Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 14 of 14

Thread: Bionic Commando: vanzari dezamagitoare

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    Bionic Commando: vanzari dezamagitoare

    Bionic Commando este continuarea jocului aparut in 1987. Jocul original a primit anul trecut un remake numit Bionic Commando Rearmed ce a fost lansat pe Playstation Store, Xbox Live Marketplace si PC. Continuarea Bioni Commando a fost lansata in luna mai, adica luna trecuta. Jocul a fost lansat pe 19 mai, iar in cele 2 saptamani ale lunii mai in care s-a aflat pe rafturile magazinelor a fost cumparat doar de 27000 de oameni. Vanzarile sunt dezamagitoare daca ne gandim ca Terminator Salvation a vandut cam in aceeasi perioada de timp 43000 de unitati, iar Bionic Commando Rearmed s-a vandut in prima saptamana de la lansare in 130000 unitati. Cei drept Bionic Commando a primit reviewuri cu note medii, acesta avand o medie pe metacritic de 72/100 pentru versiunea de Playstation 3 si 70/100 pentru versiunea de Xbox 360. Cei de la Capcom sunt dezamagiti de vanzarile jocului in aceste 2 saptamani, acestia estimand in 2008 ca jocul se va vinde in 1.5 milioane de exemplare
    Attached Images Attached Images bonic-20c-2022.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Eu, unul, l-am cumparat si pot spune ca, din punctul meu de vedere, review-urile s-au cam inselat, jocul este peste nota 8/ 10 (repet, dupa mine).

    Singurul "minus" pe care l-am gasit a fost ca nu este (poate) atat de accesibil (este, adica, destul de dificil in unele momente).

    L-am intrerupt momentan doar pentru ca mi-a venit Prototype (care e de-a dreptul awesome).

    Insa Bionic Commando este un joc foarte bun (il joc pe 360, daca are vreo relevanta) si imi pare rau de vanzarile dezamagitoare, Capcom meritau mai mult pentru el.

  3. #3 SP
    Member no_m3rcy's Avatar
    un singur cuvant ......... BAD MARKETING (ma rog, sunt doua ) desigur din punctul meu de vedere

  4. #4 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Nu cred ca a dus lipsa de pubicitate. Din pacate inFAMOUS si [PROTOTYPE] l-au calcat in picioare. Pacat pentru Capcom, pentru ca este un joc foarte bun. Si de la mine are 8+.

    probabil ca un demo si pe PSN ar fi ajutat...

  5. #5 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Eu unul inca nu am cumparat jocul desi vreau sa il cumpar ca pare foarte tare din trailere. Eu nu prea ma iau dupa note in general, nici la fimle, nici la nimic... de exemplu am luat Sacred 2, care il astept ce ceva vreme, care are 6.5 pe ign si dupa parerea mea este un joc extraordinar. Daca ma luam dupa ei ce facem, nu mai cumparam jocul ca are nota proasta? Parerea mea este ca fanii jocului sau genului de joc cumpara indiferent de reviewuri. Eu unul as cumpara mortal kombat oricum ar arata el si oricat de penal ar fi.
    P.s: Nu inteleg.. cum adica estimeaza ca se va vinde in 1.5 milioane in 2008? Poate in 2009.
    P.s.s: Criza asta e de vina pentru ca nu mai dau parintii bani la copii, sa cumpere jucari.

  6. #6 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Sm vazut gameplay HD si nu pot spune decat ca e...super il voi lua si eu incurand!

  7. #7 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Eu unul inca nu am cumparat jocul desi vreau sa il cumpar ca pare foarte tare din trailere. Eu nu prea ma iau dupa note in general, nici la fimle, nici la nimic... de exemplu am luat Sacred 2, care il astept ce ceva vreme, care are 6.5 pe ign si dupa parerea mea este un joc extraordinar. Daca ma luam dupa ei ce facem, nu mai cumparam jocul ca are nota proasta? Parerea mea este ca fanii jocului sau genului de joc cumpara indiferent de reviewuri. Eu unul as cumpara mortal kombat oricum ar arata el si oricat de penal ar fi.
    P.s: Nu inteleg.. cum adica estimeaza ca se va vinde in 1.5 milioane in 2008? Poate in 2009.
    P.s.s: Criza asta e de vina pentru ca nu mai dau parintii bani la copii, sa cumpere jucari.
    Ei estimau in 2008 ca atat va vinde jocul dupa ce va fi lansat

  8. #8 SP
    Member UrSuLeTzU's Avatar
    Jocul este ok dar un pic cam dezamagitor, oricum nu-i sanatos sa te iei dupa review-uri si trebuie sa te joci pe el ca sa-ti poti forma o opinie proprie obiectiva...

  9. #9 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Ca un mega Bionic Commando eu l-am cumpărat. Păcat că a avut v�nzări slabe...e un joc de nota ZC!

    Poate că lumea a rămas cu traume, de la celelalte versiuni, și de aia l-au respins pe ăsta...cine știe

  10. #10 SP
    Member Vami's Avatar
    l-am jucat la un prieten si este un joc bun acum urmeaza sa il cumpar

  11. #11 SP
    Ex: phat_sua amermofo's Avatar
    si eu intentionam sa-l iau de pe PSN iar acum sunt convins thx

  12. #12 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by amermofo View Post
    si eu intentionam sa-l iau de pe PSN iar acum sunt convins thx
    Ce sa iei domnu' de pe PSN ? Vorbim de jocul retail, nu de arcade. Uite-l aici, in carne si oase: http://www.consolegames.ro/forum/f76...-commando-ps3/

  13. #13 SP
    Member slabunator's Avatar
    vesti proaste pt capcom, vesti bune pt gameri. inseamna ca ar trebui sa scada pretul de magazin (din afara evident) mai rpd . : )

  14. #14 SP
    Member Vami's Avatar
    Dupa cum spune si ffocus jocul este bun dar a avut 2 rivali mai puternici inFamous si Prototype.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Bionic Commando Videos By paul in forum Videos
    Replies: 18 Last Post: 08-07-2009, 11:45
  2. Bionic Commando By RonanN1 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 59 Last Post: 05-07-2009, 23:18
  3. Bionic Commando in Mai By istrategie in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 26-03-2009, 13:26
  4. Bionic Commando By erik95 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 25-03-2009, 22:44
  5. Bionic Commando in Mai By Mika in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 06-02-2009, 11:22

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts