Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 498 of 788 FirstFirst ... 398 448 488 496 497 498 499 500 508 548 598 ... LastLast
Results 9,941 to 9,960 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #9941 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Ronan la HAWX facem si campania coop ( suporta pana la 4 pl ) si dupa vrem sa rezolvam si multi, n-ar trebuie sa ne ia f. mult, asa ca daca mai vrea cineva sa fie al 4-lea il asteptam cu placere.

    La Ao2 terminam in scurt timp campania si pe contractor, dar incepe distractia la online dupa...watch your inbox

  2. #9942 SP
    Junior Member Ltcol's Avatar

    TORX

    Quote Originally Posted by djdanny View Post
    De "care" torx am nevoie pentru controller? Ma apuc de operatie.
    eu am luat din Hornbach acum 1-2 luni si costa cam 20 Ron. Te sfatuiesc sa iei dupa tine controllerul. Si sa nu uiti ca trebuie sa aiba gaura pe mijlocul ei.

    bafta

  3. #9943 SP
    Junior Member and990's Avatar

    Cool Cateva intrebari referitoare la Xbox

    Pana acum am avut Ps2 si PSP,si am de gand sa imi iau lunile astea un Xbox de pe forum sau chiar nou nout,doar ca pentru ca nu l-am folosit niciodata am cateva intrebari.
    1.Care e diferenta daca imi iau un Xbox 360 cu hdd de 4Gb sau 250Gb?
    2.Daca doresc sa il modez cum voi putea juca jocurile,ma refer pe dvd sau hdd...si cum fac asta?
    3.Ce consola este recomandata sa imi iau ca sa nu intalnesc deseori RROD-ul?
    4.Din cate am mai citit arcade este mai veche decat elite(de ex),anumite jocuri care se fac acum pentru Xbox 360 se pot juca doar pe cateva dintre consolele mai noi sau pe toate?

  4. #9944 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    1. daca alegi varianta de 4gb, te vei juca de pe dvd, ceea ce face sa il zgarie sau sa strice blocul optic(un joc are cam 7gb). daca alegi varianta de 250gb (pe aceasta o detin), vei putea instala jocurile pe hard (ceea ce e si recomandat) iar dvd-ul este intact, fara zgarieturi pt ca este folosit doar pt verificare
    2. te vei juca normal dar daca doresti sa joci online, poti primi ban
    3. si ps3-ul moare odata si-odata dar face YLOD (Yellow Light Of Death)
    4. te poti juca jocuri mai noi pe toate

  5. #9945 SP
    Junior Member and990's Avatar
    Quote Originally Posted by calin_kalf View Post
    1. daca alegi varianta de 4gb, te vei juca de pe dvd, ceea ce face sa il zgarie sau sa strice blocul optic(un joc are cam 7gb). daca alegi varianta de 250gb (pe aceasta o detin), vei putea instala jocurile pe hard (ceea ce e si recomandat) iar dvd-ul este intact, fara zgarieturi pt ca este folosit doar pt verificare
    2. te vei juca normal dar daca doresti sa joci online, poti primi ban
    3. si ps3-ul moare odata si-odata dar face YLOD (Yellow Light Of Death)
    4. te poti juca jocuri mai noi pe toate
    la 3. ma refeream ce fel de Xbox

  6. #9946 SP
    Member hibrid13's Avatar
    Elite, Arcade fabricate dupa 2009, te uiti sa fie revizia Jasper sa nu ai vreo surpriza prin magazine, sau Slim-ul cel nou (e cel mai indicat). In general RROD-ul nu mai e o problema, asa ca poti sa stai linistit in privinta asta.

  7. #9947 SP
    Junior Member Torinezu's Avatar
    cumpara varianta de 250 gb asa vei avea destul loc pentru jocuri

  8. #9948 SP
    Junior Member and990's Avatar
    am inteles multumesc de raspunsuri baieti

    ---------- Post added 08-04-2011 at 06:41 AM ----------

    dar mai am o intrebare referitoare la 2.
    daca imi iau de xbox nemodat si cu hdd de 250gb la ce ma ajuta daca am jocurile originale deja pe dvd?

  9. #9949 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    le instalezi pe hdd ca sa nu ti se zgarie dvd-ul sau sa nu se distruga blocul optic

  10. #9950 SP
    Junior Member macabis2's Avatar
    Dar slim-ul nu poate fi modat

  11. #9951 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Cine se baga weekendul asta la AO2 Extraction ? ( toate cele 16 runde )

    Daca intra si Ronan ne-ar mai trebui doar 1 persoana

  12. #9952 SP
    Junior Member and990's Avatar
    salutare tuturor as vrea sa ma intreb care e diferenta daca o consola este jasper sau nu?
    si daca oferta http://www.consolegames.ro/forum/f41...jasper-120-gb/ este buna?
    as dori sa imi iau

    ---------- Post added 08-04-2011 at 04:42 PM ----------

    si inca ceva dupa ce voi instala,le voi putea si dezinstala...nu?

  13. #9953 SP
    Member hibrid13's Avatar
    Toate xbox-urile fabricate dupa Septembrie 2008 au revizia Jasper la placa de baza. Au fost facute niste modificari de ordin tehnic, in pas cu evolutia stiintei, astfel incat sa poata fi prevenita aparitia RROD-ului (red ring of death, 3 cerculete rosii care semneaza moartea unui xbox), o problema pe care o aveau xbox-urile mai vechi.
    Din ce vad in anunt, acea consola este fabricata in 2009, deci daca doresti sa o achizitionezi poti sa o faci, desi te sfatuiesc sa te mai gandesti inainte: e modata (cine stie cine a umblat in ea si cum, dupa sa nu apara surprize). Mai bine iti cumperi nou model Slim de pe amazon, care costa undeva pe la 900 de RON, ai hard de 250 si e nou-nouta.
    Daca la treaba cu instalatul te referi la jocuri, da, bineinteles ca le vei putea dezinstala dupa ce le-ai instalat.

  14. #9954 SP
    Junior Member macabis2's Avatar
    @hibrid13
    Cea de pe amazon nu poate fi modata

  15. #9955 SP
    Junior Member and990's Avatar
    tot eu sunt,as dori ca cineva care are timp si buna dispozitie daca poate sa imi recomande un xbox 360 adica sa imi trimita pe PM link-ul thread-ului...
    as vrea sa fie max 900 RON nu tin musai sa fie modata 1 controller si as vrea sa fie jasper

  16. #9956 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    La 900 RON gasesti Slim cu garantie cel putin inca 6 luni cu controller si casti. Daca cauti mai bine gasesti si mai ieftin. Nici nu se compara Slim cu vechiul model. E intr-o cu totul alta categorie.

  17. #9957 SP
    Junior Member heplayer's Avatar
    Salut. Zice situl k sunt de 50 de zile pe aici si n am postat nimic si ca o sa mi cam stearga contu daca nu zic ceva, asa ca o sa zic.
    Sper sa nu fiu off topic ca doar e club xbox. nu am vazut pe nicaieri sa zica careva ceva de xbox 360 slim. Eu am de vreo 2 saptamani unul de 205gb. am tot citit peste tot ca se incing se ard rrod samd. eu am pus si eu de curiozitate mana la coolerul ala mare de pe mijlocul ei si intradevar iese ceva caldura. Voiam sa va intreb daca a avut cineva pb cu 360 s si daca credeti k e cazul sa incerc sa ii pun un cooler mai puternic acolo. Consola nu are garantie. Merci. astept idei si pareri. Nu este modata si nici nu cred k o sa o modez.

  18. #9958 SP
    Junior Member and990's Avatar
    Nu prea le stiu asa ca te-as ruga ca specifici cand a aparut Slim-ul si la care model vechi te referi

  19. #9959 SP
    Banned Drazzy's Avatar
    Slimul a aparut dupa jasper, deci e mai nou. => jasper mai vechi

    p.s am eu slim la 900 ron daca te intereseaza.

  20. #9960 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    No Region Protection!

    ...săriți pe el c�t mai este că se vinde ca p�iinea caldă! Wooooo!

    Info.
    Soundtrak sample


    de la 1.00 e gameplay
    Attached Images Attached Images pa.184229.1.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts