Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 16 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 LastLast
Results 281 to 300 of 313

Thread: iPhone 4S

  1. #281 SP
    Junior Member IoNu72's Avatar
    Pai neverlocked am luat, din cauza asta trebuie sa astept pana la sfarsitul lui noiembrie ca sa imi vina.

  2. #282 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Pai da dar iti luai sigilat de pe okazii sau alte surse la pret mult mai bun daca aveai finante cash. Plus ca orice iDevice are garantie 1 an si la noi in tara indiferent de unde l-ai luat.

  3. #283 SP
    Junior Member IoNu72's Avatar
    Asta care l-am luat e neverlocked, are garamtie 1 an si este sigilat. Pretul cu tot cu TVA pe site la Apple ajunge undeva in jur de 700$ + 30$ (bumper-ul) + 20$ (folia) = 750$, restul de 85$ fiind taxe de livrare si comisionul cerut de cel care mi le aduce. Nu vad cum ai putea da gasesti mai ieftin la noi...

  4. #284 SP
    Junior Member IoNu72's Avatar
    Mi-a ajuns in sfarsit :X


  5. #285 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Sa-l folosesti sanatos.

  6. #286 SP
    Junior Member IoNu72's Avatar
    Mersi!

  7. #287 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Ma poate ajuta cineva experimentat cu raspunsurile astea (care a facut asta pana acum) ?

    1. Stie cineva daca a aparut jailbreak pentru Iphone 4s? Daca da poate ma ajuta si pe mine cu un site sau ceva tutorial mai pentru incepatori.
    2. Daca fac jailbreak va mai putea telefonul reveni la normal? (gen sa pui rom oficial inapoi)
    3. Daca fac jailbreak se sterg sau nu datele care le am pe telefon (agenta, apps, etc).
    4. Voi mai putea folosi itunes in mod oficial?

    Multumesc anticipat.

  8. #288 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Ma poate ajuta cineva experimentat cu raspunsurile astea (care a facut asta pana acum) ?

    1. Stie cineva daca a aparut jailbreak pentru Iphone 4s? Daca da poate ma ajuta si pe mine cu un site sau ceva tutorial mai pentru incepatori.
    2. Daca fac jailbreak va mai putea telefonul reveni la normal? (gen sa pui rom oficial inapoi)
    3. Daca fac jailbreak se sterg sau nu datele care le am pe telefon (agenta, apps, etc).
    4. Voi mai putea folosi itunes in mod oficial?

    Multumesc anticipat.
    1. Tutorial: Untetherd jailbreak iPhone 4S si iPad 2 pe iOS 5.0/5.0.1 folosind Absinthe(Windows)
    2. da, reinstalezi ios curat.
    3. da, trebuie sa faci backup inainte.
    4. da, dar sa nu faci update la un nou ios in caz ca vrei sa pastrezi jb.

    ps: daca mai ai intrebari le asteptam pe thread sau da-mi un pm. iti recomand sa te documentezi bine inainte sa faci ceva

  9. #289 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Ma poate ajuta cineva experimentat cu raspunsurile astea (care a facut asta pana acum) ?

    1. Stie cineva daca a aparut jailbreak pentru Iphone 4s? Daca da poate ma ajuta si pe mine cu un site sau ceva tutorial mai pentru incepatori.
    2. Daca fac jailbreak va mai putea telefonul reveni la normal? (gen sa pui rom oficial inapoi)
    3. Daca fac jailbreak se sterg sau nu datele care le am pe telefon (agenta, apps, etc).
    4. Voi mai putea folosi itunes in mod oficial?

    Multumesc anticipat.
    1. A aparut de cateva zile si pentru Windows, tutorial aici -> Tutorial: Untetherd jailbreak iPhone 4S si iPad 2 pe iOS 5.0/5.0.1 folosind Absinthe(Windows)
    2. Da, cu un restore va reveni la software-ul oficial
    3. Daca faci un back-up inainte de a face jailbreak si back-up from restore in timpul initializarii telefonului nu vei pierde nimic
    4. Cu siguranta

    +++

    Uite aici niste site-uri care te vor ajuta

    I. iClarified - Jailbreak Wizard for iPhone, iPad, iPod, AppleTV
    II. Frequently Asked Questions - JailbreakQA
    III. Jailbreaking iOS 5.0.1 - JailbreakQA

    Dupa ce iti faci jailbreak, arunca o privire aici sa vezi ce tweak-uri sunt compatibile cu iOS 5 https://docs.google.com/spreadsheet/...owsperpage=600

  10. #290 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Multumesc mult baieti Ptr mac nu exista asa ceva?

  11. #291 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ba da. Uite aici tutorial.

  12. #292 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Andrew, ai raspuns la intrebarea 3 cu Da cand raspunsul e Nu defapt.


    Sent from my iPad 2 using Tapatalk!

  13. #293 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Andrew, ai raspuns la intrebarea 3 cu Da cand raspunsul e Nu defapt.


    Sent from my iPad 2 using Tapatalk!
    dap, oboseala isi spune cuvantul. este "Nu, daca faci backup inainte". oricum a explicat HotDoc foarte bine

  14. #294 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Multumesc mult pentru raspunsuri.

  15. #295 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  16. #296 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu cred ca era nevoie de un articol al GameSpot, ca sa realizam ca iPhone5 apare vara asta (desi sunt sanse mai mari sa pastreze traditia dupa 4S si sa-l scoata in august-septembrie) - no offence DanTe23, ma refeream strict la GameSpot.

    E ca si cum ar fi facut un articol in care ar fi spus ca iPad3 si iPhone5 ies in 2012.

  17. #297 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu cred ca era nevoie de un articol al GameSpot, ca sa realizam ca iPhone5 apare vara asta (desi sunt sanse mai mari sa pastreze traditia dupa 4S si sa-l scoata in august-septembrie) - no offence DanTe23, ma refeream strict la GameSpot.

    E ca si cum ar fi facut un articol in care ar fi spus ca iPad3 si iPhone5 ies in 2012.
    Sunt de aceeaşi părere.

  18. #298 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Concept Federico Ciccaresse pt. iPhone 5.
    Attached Images Attached Images iphone-5.jpg

  19. #299 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Concept Federico Ciccaresse pt. iPhone 5.
    Arata ca mouse-ul pentru Mac-uri.

  20. #300 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Arata ca mouse-ul pentru Mac-uri.
    Corect tudy, iphone magic mouse ))

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 16 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. iPhone 7 & iPhone 7 Plus By tudyniuz in forum Apple
    Replies: 166 Last Post: 07-04-2017, 14:21
  3. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  4. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts