Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 23

Thread: Controler de PS2/3 pe X360?

  1. #1 SP
    Member digitalhater's Avatar

    Controler de PS2/3 pe X360?

    Salut,

    Ma gandeam poate aveti informatii sau stiti cum se poate modifica/moda un controler de PS3 sa functioneze pe un X360 sau eventual daca stiti mod-uri de controller la X360 astfel incat sa te poti juca linistit fightere pe D-Pad-ul de la X360 care dupa parerea mea e facut in ciuda gamer-ului.

    Pe mine unu ma dispera.

    Astept pareri, sugestii, tutorials samd.

    Multam fain!

  2. #2 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  3. #3 SP
    Member digitalhater's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Merci mult. Faza e ca vreau un controller de PS3 la un XBOX360 si nu invers.
    Pe mine ma innebuneste DPad-ul de la controllerul de X360...in special la fightere.

    Stiu ca mai era pe net faza aceea cu razuit-ul plasticului din jurul d-pad-ului cu hartie abraziva...dar n-as prea vrea sa-l desfac....si ma gandesc sa nu ramana urme aiurea....

  4. #4 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Există controller de 360 cu D-PAD mai bun

    Eu folosesc așa ceva (pentru arcade games) - HORI

    Iar o alternativă este controllerul celor de la MAD CATZ (alb)

    *p.s.

    GameShark� Store - Street Fighter IV Xbox 360

    Recomand - GameShark� Store - Street Fighter IV Xbox 360 (are un preț mai mare dar calitatea e super!)
    Attached Images Attached Images hori_360_controller.jpg mad_catz_controller.jpg

  5. #5 SP
    Member digitalhater's Avatar
    Multam fain!

    astia trimit in tara? nici o varianta wireless cu dpad mai bun? in afara de cel verde limited edition pe care nu-l gasesc niciunde....

  6. #6 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Eu am cumpărat controllerul HORI printr-un prieten (de pe amazon.com). Excrocii nu trimit la noi...doar cărți și CD-uri...(sunt bune și alea dar...no).

    Modelele astea nu sunt wireless...(eventual caută poate găsești ceva ediții limitate...dar eu din c�te știu sunt doar wired).

    Oricum eu sunt super mulțumit - I hate wireless things.

  7. #7 SP
    Member mariusonweb's Avatar
    wireless is the way!

  8. #8 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...ai �ncercat cu așa ceva? MAX SHOOTER 2 FOR XBOX 360 (există și alte modele).

    Se găsește și la noi - prețul avriază �ntre 200 și 350 de lei.
    Attached Images Attached Images max-shooter-2-xbox360.jpg xbox_360_max_shooter_ps2.jpg

  9. #9 SP
    Member digitalhater's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...ai �ncercat cu așa ceva? MAX SHOOTER 2 FOR XBOX 360 (există și alte modele).

    Se găsește și la noi - prețul avriază �ntre 200 și 350 de lei.
    Salut ROnanN. Nu...unde ai vazut la noi? Se merita totusi?

  10. #10 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Da, se merită. Are o mulțime de funcții - vezi aici, c�t despre cumpărat aici sau aici.

  11. #11 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Cred ca si asta ti-ar fi de folos.

  12. #12 SP
    Member digitalhater's Avatar
    Merci. Insa eu vreau invers, de PS2/3 pe X360. Ma seaca D-Pad-ul ala nu pot sa ma joc deloc Street Fighter sau MK. Abia-mi ies special moves si/sau fatalities.



    Quote Originally Posted by tiberiu_sim View Post
    Cred ca si asta ti-ar fi de folos.

  13. #13 SP
    Member mariusonweb's Avatar
    cred k mai bine te obisnuiesti cu controller-ul de xbox.... este mult mai ergonomic... la play station exista o problema, dak joci prea mult timp te dor tendoanele la maini.... la xbox nu exista problema asta...

  14. #14 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar

  15. #15 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by teodor15 View Post
    ...arată bine

  16. #16 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    Quote Originally Posted by teodor15 View Post
    nu merge la Xbox , este compatibila cu jocurile care suporta Xbox controller pe PC

  17. #17 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by G3ox View Post
    nu merge la Xbox , este compatibila cu jocurile care suporta Xbox controller pe PC
    Esti sigur 100%? eu cred ca se potriveste si la xbox360,in descriere scrie si xbox360, are 2 triggere si are acea mufa specifica xboxului pentru casca.Pacat ca nu am un frate cu care sa ma joc in 2 ca mi-l luam eu si va ziceam...

  18. #18 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    sunt sigur
    "The pad has a button layout to match Microsoft’s Xbox 360 gamepad, ensuring compatibility with all current and future PC games."
    "
    Connectivity: USB 2.0 Windows XP, XP64 and Windows Vista")

  19. #19 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Si asta de unde ai luat-o?ca eu nu o vad o vad pe linku trimis de mine.

  20. #20 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    am cautat un review al modelului pe google
    http://www.dragonsteelmods.com/index...5110&Itemid=38

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts