Se pare ca si Playstation 3 a vazut niste scaderi de 300 de unitati dar a inceput sa castige teren apropriinduse de Wii. Acum 2 saptamani, diferenta dintre Wii si Playstation 3 era de 12,000 unitati, dupa o saptamana aceasta a ajuns la de 9,000 de unitati, acum fiind despartite de doar 6,000 de unitati.

    Lista cu vanzarile incheiate la data de 1 Februarie 2009

    DSi. 55,613
    PSP. 44,135
    Wii. 23,278
    PS3. 17,405
    DS Lite. 15,147
    Xbox 360. 8,107
    PS2. 5,334
    Attached Images Attached Images wiiiii.jpg

  2. #2 SP
    Member collector's Avatar
    asta da veste buna

  3. #3 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...no games, no sales. Plus că așa ceva normal (la scădere mă refer)...acuma să fim serioși lumea a cumpărat consola, e timpul să se focalizeze și pe content

    Fiecare consolă are ceva deosebit...

    Nintendon Wii - chestia cu motion
    PlayStation 3 - BluRay
    Xbox 360 - RRoD (glumesc)

    ...dar mai trebuie ceva...nu doar hardware ****!

  4. #4 SP
    Junior Member Danny14's Avatar
    cam nasol ca au scazut vanzarile, imi place wii , chiar daca grafica nu este ca la ps3 sau xbox360

  5. #5 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Luand in seama si vremurile nu tocmai bune pe care le traiesc si ei din punct de vedere financiar, este normal sa mai scada vanzarile la console.

  6. #6 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Trebuia sa vina si acest moment,avand in vedere lipsa de titluri extraordinare de pe WII

  7. #7 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    nu are de recuperat decat vreo 5 milioane de unitati ps3 pt. a ajunge wii in japonia...good luck with that

  8. #8 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by muggs View Post
    nu are de recuperat decat vreo 5 milioane de unitati ps3 pt. a ajunge wii in japonia...good luck with that

  9. #9 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    114 24,309 (-8%) 7,799,669
    117 16,923 (-5%) 2,841,204


  10. #10 SP
    Member playgame's Avatar
    Au obosit japonezii de dat din maini. lol

  11. #11 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    E normal pt. ca lumea a cumparat consola,ce se asteapta sa cumpere fiecare om cate 2 console?

  12. #12 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Au cam cumparat toti console si nu prea mai are cine sa cumpere .

  13. #13 SP
    Member zaice's Avatar
    Interesting.Eu cred ca toate scad in ziua de azi.Me hope that Wii ,o sa aiba si o strategie de mentinere,sa nu cada in extrem....pirderi etc.Cat despre ps3,era si cazu sa-si revina.Din cati bani am inteles ca au bagat in development (eu am informatie de genul 1,5 miliarde dolari investiti in ps3-nu sunt sigur ca este o informatie veridica)trebuia sa vina si timpul sa creasca vanzariile.Sper ca in aceasta perioada de criza,consolele plus studiourile de gaming,sa treaca cu bine si sa metina trendul ascendent.

  14. #14 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Strategia lor consta in lansarile de jocuri cu content mature de anul acesta. Sint anuntate si confirmate mai multe de 15 titluri pentru playeri hardcore. So Nintendo se focalizeaza pe content ca si-a luat cam toata lumea Wii.

  15. #15 SP
    Member UrSuLeTzU's Avatar
    Yup, the games will come.. do not fear! Abia astept House of the Dead OK btw!

  16. #16 SP
    Banned Satana_Cu_Cioc's Avatar
    I must get meself a WII

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Mario Kart 8 impinge vanzarile la Wii U By MonkY in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 18-06-2014, 18:05
  2. Replies: 1 Last Post: 14-06-2010, 20:20
  3. PS3 si Wii se vand bine in Japonia By erik95 in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 18-12-2009, 12:56
  4. Vanzarile PS3 explodeaza in Japonia ! By Mika in forum Console News
    Replies: 22 Last Post: 15-09-2009, 12:45
  5. Replies: 13 Last Post: 03-12-2008, 00:28

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts