Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: DOOM 3 BFG edition se va lansa in octombrie

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    DOOM 3 BFG edition se va lansa in octombrie

    Cu siguranta vom avea foarte mult de asteptat pana la lansarea celui de-al patrulea joc din seria DOOM, avand in vedere ca id Software abia recent a terminat de lucrat la Rage si inca nu au declarat nimic oficial despre un posibil sequel, prequel, spin off sau orice altceva de acest gen. Dar uite ca cei de la Bethesda au decis sa ne aduca un zambet pe buze, anuntand faptul ca in 16 octombrie (in America) respectiv 19 octombrie (in Europa), vom putea pune mana pe DOOM 3 BFG edition.

    Acesta editie va contine versiunile remasterizate ale lui DOOM 3 si a add-on-ul, Resurrection of Evil, dar si sapte nivele noi care fac parte din pack-ul intitulat "The lost mission". Nostalgicii vor fi fericiti sa auda ca vor primi chiar si primele doua jocuri din serie care au facut atatea furori la vremea lor. Toate acestea la incredibilul pret de 39.99$ (pentru Xbox 360 sau PS3) sau 29.99$ (pentru PC). Jos palaria, Bethesda!
    Attached Images Attached Images doom_3_pc-kopi.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member Tom31994's Avatar
    I love me some doom!

  3. #3 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    BFG as in "Big F*****g Gun"? O super veste oricum, abia astept!

  4. #4 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    Nostalgicii vor fi fericiti sa auda ca vor primi chiar si primele doua jocuri din serie care au facut atatea furori la vremea lor.

    Vor fi si alea remasterizate? Ca mai multa nevoie e de "remasterizare" la alea decat la Doom3. Oricum eu folosesc demult un exe nou scris pt opengl care arata incredibil, are si lookup/lookdown, etc, e super fain.

    Pretul e ok, dar sper sa fie o carcasa metalica si n-ar strica sa adauge un bonus disc cu "making of", interviuri, etc. Nici un artbook n-ar strica deloc.

  5. #5 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Din ce am inteles eu ,o sa apara doar in format digital .In legatura cu pretul,mie mi se pare destul de scump pentru un pack cu jocuri care au aparut in urma cu 8 ani .

  6. #6 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by iPaul View Post
    Din ce am inteles eu ,o sa apara doar in format digital .In legatura cu pretul,mie mi se pare destul de scump pentru un pack cu jocuri care au aparut in urma cu 8 ani .
    Pai daca e doar digital sa si-l bage undeva Iar pretul nu e "destul de scump", poate pachetul e destul de scump Pretul e URIAS pt ceva digital.

  7. #7 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Pai daca e doar digital sa si-l bage undeva Iar pretul nu e "destul de scump", poate pachetul e destul de scump Pretul e URIAS pt ceva digital.
    Da,ai dreptate,am schimbat putin propozitia si am uitat sa editez si partea aceea .Daca ajunge undeva pe la $20 ,atunci il voi cumpara .Am observat ca mai toate firmele s-au obisnuit sa arunce cuvantul HD pe langa titluri vechi/consacrate si sa le vanda la preturi de jocuri noi.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 18-10-2012, 07:23
  2. Replies: 0 Last Post: 09-08-2012, 11:04
  3. Replies: 0 Last Post: 31-05-2012, 14:49

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts