Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 20 of 20

Thread: DualShock 4 vine si in Magma Red si Wave Blue

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    DualShock 4 vine si in Magma Red si Wave Blue

    Dupa ce am primit stirea ca noua consola PlayStation 4 se va lansa mai devreme in Statele Unite (15 Noiembrie) fata de Europa (29 Noiembrie), iata ca vine si ceva de la Sony care sa mai "echilibreze" situatia. Astfel, doar pentru Europa (momentan) vor exista inca de la lansare 2 culori extra pentru noul DualShock 4, in afara de varianta clasica neagra. Acestea sunt "Magma Red" (rosu) si "Wave Blue" (albastru). Pretul va fi de £54. Mai jos aveti si comunicatul de presa. Eu unul voi ramane la clasicul negru, dar recunosc ca e interesant sa existe si alternative. Astept un "camo" DS4...

    Comunicat de presa Sony - DualShock 4:
    Sony Computer Entertainment Introduces Color Variations For DUALSHOCK®4 Wireless Controller

    "Magma Red" and "Wave Blue" feature stylish two-toned look

    TOKYO, Aug. 20, 2013 /PRNewswire/ -- Sony Computer Entertainment Inc. (SCEI) announced today that it will introduce new color variations for PlayStation®4 (PS4™) Wireless Controller (DUALSHOCK®4) in "Magma Red" and "Wave Blue", concurrently with the launch of PS4™ in Europe, at a recommended retail price (RRP) of € 59 / £ 54 (including tax). They will also become available in North America at a RRP of US$ 59 / Canada$ 59 (including tax) and Latin America* later this year.
    (Logo: Login)
    DUALSHOCK®4 in "Magma Red" and "Wave Blue" are the first color variations, representing two of the most popular colors among PlayStation® users. The two-toned look with the vivid Magma Red and Wave Blue along with black further enhances the stylish look of the DUALSHOCK®4. With the introduction of the new colors, users will be able to choose from 3 colors of DUALSHOCK®4 to enjoy gameplay or other entertainment content on PS4™.
    SCE will continuously expand the world of PS4™ through various measures including further introduction of peripherals.
    Different factors such as import duties, compliance requirements and others, influence in the different SRP pricing consumers will find in this region.

    Product name
    DUALSHOCK®4 Wireless Controller
    Color
    Jet Black, Magma Red, Wave Blue
    Product code
    Jet Black: CUH-ZCT1

    Magma Red,
    CUH-ZCT1U 01(For North America and Latin America)
    CUH-ZCT1E 01(For Europe)

    Wave Blue
    CUH-ZCT1U 02(For North America and Latin America)
    CUH-ZCT1E 02(For Europe)
    Release date
    Jet Black
    North America: November 15th, 2013
    Europe: November 29th, 2013

    Magma Red, Wave Blue
    North America: Later This year
    Europe: November 29th, 2013
    Recommended retail price
    US$ 59, Canada$ 59, € 59, and £ 54
    External dimensions
    Approx. 161mm × 57mm × 100mm (width × height × depth)
    (excludes largest projection)
    Weight
    Approx. 210g
    Keys / switches
    PS button, SHARE button, OPTIONS button,
    Directional buttons (Up/Down/Left/Right),
    Action buttons (Triangle, Circle, Cross, Square),
    R1/L1/R2/L2 button, Left stick / L3 button, Right stick / R3 button, Pad Button
    Touch pad
    2 Point Touch Pad, Click Mechanism, Capacitive Type
    Motion sensor
    Six-axis motion sensing system (three-axis gyroscope, three-axis accelerometer)
    Other features
    Light Bar, Vibration, Built-in Mono Speaker
    Ports
    USB (Micro B), Extension Port, Stereo Headset Jack
    Wireless communication
    Bluetooth® Ver2.1+EDR
    Battery
    Type
    Built-in Lithium-ion Rechargeable Battery

    Voltage
    DC3.65V

    Capacity
    1000mAh
    * Design and specifications are subject to change without notice.
    Attached Images Attached Images dualshock_4_multicolor.jpg

  2. #2 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ma enerveaza la culme ca nu exista consola si accesoriile in toate culorile. La PS3 abia la Super Slim au bagat culori, la sfarsit de ciclu. Eu chiar vreau consola alba. Acum am motiv sa nu mai cumpar la lansare, vreau consola alba!

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Albul ala care in timp se face galben/galbui... grrr... In plus mie imi da senzatia de spital... imi sare in ochi in timp ce ma joc sau ma uit la un film. Bine, gusturile nu se discuta, dar n-as putea suporta ceva alb la mine in camera (decat daca ar fi ascuns in sertar)

    Oricum, e bine ca ai gasit un motiv sa nu-l cumperi la lansare. Si eu caut un motiv serios...

  4. #4 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca il stergi regulat, ramane alb. Nu imi fac griji in privinta asta. Eu am avut totul negru mereu, m-am plictisit si merg pe alb acum.

  5. #5 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Arata bine, dar ma enerveaza ca in cutia de PS4 iti vine negru, iar daca vrei sa iei unul separat de alta culoare, nu ar fi "la set". OCD-ul nu-mi permite asemenea lucru

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Daca il stergi regulat, ramane alb. Nu imi fac griji in privinta asta.
    Eh, asta imi mai trebuia acum... sa sterg consola zilnic. Sa vezi ce urat arata wiimote-urile care din albe au devenit galbene. De "bilele" de la Move nu mai vorbesc, ca mi-e si scarba sa le ating, desi nu cred ca le-am folosit mai mult de o ora (si pe alea oricum nu le poti sterge prea bine... poate bagate la spalat).
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Eu am avut totul negru mereu, m-am plictisit si merg pe alb acum.
    Ah, deci n-ai avut... doar iti doresti "de plictiseala"? Good luck!

  7. #7 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Tableta, telefon, monitor, tastatura si mouse, pixuri, etc. Am trecut pe alb cu totul.

    Si PS4 pe alb arata bine de tot
    Attached Images Attached Images playstation-4-bianca.jpg

  8. #8 SP
    Member Florix09's Avatar
    Singurul motiv pt. care nu l cumpar la lansare este din cauza faptului ca e ultimul an de liceu.. si daca am ps4 pe birou.. cine naiba mai invata pt. bac... ?!?!
    BTW....il sustin pe tudyniuz .. alb , azuriu sau un albastru metalic mat.

  9. #9 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1377041106041.jpg uploadfromtaptalk1377041114710.jpg uploadfromtaptalk1377041124103.jpg uploadfromtaptalk1377041148387.jpg uploadfromtaptalk1377041159549.jpg uploadfromtaptalk1377041169320.jpg uploadfromtaptalk1377041180742.jpg uploadfromtaptalk1377041190915.jpg uploadfromtaptalk1377041207002.jpg

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sunt sigur ca isi va cumpara cineva atat varianta rosie cat si cea albastra doar pentru a le taia si a le combina. Forza Steaua!

  11. #11 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Exact la asta ma gandeam si eu Apropos de Steaua, bafta azi!

  12. #12 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Eh, prefer negru, pare ciudat sa fie doar o parte din controler in culoare.

  13. #13 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Eu imi doresc un controller pe alb mat Dar mai intai sa fac rost de bani pt consola.

  14. #14 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Tableta, telefon, monitor, tastatura si mouse, pixuri, etc. Am trecut pe alb cu totul. Si PS4 pe alb arata bine de tot

  15. #15 SP
    Member RELOADED9's Avatar
    Bitch Please!!!
    Attached Images Attached Images ps4-gold-color.jpg

  16. #16 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Sunt sigur ca isi va cumpara cineva atat varianta rosie cat si cea albastra doar pentru a le taia si a le combina. Forza Steaua!
    Adica ceva de genul:
    Attached Images Attached Images untitledd.jpg

  17. #17 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Eu prefer tot negrul, dar e posibil sa aibe succes la vanzari si controller-ul albastru cu negru, mai ales ca in ultima vreme albastrul a devenit culoarea PlayStation (toate cutiile de la consolele PS au devenit albastre).
    Cine stie, poate cand imi voi cumpara al doilea controller pentru PS4 acesta va fi albastru

  18. #18 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    rosu!!!!!

  19. #19 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Dear Sony, this ⬇

    kthxbai
    Attached Images Attached Images camo1b.jpg

  20. #20 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Eu am avut totul negru mereu, m-am plictisit si merg pe alb acum.
    Yep. Insa eu cred ca e si chestie de "altceva", "ceva diferit", etc. Imi amintesc cum prin 97-98 cam toate carcasele de calculator erau albe. Bine, nu era chiar alb-alb, multe erau spre bej. Valabil (cred) si pentru console, PS1 s-a facut in mare parte tot asa (alb-bej si gri). Sa ai atunci o carcasa neagra era ceva "deosebit".

    Apoi a fost la moda combinatia argintiu-negru. Si cum toate se fac asa... albul e acum cel "deosebit". Va zic eu ca daca PS4 ar veni in special pe alb multi si-ar dori versiunea neagra. Cum o sa fie pe negru multi o sa vrea pe alb, doar pentru ca e editia speciala aia. Parerea mea.

    Un prieten mi-a zis ca ar trebui sa fie disponibile in toate culorile (si la acelasi pret), fiecare sa-si aleaga ce-i place.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 35 Last Post: 06-08-2012, 22:19
  2. Red Faction vine pe PSN si XBLA By erik95 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 29-06-2010, 17:49

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts