Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 108 of 185 FirstFirst ... 8 58 98 106 107 108 109 110 118 158 ... LastLast
Results 2,141 to 2,160 of 3688

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #2141 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Hello, am o intrebare:
    • cum pot sa "dezactivez" sim-ul dar sa-mi folosesc telefonul in mod normal (ca un iPod touch de ex.)
      ? (oki nu stiu daca s-a inteles ceva...extra info. mai jos )
    Oki, uneori ma mai apuca dracii (lol) si pur si simplu nu vreau sa mai primesc apeluri/telefoane/sms-uri/etc. si vreau sa dezactivez sim-ul pentru o perioada de timp, dupa care sa-i dau unlock. Se poate asta? Si daca da cum fac? (indiferent daca e oficial sau ceva tweak din cydia). Am incercat cu Airplane Mode dar ala-mi opreste 3g-ul & stuff. Pe scurt: vreau sa-mi blochez sim-ul dar sa am acces la toate optiunile telefonului.

  2. #2142 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ai toggle in SBSettings pentru Phone On/Off.

  3. #2143 SP
    Member Pancu's Avatar
    am si eu o intrebare... cu cont de itunes pe romania pot cumpara din app store cu card de la bt ? am card visa electron in ron

  4. #2144 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Am observat ca cei cu cont pe US, daca au adresa in California nu platesc taxa de tranzactie. Oriunde altundeva exista taxa respectiva. Azi mi-am schimbat contul si am probat asta...

  5. #2145 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

  6. #2146 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Am observat ca cei cu cont pe US, daca au adresa in California nu platesc taxa de tranzactie. Oriunde altundeva exista taxa respectiva. Azi mi-am schimbat contul si am probat asta...
    Eu am cont pe California de ~3 ani Pe RO nici nu am facut.Ies mai bine cu Gift Carduri.

  7. #2147 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Eu aveam pe New York si au taxa aproximativ 10% din cumparatura. De asta am pus aici un anunt mic, poate mai era cineva in situatia asta. California e singurul stat care nu plateste taxa de tranzactii online si nu am vazut sa alerteze cineva asupra acestui aspect... ca l-as fi avut si eu mai din timp.

  8. #2148 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Dar ti-ai facut cont nou sau doar ai schimbat datele din cont?

  9. #2149 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Am mutat pur si simplu adresa.

  10. #2150 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Va recomand sa folositi Gift Code-uri si nu o sa aveti nici o problem.

  11. #2151 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar

  12. #2152 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

  13. #2153 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    itunes 11, available for download, si e schimbata interfata, arata destul de bine, binevenita schimbarea.

  14. #2154 SP
    Member Funky.'s Avatar
    Cei de la EA dau niste coduri gratuite pentru PGA Tiger Woods 12.

    Check

  15. #2155 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    iTunes 11 Store Adds Gift Card Redemption Via Camera.
    iTunes 11 Store Adds Gift Card Redemption Via Camera - Mac Rumors

  16. #2156 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Tocmai am facut update-ul,imi va lua ceva timp pana ma voi obisnui cu tranzitia de la vechea interfata la cea noua.

  17. #2157 SP
    Senior Member mark's Avatar

    re: Clubul iPhone & iOS

    Quote Originally Posted by iry View Post
    itunes 11, available for download, si e schimbata interfata, arata destul de bine, binevenita schimbarea.
    Si cica e mult mai rapid acum iTunes 11, sunt curios.
    http://gizmodo.com/5964255/itunes-11...eres-whats-new

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

  18. #2158 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Aveti idee, daca trec de la AppStore-ul din RO la cel din US o sa pierd tot ce-am achizitionat? (stiu ca la Xbox Live, daca migrai pierdeai tot content-ul achizitionat pe vechea regiune). Cheers!

  19. #2159 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    De pierdut nu pierzi nimic, ele raman acolo in contul tau, in momentul in care treci pe cont de US (ceea ce iti si recomand), nu mai poti accesa ce ai cumparat cu contul din RO, decat daca te loghezi pe acel cont, si faci download-ul.
    Iti spun cum este la mine, eu am adresa diferita pe RO, fata de US.

    ---------- Post added 30-11-2012 at 09:42 PM ----------

    De exemplu eu pe ipad, am unele aplicatii instalate cu contul din ro. In momentul cand vin update-uri noi, la aplicatiile din ro, doar ma reloghez in appstore pe cont, si dau update.

  20. #2160 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    De pierdut nu pierzi nimic, ele raman acolo in contul tau, in momentul in care treci pe cont de US (ceea ce iti si recomand), nu mai poti accesa ce ai cumparat cu contul din RO, decat daca te loghezi pe acel cont, si faci download-ul.
    Iti spun cum este la mine, eu am adresa diferita pe RO, fata de US.

    ---------- Post added 30-11-2012 at 09:42 PM ----------

    De exemplu eu pe ipad, am unele aplicatii instalate cu contul din ro. In momentul cand vin update-uri noi, la aplicatiile din ro, doar ma reloghez in appstore pe cont, si dau update.
    Nu ai inteles. Eu vreau cu acelasi cont, pe care-l folosesc acum (e RO) sa migrez pe US. (adica nu vreau sa-mi fac 10000 de cont-uri pentru fiecare Store)

    Si voiam sa stiu daca aplicatiile pe care le-am achizitionat (din AppStore-ul romanesc).. daca sunt publicate si pe AppStore-ul din US, trebuie sa le cumpar iar? sau imi raman acolo.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 108 of 185 FirstFirst ... 8 58 98 106 107 108 109 110 118 158 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts