Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 16 of 16

Thread: Luati-va Adio de la Xbox 360-ul lucios!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Luati-va Adio de la Xbox 360-ul lucios!

    Nu stiu daca cineva de la Microsoft s-a suparat pentru ca i s-a zgariat prea rau consola sau daca de fapt este vorba de costuri, cert este insa ca Major Nelson (Larry Hryb) ne anunta ca in curand varianta "glossy" nu se va mai produce. Prin urmare, daca inca va doriti o consola Xbox 360 "shiny", fugiti la magazin, pentru ca deja nu se mai produce decat varianta "matte". Singurele console Xbox 360 care ar putea "beneficia" de "luciu" vor fi eventualele "Limited Editions" (cum ar fi cea pentru Gears of War sau Star Wars).

    Prin urmare guys... "glossy" is the new Limited! Multumim Microsoft pentru noul standard impus :)

    Sursa: Wave Goodbye to Glossy Xbox 360s - Gear News at IGN
    Attached Images Attached Images microsoft_no_more_shiny_xbox360.jpg

  2. #2 SP
    CxZ
    Banned CxZ's Avatar
    Imi place mai mult varianta noua.

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by CxZ View Post
    Imi place mai mult varianta noua.
    Nu este noua. Este clasica varianta "arcade". E chestie de gusturi, insa mi se pare aiurea sa nu-ti mai poti alege... Eh, oricum, ferice de mine, ca am un Premium / Elite... pot sa adaug si Limited acum la nume, nu?

  4. #4 SP
    CxZ
    Banned CxZ's Avatar
    Exact.

  5. #5 SP
    Junior Member LucYan's Avatar
    Eu cand am achizitionat Xbox-u chiar mi-am dorit sa nu fie glossy

  6. #6 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Luciul ala e ingrozitor la praf. Aspirator in toata regula.
    Eu imi mananc zilele cu grasuta de PS3. Praf de mori...

  7. #7 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Glossy ne-glossy, dar schimba si nuanta controller-ului?

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Glossy ne-glossy, dar schimba si nuanta controller-ului?
    Nu. Gamepadul e identic la ambele.

  9. #9 SP
    Banned isis's Avatar
    Doamne ajuta, strange praf in prostie plus ca lasa urme fine si de la cea ma fina carpa de sters. URASC suprafetele glossy... mai ales la piciorul TV-urilor. Si PS3-ule PHAT cand am avut of doamne, cum zice si cryyo, strange praf si sunt greu de curatat. Oare de ce le fac din prima? In afara de faptul ca dau bine pe standurile de prezentare fac ce? Acum poate dincolo stau mai bine cu praful, la noi e durere.

    ---------- Post added 15-08-2011 at 04:30 PM ----------

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Nu. Gamepadul e identic la ambele.
    Ai idee daca vin cu versiunea aia noua de controler cu D-PAD-ul imbunatatit?

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu am si PS3 phat si Xbox 360 "lucios" si nu vad ce e asa mare greutate cu praful. La fel am si TV-ul... pana si mouse-ul de la HTPC e shiny (Logitech MX Air) sau tastatura (Logitech DiNovo Mini). Praf se pune pe orice... se sterge la fel. Trebuie doar un pic de atentie cu zgariatul...

    isis: din cate stiu eu doar gamepadurile acelea mai speciale vin cu DPAD imbunatatit (nu am vazut inca nici-unul negru cu DPAD imbunatatit). Eu am luat pt. cineva ultima revizie de Xbox 360 si nu am vazut nimic modificat.

  11. #11 SP
    Member luciteck's Avatar
    Si mie mi-a placut mai mult glossy, mai ales ca se potrivea cu televizorul. Acum, dupa cum bine zici, vom fi posesori de "limited edition"

  12. #12 SP
    Junior Member Zahariuc's Avatar
    Eu detin un xbox varianta de 4 gb (mata) chiar am vrut aceasta varianta din cauza prafului . Pentru cei ce au varianta mata si vor sa aiba un "Glossy Limited Edition" sa isi lipeasca autocolant pe el . Ar fi frumos daca ar face si kinecturile mate ...

  13. #13 SP
    Member -=Gamer X=-'s Avatar
    Quote Originally Posted by Zahariuc View Post
    Eu detin un xbox varianta de 4 gb (mata) chiar am vrut aceasta varianta din cauza prafului . Pentru cei ce au varianta mata si vor sa aiba un "Glossy Limited Edition" sa isi lipeasca autocolant pe el . Ar fi frumos daca ar face si kinecturile mate ...
    Iar cine prefera "matte'' si are glossy sa-si ia un smirghel si sa frece la cutie.
    De fapt, varianta glossy e conceputa si ca da bine pe rafturile magazinelor dar si ptr. ca la ei in afara nu este praf deloc. Si practic, nu are ce sa se depuna. Am un vecin care s-a intors de curand din Germania si mi-a povestit ca a spalat masina la o spalatorie si tot drumul de acolo pana acasa nu i s-a depus un fir de praf pe caroserie, stii ce-i aia!!? Un fir! Asa de curate sunt drumurile la ei. Iar la noi, praful iti intra si in gura.

  14. #14 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Ai ma... ne-ai spart la faza asta. Te pomenesti ca Germania e in alt univers si acolo exista alte legi ale fizicii. Am fost si eu in Germania si in alte tari si da, e foarte curat pe strazi si peste tot, dar praf exista peste tot, mai ales in exterior. Praf = particule fine de pamant, fum, etc, etc. Te pomenesti ca la nemti masinile nu scot fum, vantul nu cara particule de pamant, etc...

    Cat despre glossy vs mat : praful se depunde la fel pe ambele suprafate, ca nu e una "magnet" de praf, insa se vede mai bine pe glossy in special din cauza efectului de oglinda al suprafetelor glossy. Am si eu PS3 phat si e praf din belsug la mine, dar nu mi se pare ca e asa prafuita consola. Ah, daca esti maniac si o cureti zilnic...da, se vede.

    Altceva as fi vrut eu : o versiune alba a consolei, ar fi aratat superb. Dar aia e probabil rezervata pt versiunile "super limited".

  15. #15 SP
    Member -=Gamer X=-'s Avatar
    Albul n-ar mai fi in spiritul Sony. E ca si cum Ferrari ar scoate de maine numai masini verzi. Traditia cere ca ele sa fie rosii si asa vor ramane. Esti obligat (prin contract) chiar tu, posesor de Ferrari sa nu-i schimbi culoarea!

  16. #16 SP
    Junior Member Tzeb's Avatar
    Ferrari n-are contract cu culoarea rosie. Masinile lor se vand in cele mai diverse culori, din toate timpurile. Iar PS3-uri albe au fost anul trecut, in Japonia.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Adio "Xbox Live Rewards" By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 12 Last Post: 12-07-2013, 22:40
  2. Adio HDMI By LeGenD in forum Hardware
    Replies: 2 Last Post: 02-07-2010, 03:28
  3. Adio NHL 2K? By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 20-12-2009, 15:00

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts