Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 16 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 ... LastLast
Results 121 to 140 of 313

Thread: iPhone 4S

  1. #121 SP
    Senior Member mark's Avatar

  2. #122 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cel mai ok cred ca este aici, ca in fiecare an.

  3. #123 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Quote Originally Posted by angellicus View Post
    Putem vedea undeva conferinta Live?
    Nu transmite nimeni video live, doar poze și text.

    De exemplu http://www.engadget.com/2011/10/04/a...note-liveblog/ cum a zis și razvanrazy și nu uita să setezi autorefresh pe on.

  4. #124 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    la cat incepe?

    LE: nvm

  5. #125 SP
    Member unlike's Avatar
    iOS 5, 12 Octombrie .

  6. #126 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    iPhone 4S confirmat.

    1:55PM It's up to 2x faster than before, with dual-core graphics, which are said to be seven times faster than previous iPhone.

    1:55PM It has the A5 chip!

    1:55PM "Of course it starts with a Retina display, of course it's glass on the back... but don't be deceived, because inside it's all new."

    1:57PM We're going after the creator of the Infinity Blade. This is a realtime demo, by the way.

    1:56PM "We're going to show you some graphics techniques that aren't even available on home gaming consoles."

  7. #127 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Infinity Blade 2

  8. #128 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Deja mi-e frica tare ca poate vom vedea si vreo consola de la ei dupa toate comentariile astea.

    Infinity Blade 2 - 01.12.2011

    iPhone 4S - Black and white versions 16GB: $199, 32GB for $299, 64GB for $399.
    2:35PM Pre-orders for the 4S start this friday, the 7th. Available on October 14th.


    .. Si asta a fost tot. Nu exista nici un iPhone 5, decat un iPhone 4 cu upgrade la procesor si 3 mpx in plus.
    Attached Images Attached Images iphone5apple2011liveblogkeynote1597.jpg iphone5apple2011liveblogkeynote1599.jpg

  9. #129 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Nu uita de upgrade-ul GPU care este un mare plus pentru gameri.
    Chiar as fi foarte bucuros sa vad o consola Apple...

  10. #130 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Inafara de chipul A5, care nu mai are nevoie de nici un comentariu, cea mai tare faza mi se pare camera.

    Lasand la o parte avantajul pixelilor camerei, cei de la Apple au imbunatatit iluminarea in jurul camerei astfel ca avem cu 73% mai multa lumina cand facem poze dar pozele sunt facute si cu 33% mai repede. Culorile sunt mai uniforme, terminalul are o acuratete mai mare si mai nou avem un filtru hibrid cu infrarosu.

    Imaginile inregistrate de camera sunt cu 30% mai clare si asta nu e tot deoarece sistemul de recunoastere faciala a fost imbunatatit si avem in sfarsit un sistem de stabilizare a imaginii iar balanta alb a fost imbunatatita cu 26%. Acum terminalul iPhone 4S poate face poze in doar 1.1 secunde daca vorbim de prima capturata si de doar 0.5 secunde pentru a doua poza, o imbunatatire semnificativa care plaseaza terminalul in topul celor mai rapide dispozitive pentru inregistrat poze.

    Sursa

    Ma mir ca nu au spus absolut nimic de camera frontala (sau poate nu am fost eu atent) si de faptul ca in comparatia cu timpul de captura a imaginilor, nu au comparat si cu Nokia N9, care este cel mai bun telefon de pe piata la acest capitor, comparabil chiar cu unele DSLR-uri.

  11. #131 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Aceasi poveste ca la 3gs vor scoate doar cateva jocuri care sa foloseasca puterea adevarata, restul optimizandu-le sa mearga pe 4

  12. #132 SP
    Member iUser's Avatar
    Macar scade pretul la i4 , sau cel putin asa sper...

  13. #133 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    S-a și precizat asta, i4 = $99. Bine, �n Romania asta e egal cu aproximativ 250 euro.

  14. #134 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Ar fi bine un asa pret pentru neverlocked, ca alea care merg cu gevey sim sau alte "porcarii" sunt deja la pretul asta.

  15. #135 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Sunt foarte mandru ca sunt roman cand vad ca tari precum Lichtenstein si Luxembourg il primesc mai devreme ca noi asta pe langa faptul ca au intarziat foarte mult cu lansarea. De cumparat, o sa-l cumpar, dar faptul ca cei de la Apple fac una ca asta adica sa ma tina in suspans cu aproximativ 3 luni mai mult fata de normal numai ca sa scoata un iPhone 4 "on steroids" si ca noi romanii (aka. Rromani pentru ei) trebuie sa mai asteptam inca o luna si ceva mi-a starnit o foarte mare antipatie fata de ei care nu cred ca se va remedia asa de usor...

  16. #136 SP
    Senior Member axton's Avatar
    Sunt de acord cu tine ... Apple really messed it up . Asteptam si eu cu nerabdare vesti pentru iphone5 si cand colo aflu de MAREA VESTE Iphone 4S ! WTF? Recunosc au upgradat iphone 4 destul de mult ... insa au promis iphone 5!

  17. #137 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Unde anume au promis asta? Eu unul nu-mi aduc aminte ca la keynote-ul trecut să fi zis Jobs sau oricine altcineva "bă băieți, următorul model de iPhone o să aibă cifra 5 �n coadă".

  18. #138 SP
    Senior Member mark's Avatar
    E prostie si o dezamagire mare i4S. Adica stai pe curu tau 16 luni si nu poti sa scoti decat un amarat de 4S? Ce naiba ati facut Apple atata timp? Nimic. Pai atunci nici nu e de mirare ca in seara asta v-or scazut actiunile cu 5% la bursa. Bravo, tineti-o tot asa si Samsung o sa va ia din plin... Hai cu SGS3 ca SGS2 e mai bun oricum decat i4S.

  19. #139 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Corect. Nu au promis nimic si au scos ceva foarte bun. Au pastrat un design pur si simplu superb si un ecran cu o rezolutie uluitoare, au marit durata de viata a bateriei, desi au inclus un procesor dual core care in mod clar consuma mai mult, o camera extraordinara, un sistem de recunoastere vocala (in engleza, normal) de toata frumusetea, legata la tot telefonul si internetul si culmea, au pastrat ACELASI PRET, dar nu oricum, ci pentru modelul de 64Gb. cele de 16 si 32 vor fi cu 100$ mai ieftine !!!

    Chiar am avut o discutie cu fratele meu despre sistemul de recunoastere vocala, cum ca google l-au prezentat anul trecut la conferinta lor (ceva asemanator) dar dupa acea conferinta nu s-a mai auzit nimic. Normal. Asa fac restu. Se lauda cu ceva nemaivazut/nemaiauzit, care este in stare de proiect sau ceva pre-alpha si le mai ia 2-3 ani pana scot asa ceva. Apple tace si face iar cand lanseaza, este catalogata drept copiatoare. Poate ca lucreaza la acest Sisi de 2-3 ani.

    Eu personal sunt foarte incantat de acest 4S. Si ma mananca rau de tot sa-l iau pentru camera si pentru rezolvarea problemei cu semnalul, dar mi-am promis sa sar peste acest model si sa iau direct urmatorul, sa incerc sa schimb telefonul la 2 ani.

    LE: @mark, cu ce e SGS2 mai bun ca 4s ? cu un ecran imens si o rezolutie penibila ? cu o carcasa dintr-un material de mi-e frica sa-l strang putin in mana, sa nu crape ? cu un android la care tre sa adaugi cateva patch-uri pentru a merge fara lag ? Singuru lucru bun la Samsung este ecranul (super) AMOLED si nu pentru rezolutie, ci pentru calitatea culorilor (desi albu lasa mult de dorit).

  20. #140 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Chiar nu zice nimeni nimic de ecran? Pe mine pe langa faptul ca n-au schimbat design-ul si n-au renuntat la Home Button fizic cel mai tare m-a enervat si faptul ca nu l-au scos cu ecran de o diagonala mai mare. Daca n-au facut upgrade si la memoria RAM la 1GB renunt la 4S si imi cumpar 4 fara discutie.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 16 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. iPhone 7 & iPhone 7 Plus By tudyniuz in forum Apple
    Replies: 166 Last Post: 07-04-2017, 14:21
  3. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  4. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts