Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 16 of 16

Thread: Microsoft continua sa ofere suport pentru X360

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Microsoft continua sa ofere suport pentru X360

    Daca achizitionarea unei console next-gen nu se afla in planurile voastre in viitorul apropiat si sunteti un mandru posesor de X360, aflati ca Microsoft va oferi suport inca 3 ani de acum pentru aceasta consola. Intr-o conferinta de presa organizata in cadrul "Citi Global Technology Conference", Yusuf Mehdi, directorul departamentului de marketing al companiei americane, a afirmat ca lansarea generatiei urmatoare de console nu va schimba cu nimic planurile pentru X360, precizand ca nu au de gand sa abandoneze consola, acesta bucurandu-se in continuare de suport pana in 2016. Daca existau cumva dubii sau motive de ingrijorare printre fanii lui X360, aceasta declaratie ar trebui sa le ofere liniste pentru inca 3 ani. De asemenea Yusuf a mai dezvaluit ca in urmatorii ani se vor lansa peste 100 de jocuri pentru X360, avand astfel o librarie de jocuri impresionanta pentru o consola veche de 8 ani de zile.

    Cred ca posesorii de console last-gen, atat X360 cat si PS3, ar trebui sa stea linistiti daca e sa urmarim modelul PS2, care a stat pe piata aproape 13 ani de zile si nu a dus lipsa de titluri noi. Insa ma intreb, dupa cei 3 ani Microsoft va inchide si serverele? Deoarece in contrast cu PS2, X360 este o consola care se bazeaza foarte mult pe online si multiplayer si ar afecta multi fani.
    Attached Images Attached Images xbox360controllerlarge.jpg

  2. #2 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Prin iunie spuneau vreo 5 ani, acum 3...

  3. #3 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    exact asta ma gandeam si eu , Dante

  4. #4 SP
    Member Dark Wadder's Avatar
    La anu' vor spune adevarul... In 2015 vor taia suportul si servarele.

  5. #5 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Au anuntat ca se vor mai lansa jocuri in urmatorii 5 ani. Cred ca prin acest suport de 3 ani se refera la actualizari software din partea lor.

  6. #6 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    declaratia oficiala:

    "If you look at [Xbox 360], that platform lasted for seven to eight years and it's going to go for another three years," Mehdi said this week during the Citi Global Technology Conference. "It's incredibly profitable now in the tail."

    Mehdi explained that the arrival of the Xbox One is not a death knell for the Xbox 360 by any stretch, noting that Microsoft plans to ship over 100 new games for the system.

    "We are going to continue to invest in Xbox 360 and the two devices can work in concert. So it isn't like the day we ship the Xbox One your [Xbox 360] won't work," Mehdi said. "We will continue to support it. In fact, we're going to ship over one hundred new games on Xbox 360. So you'll be able to still play your games, just not on the same exact box."
    http://www.gamespot.com/news/microso...-years-6414099

  7. #7 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Au anuntat ca se vor mai lansa jocuri in urmatorii 5 ani. Cred ca prin acest suport de 3 ani se refera la actualizari software din partea lor.
    http://www.consolegames.ro/forum/sho...d.php?p=981729
    Microsoft nu va abandona Xbox 360, timp de cel putin 5 ani

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si ii mai crede cineva?

  9. #9 SP
    Member eneea's Avatar
    da, eu ii cred, atat timp cat lumea o sa plateasca subscription pt gold cu siguranta o sa ofere suport...peste vreo 3 ani nu stiu cati useri o sa mai fie onlie pe xbox

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by eneea View Post
    da, eu ii cred, atat timp cat lumea o sa plateasca subscription pt gold cu siguranta o sa ofere suport...
    Deci sa inteleg ca vor primi suport doar cei cu Gold (care au platit cat, 60 lire pe an pentru asta) dar cei care au cumparat jocuri de sute (poate mii) de lire nu vor mai primi suport? Mie unul mi-ar place sa cred ca suportul pentru o consola nu se refera strict la servicii de tip Gold...

  11. #11 SP
    Senior Member BizZare's Avatar


    Va oferi suport inca 3 ani, daaaaar pana in 2016 ...
    Pai care e pana la urma:
    -inca 3 ani?
    -sau pana in 2016? Pana in 2016 mai sunt 2 ani si vrio 3 luni

  12. #12 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Asa am crezut si eu, dar cat timp vad numai "Go gold", "Games for Gold" samd, probabil ca amaratii cu silver si zeci/ sute de jocuri cumparate trec pe plan secund..

  13. #13 SP
    Member eneea's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Deci sa inteleg ca vor primi suport doar cei cu Gold (care au platit cat, 60 lire pe an pentru asta) dar cei care au cumparat jocuri de sute (poate mii) de lire nu vor mai primi suport? Mie unul mi-ar place sa cred ca suportul pentru o consola nu se refera strict la servicii de tip Gold...
    Nu m-ai inteles, sau nu m-am exprimat eu bine... nu am zis ca vor primi DOAR cei cu gold suport, nu am zis nici ca e coresct sau incorect, am zis doar ca-i cred pe cei dela MS ca o sa ofere suport atat timp cat platim. Daca o sa mai fie doar cateva mii pe X360 cu gold sunt mai mult ca sigur ca o sa-si bage picoarele si opresc serviciul, mai ales daca din punctul lor de vedere nu e rentabil, it's all about the money

  14. #14 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Macar e mai bine decat la PS3 unde au spus ca ofera suport pana in 2015 (at least).

  15. #15 SP
    Ω Pira's Avatar
    Quote Originally Posted by AndyTiME View Post
    Macar e mai bine decat la PS3 unde au spus ca ofera suport pana in 2015 (at least).
    Eu stiam de 2017, sau doar EA va oferi asta?

  16. #16 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Si cand nu se va mai oferi suport ce se va intampla? (ik, noob question)
    O sa mai putem juca jocuri multiplayer? (PSN/XBL)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. YouTube primeste suport pentru 60FPS By paunstefan in forum Tech News
    Replies: 37 Last Post: 24-06-2015, 12:19
  2. Suport / stand pentru PS Eye By hamiltonDSi in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 01-11-2013, 02:34
  3. Portal 2 nu va avea suport pentru Move By Zombozo in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 26-02-2011, 10:44
  4. Microsoft continua cu valurile de ban-uri ! By MonkY in forum Console News
    Replies: 160 Last Post: 16-12-2009, 15:14

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts