Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: From HDD to MU

  1. #1 SP
    Member mishu's Avatar

    Question From HDD to MU

    Am si eu o problema:
    Mi-am luat un MU(Memory Stick)pentru xbox,in caz ca fac rrod si sa nu raman fara salvari
    Am copiat Gamer Profile,dar trebuie sa stau la fiecare joc sa il copiez pe MU(si sunt foarte multe).
    Nu exista cumva o optiune sa le copiez pe toate deodata??
    Am NXE instalat

  2. #2 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    daca da consola RRod,salvariile raman pe hard si cum hardul este detasabil,nu ai nevoie de MU sa pastrezi salvariile
    e simplu...scoti hardul de la consola RRodata si il montezi pe cea noua...nu faci decat cateva miscari care ocupa mai putin timp decat sa copiezi salvariile

  3. #3 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by Myshu View Post
    MU (Memory Stick)
    Memory Unit

  4. #4 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Daca dai consola la garantie iti iau hard disk-ul.

    @Myshu : vezi ca poti sa dai copy la tot folderul unui joc. Adica daca ai 10 save-uri la Gears of War 2, nu trebuie sa le iei pe fiecare in parte. Mi se pare ca apesi pe Y pe folderul Gaers of War si apoi copy - vei muta toate salvarile de la acest joc deodata.

    Hope it helps!

  5. #5 SP
    Member mishu's Avatar
    Nu mergetrebuie sa le copiez pe fiecare in parte.
    Cand incepi un joc te intreaba unde sa salvezi salvarea,si toate jocurile mele sunt setate sa salveze pe HDD.Pot schimba cumva asta??
    PS:scuze paul,eram disperat ca nu reuseam sa imi rezolv problema

  6. #6 SP
    Manager paul's Avatar
    Da, la unele (defapt cred ca toate) au optiunea sa schimbi Storage Device. Ar trebui sa fie prin meniu, deobicei e setat butonul X.

  7. #7 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by sekhemet View Post
    daca da consola RRod,salvariile raman pe hard si cum hardul este detasabil,nu ai nevoie de MU sa pastrezi salvariile
    e simplu...scoti hardul de la consola RRodata si il montezi pe cea noua...nu faci decat cateva miscari care ocupa mai putin timp decat sa copiezi salvariile
    Degeaba. Content-ul (cumpărat/downloadat) răm�ne pe consola originală. Ce se salvează pe HDD respectiv MU e una, ce se salvează �n consolă (acele informații tip licență) e alta...

    E super aiurea așa.

    Dau un scurt exemplu (pe mine) - nu mă dau mare...cred că toată luema știe că sunt un arcade bastard

    - eu am cumpărate de pe XBL Marketplace peste 28 de Arcade games. Sunt salvate pe HDD (cu tot cu salvări) - unele n-au salvări...sunt mai ciudate -. Ei bine, eu azi de iau RRoD sunt pa! , deoarece acea licență (�mi scapă termenul exact) e salvată �n xbox. De mut HDD-ul pe altă consolă jocurile sunt văzute ca jocuri demo (trial). Deci, trebuie să le cumpăr again...

    Există o soluție la această problemă dar...e cam beta (au pățit-o niște prieteni...)

    Xbox.com | System Use - Transferring Content Licenses to a New Console

    ...oricum o să ajung la acel link. Cu noul Jasper...(nici nu vreau să mă g�ndesc) - altă tonă de MSpoints...

    *p.s.

    Așa se �nt�mplă și la Themes (sunt active doar pe consola originală)

    - sorry dacă e cam confuz reply-ul meu.

  8. #8 SP
    Member mishu's Avatar
    Consola mea face rrod,o duc la garantie,imi da alta,ma duc acasa,bag MU in xbox-ul cel nou si nu-mi va recunoaste profileu' si salvarile??

  9. #9 SP
    Manager paul's Avatar
    Profilul si salvarile raman.

  10. #10 SP
    Member zempty's Avatar
    mai bn iti mai cumperi un hdd de acelasi tip cu cel de la consola originala si cand vrei sa duci consola la garantie iti pui hddu cumparat de tine si il pastrezi pe cel original cu salvarile , asta daca nu cumva au un mod de recunoastere al hddurilor ..

  11. #11 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Cum spunea si Ronan salvarile si profilele se pastreaza si pot fi copiate, insa informatiile de tip licenta nu, cele din urma fiind stocate in memoria interna a consolei, astfel orice DLC cumparat va deveni trial pe noua consola.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. From Dust By apbaciu in forum Console Club
    Replies: 9 Last Post: 18-08-2011, 14:49
  2. Replies: 0 Last Post: 18-06-2011, 18:13

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts