Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 95 of 185 FirstFirst ... 45 85 93 94 95 96 97 105 145 ... LastLast
Results 1,881 to 1,900 of 3688

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #1881 SP
    Senior Member mark's Avatar
    In intervalul ala trebuia intradevar sa incarca tableta 100% lejer. E incarcator de putere mica, asta e.

  2. #1882 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Dar bateria nu mi-o strica, nu?

  3. #1883 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Tu incarci folosind incarcatorul de priza de la iPhone ? sau cel de la iPad ?

  4. #1884 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am schimbat doar cablul. Incarcatorul care intra in priza e acelasi.

  5. #1885 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Nu are nimic bateria.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #1886 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Stiti cumva daca si unde as putea gasi o husa/case subacvatica pentru iphone 3gs sau 4s?

  7. #1887 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Walkman View Post
    Acum aproximativ 2 luni am achizitionat un iphone 4 si desi ma chinui de atunci, nu am reusit sa trimit sau sa primesc un MMS. MSS este pe ON(in settings) iar la Orange nu cred ca trebuie sa sun pentru ca pe vechiul telefon (un iphone 3g) trimiteam si primeam MMS-uri fara probleme.
    Se blocheaza trimiterea (poza 1) acolo iar dupa aproximativ 10 secunde imi da failed(poza 2)
    Cand imi trimite cineva un MSS primesc SMS de la un numar necunoscut anuntandu-ma ca am primit o imagine, urmata de un link pe care trebuie sa il accesez pentru a vedea imaginea. Are cineva idee cum pot rezolva asta?
    Ori ii faci setari automate la *100# ori te duci la un orange shop, e normal ce se intampla, setările telefonului nu sunt făcute
    Apelezi *100# apoi optiunea 6(servicii), apoi 4(setari automate)
    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  8. #1888 SP
    Member Privatul's Avatar
    Pe unde mi-as putea face si eu telefonul(i4) neverlocked fara sa dau ~550 lei? Telefonul e codat pe Orange Sw. Eventual daca are cineva rude prin elvetia care ar fi dispuse la un efort ar fi de apreciat. Si de rasplatit.

  9. #1889 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Cineva si-a crapat display-ul la iPhone (4) si m-a intrebat daca am idee unde il poate schimba si cam la ce pret. Display-ul inca este functional, de altfel telefonul este folosit, dar daca s-a crapat sticla, banuiesc ca se schimba cu totul. Help!

  10. #1890 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Quote Originally Posted by x2z View Post
    Cineva si-a crapat display-ul la iPhone (4) si m-a intrebat daca am idee unde il poate schimba si cam la ce pret. Display-ul inca este functional, de altfel telefonul este folosit, dar daca s-a crapat sticla, banuiesc ca se schimba cu totul. Help!
    Se schimba cu totul display-ul cu touch costa in jur de 200 RON iar manopera in jur de 100 RON.



    Sent from my iPhone using Tapatalk 2

  11. #1891 SP
    Junior Member Markry's Avatar
    Nu am gasit un topic dedicat iTunes-ului si am zis sa imi incerc norocul aici. Uitati care e problema, cand incerc sa imi fac cont pe iTunes imi tot spune ca metoda de plata e invalida (WTF!?). Am incercat cu doua carduri si acelasi lucru...

  12. #1892 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sunt acceptate doar anumite carduri. De la ce banca ai ? ce fel de card este ? este cumva Visa Electron ?

  13. #1893 SP
    Junior Member Markry's Avatar
    Un MasterCard de la IGN si altul de la BRD.

  14. #1894 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cu ING-ul nu stiu sa fie probleme (desi prietena mea are tot mastercard de la ING si nu i l-a recunoscut), dar cu BRD-ul stiu mai multa lume cu probleme. Eu am un Mastercard de la Raiffeisen (stiu ca la de la RZB nu merg VISA Electron) si merge fara probleme de ~3 ani.

  15. #1895 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Guy's am nevoie de un sfat

    Jailbreak sau Nu?

    As dori sa il mai customizez(telefonul) si fara Jb nu pot

    Thx!

  16. #1896 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Jailbreak clar.

    Desi pe iPhone stau fara jailbreak de mai bine de 3 luni, pe iPad nu pot

  17. #1897 SP
    Member Pancu's Avatar
    Salut as Avea si eu o intrebare pot cumpar a cu card de Romania programe de pe AppStore Us? Am cont la bt visa electron...

  18. #1898 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu ai cum. Ramai cu contul de US si cumpara itunes gift cards (prin robertdinu daca nu ma insel) sau cum te descurci si cu ele iti incarci contul.

  19. #1899 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Nu inteleg, cum adica nu poti? Eu am un cont de US si un cont de RO si pot cumpara de pe ambele la fel de usor cu un Visa Electron de la Raiffaisen.

  20. #1900 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Guys, cum pot consuma cat mai repede bateria unui iPhone ? Ce sa dau sa ruleze sa il foloseasca la maxim si sa nu se inchida ecranul ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 95 of 185 FirstFirst ... 45 85 93 94 95 96 97 105 145 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts