Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 14 of 14

Thread: God Of War Origins primeste 2 filmulete noi

  1. #1 SP
    PlayStation Forever! Chris's Avatar

    God Of War Origins primeste 2 filmulete noi

    IGN a lansat 2 videouri de 6 si 5 minute cu gameplay din pachetul God Of War Origins. Pachetul, care se va lansa in Europa sub numele de God Of War Collection Vol. 2, va veni cu versiunile remasterizate ale celor doua titluri God Of War de pe PSP: Chains Of Olympus si Ghost Of Sparta. Ambele videouri le puteti viziona prin intermediul link-urilor de mai jos. Acest pack se va lansa in Septembrie pe PS3.

    God of War: Chains of Olympus - The First Five Minutes Video - PS3 - IGN
    God of War: Ghost of Sparta - The First Six Minutes Video - PS3 - IGN
    Attached Images Attached Images god-war-origins-collection-playstation-3-ps3_6.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member vali1989's Avatar
    Superb din ce se vede. Cand va aparea pe PS 3, septembrie 2011?

  3. #3 SP
    PlayStation Forever! Chris's Avatar
    @vali1989, daca citeai mai atent, raspunsul la intrebarea ta il regaseai in ultima propozitie a stirii.

  4. #4 SP
    Junior Member tmsgaby's Avatar
    Mie sincer nu imi place chesti asta cu jocurile luate de pe o platforma si "remasterizate" pe alta In loc de lucrul depus pe collectionul de god of war 1 si 2 pe portarea lor pe ps3 mai bine faceau un joc nou... un prequel mai vechi ca si ghost of sparta chiar...

    Mi se pare ca in loc sa depuna munca noua mai bine mulg cat pot pe ce au facut deja, pana la urma jocurile astea au aparut in acelasi deceniu cu gow 3 nu prin 90...

    Nu ma intelegeti gresit, am terminat toate cele patru titluri pe ps2 si respectiv psp Chiar speram la un titlu nou pt ca seria este superba

  5. #5 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Tmsgaby,gandestete la epicnessul celor doua jocuri pe ecranul de psp si atribui-le un numar,de exemplu 10
    Daca luam 10 si il punem pe un ecran de lcd de 10 ori mai mare ca cel de psp....omg am rupt universul in 2 din cauza epicnessului prea mare.

    Sau,alta varianta,sa nu mai trebuiasca sa cumperi psp in caz cca ai ps3.

  6. #6 SP
    Banned isis's Avatar
    Ma si eu am jucat tot ce poarta numele de God of War dar nici mie nu imi place atata remasterizare, plus ca jocu arata urat fata de GOW 3. Macar daca faci o remasterizare baga si tu acolo sa arate ca GOW 3, nu il lua si mari rezolutia si atata tot. Am jucat GOW Collection si vreau sa spun ca nu a mai avut farmecul ala care l-a avut cand am jucat pe PS2. Atunci eram obisnuit cu grafica aia, arata foarte bine. Acuma is obisnuit cu grafica lui GOW 3 si vreau sa arate ca GOW 3.

    Asa ca pentru mine, pass la acest capitol de remasterizari. Nu cred ca se compara farmecul pe care l-au avut Shadow of the Collosus si GOW 1 si 2 pe PS2 la lansare cu remasterizarile astea. Pentru cine insa nu a jucat pe PS2, va fi o experienta placuta garantat.

    Eu vreau un God of War 4 care sa fie si mai si decat GOW 3, nu remasterizari. Vreau lupte cu titani mai uriasi, mai epice, mai intense. Chiar zilele astea rejoc GOW 3. EPIC dom'le, EPIC.

  7. #7 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Deci vom avea inca un God of war pe ps3...problema care este ? ei bine doar unul din aceste jocuri a fost facut doar pentru ps3, pe cand restu' sunt "remastered in hd ".Mie sincer nu-mi place cum arata astea doua si ii dau dreptate lui tmsgaby; mai bine il faceau din nou doar pentru ps3 sau pur si simplu se apucau de alt joc...

    Si o mica greseala in stire:
    Ambele videouri pe puteti viziona prin intermediul link-urilor de mai jos. Acest pack se va lansa in Septembrie pe PS3.
    Iar poza ar putea fi una mai bine aleasa, dar e bine si asa.

  8. #8 SP
    Banned isis's Avatar
    Mie mi se par ca arata mai aiurea ca remasterizarile din GOW 1 si 2. Mie mi se par pierderi de timp remasterizarile astea. E ceva de genu: nu mai avem idei si nici nu vrem sa investim. Hai sa luam un joc de PS2, apoi PSP... mai un pic remasterizeaza jocuri de PSOne... le marim rezolutia si le zicem "Remastered in HD" pfoaaaaai lume, si mai luam de la fraieri niste bani.

    Ca de, e mai misto sa facem asta decat sa investim timp si bani sa scoatem ceva nou, de doamne ajuta. Ba mor cand vad dinastea, mai un pic o sa jucam numa remasterizari.

  9. #9 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Avand in vedere ca nu le-am jucat la vremea lor ma bucura lansarea unor astfel de titluri. Totusi... devine prea mult, fiecare producator anunta o remasterizare, iar fiecare serie e remasterizata. Trebuie sa vina si cu idei noi.

  10. #10 SP
    Member pufy's Avatar
    Eu sunt de acord cu ideea de remastered.(Violin tune) Eu nu am avut ps2 nici ps1 ca sa numai zic de psp dar dupa mult timp am reusit sa achizitionez un ps3,personal multe titluri de pe ps2 imi par mult mai originale decat cele noi de acum,cred Shadow of the Collosus o sa fie fenomenal pe ps3 si abia astept sa apara.Cat despre God of war l-am abandonat demult cand Hades mi-a ras in fata si mi-a aruncat un copac fix in Kratos...

  11. #11 SP
    Banned isis's Avatar
    Da bro' da iasa mai multe remasterizari decat titluri originale... aici e problema.

  12. #12 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Quote Originally Posted by isis View Post
    Da bro' da iasa mai multe remasterizari decat titluri originale... aici e problema.
    Mai si arata ca un ...Chiar acum o saptamana am cumparat GOW 2 dupa PSN store si e bine daca am jucat 2 ore adunate de atunci

  13. #13 SP
    Member Snookerdog89's Avatar
    Mie nu-mi pasa cum arata, God of War Collection l-am luat pentru ca nu detin PS2, dar detin PSP si prin urmare cred ca ma voi lipsi de Origins Collection. Nu-s asa ahtiat dupa trofee dom'le. Cat despre treaba cu remasterizarile astea, hai ca cele de pe PS2 mai merg, dar chiar de pe PSP? Si-or fi zicand astia "Hai ca mulgem seria pana ramane fara vlaga, iar fanii seriei fara chef". Alt cash-cow la inaintare. Mai bine-mi strang banii pentru Shadow of the Colossus/ Ico Collection. Cat despre ce-a spus isis mai sus, in ziua cand majoritatea jocurilor de PS3 vor fi rehash-uri de PS2, mai bine-mi iau un PS2 si gata problema. Oricum, am cam luat-o pe aratura si am deviat de la subiect.
    On-topic: jocul arata binisor... Developerii sa fie sanatosi, iar daca nu ai un PSP, cum sa nu - merge si remasterizat in HD. Pace si profesionalism!

  14. #14 SP
    Admin MonkY's Avatar
    A aparut si un video compare intre PSP si PS3 (logic, nu?)


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. God of War: Ascension primeste data de lansare By Tudoran in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 12-06-2012, 09:49
  2. God Of War: Origins By Nash in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 16 Last Post: 11-09-2011, 20:53
  3. God Of War: Origins Videos By Nash in forum Videos
    Replies: 2 Last Post: 13-08-2011, 10:58
  4. Sony anunta God of War Origins Collection By Tudoran in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 09-06-2011, 08:24

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts