Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 14 of 14

Thread: PS3 80GB e pe drum !

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    PS3 80GB e pe drum !

    Am tot citit in ultima vreme (de la E3 incoace) despre "noul" model de PS3 cu HDD de 80GB. Desi multi sperau sa fie versiunea de 60GB "reincarcanta", trebuie sa-i dezamagesc. Odata cu lansarea oficiala pe 29 August 2008 pentru UK (si probabil si restul Europei), am primit si detalii despre specificatiile sale. Deasemenea, pretul va fi acelasi cu modelul de 40GB.

    Pro:
    - pret identic cu modelul de 40GB
    - DualShock 3 inclus in loc de SixAxis

    Minus:
    - nu are card reader
    - nu este compatibil cu jocurile de PS2
    - nu poate playa SACD-uri
    - doar 2 USB porturi (in loc de 4)

    Daca merita sau nu, depinde doar de voi. Imi place insa ca in sfarsit includ DS3 in pachet. Sa nu uitam ca au dublat spatiul (in acelasi pret). Din pacate, in rest numai minusuri fata de modelul de 60GB.
    Attached Images Attached Images ps3_80gb_2.jpg

  2. #2 SP
    Xtm
    Banned Xtm's Avatar
    Singurul lucru bun e ca vine cu DualShock 3...pacat ca nu e compatibil cu jocuri de ps2.

  3. #3 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Tot nu inteleg de ce Sony insista pe versiunile cu minusurile enumerate mai sus.....

  4. #4 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    mmm cam ceata, in concluzie daca vrei sa cumperi in mom. de fata pe care o ei ? probabil asta cu 80GB nu a aparut la noi dar sa presupunem ca o gasesti ...

  5. #5 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    daca era compatibil cu jocurile de PS2, cumparam si eu unul asa mai astept pt o librarie mai generoasa de exclusivitati

  6. #6 SP
    Member I-Ray's Avatar
    am si eu o intrebare, ca sunt mai n00b: deci, editia de 60gb e compatibila cu jocurile de ps2?

  7. #7 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Editia 60 GB ESTE compatibila cu jocuri de ps2,are 4 usb-uri si 2 card readere,controller sixaxis normal.
    Editia 40 GB NU ESTE compatibila cu jocurile de ps2,are 2 usb-uri si controller sixaxis normal.
    Editia 80 GB care trebuie sa apara NU ESTE compatibila cu jocurile ps2,are 2 usb-uri si controller sixaxis DUALSHOCK 3.

  8. #8 SP
    Member mihaif27's Avatar
    dar aia de 60 gb nu se gaseste in magazine nu?

    Cred ca asta de 60gb este cea mai buna varianta de PS3 scoasa pana acum .

  9. #9 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Nu,nu se mai gaseste prin magazine varianta de 60 GB pentru ca nu se mai fabrica,dar sunt sanse sa mai fie la unele magazine care nu au scapat de stocurile vechi.

  10. #10 SP
    Member mihaif27's Avatar
    Totusi nu inteleg care e strategia la Sony. De ce nu mai ofera backward compatibility pt PS2. Eu unul din motivele pentru care inca nu mi-am cumpart PS3. Si banii bineinteles

  11. #11 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    Ca proaspat consolist, posesor de PS3 40GB sint multumit, parca-mi suridea sa aiba si card reader, 4 USB-uri la aceeasi bani dar acum daca nu sa putut ata ete ! insa chestia cu PS2 chiar nu ma doare de loc, am luat-o pentru viitor, pentru super grafica ...

    Ce ma deranjeaza la Sony este faptul ca scoate v.1 cu 10 dude dupa care incepe cu downgrade-ul ffs, v.2 8 dude, v.3 si mai bine, 6 dude, probabil la final o sa iasa v.X care o sa fie un super HDD si un cablu, consola o ei ca accesoriu

  12. #12 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Quote Originally Posted by mihaif27 View Post
    Totusi nu inteleg care e strategia la Sony. De ce nu mai ofera backward compatibility pt PS2. Eu unul din motivele pentru care inca nu mi-am cumpart PS3. Si banii bineinteles
    Pt. ca PS2-uri inca le mai gasesti in magazine?
    Trebuie sa fie si alea vandabile.

  13. #13 SP
    Member Webpredator's Avatar
    Nu a aparut un update pe PSN , care permite consolelor fara suport PS2 sa joace jocurile de PS2 ?
    Asa m-a informat un client....is it true?

  14. #14 SP
    Junior Member HeinekeN_'s Avatar
    Am auzit si eu dar e doar un zvon,sau nu

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Drum and Bass By psypc2 in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 87 Last Post: 10-10-2014, 00:29
  2. Drum bun prietene ! By MonkY in forum Console Club
    Replies: 61 Last Post: 30-03-2010, 15:45
  3. DS2 e pe drum? By erik95 in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 17-02-2010, 20:30

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts