Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 42

Thread: Scaderi de preturi la Xbox 360

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Scaderi de preturi la Xbox 360

    In ultima perioada am tot auzit de scaderi de preturi... insa la EI. Sunt curios, oare la noi se va simti ceva ? Mai jos aveti un scan dintr-un supermarket american, Kmart, unde preturile pentru Septembrie la Xbox 360 scad dupa cum urmeaza:

    199 USD pt. Arcade
    299 USD pt. Pro
    399 USD pt. Elite

    Nice... nu pot decat sa sper ca si la noi se va intampla ceva...
    Attached Images Attached Images kmart_xbox360.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Americanii astia mereu au parte de super reduceri si preturi foarte bune la console.Putem doar speram ca va ajunge si in Europa la un pret cat mai apropiat de cel al lor

  3. #3 SP
    Manager paul's Avatar
    Limited quantities. No rain checks.

    Edit: Rumor: New $199 360 SKU with motion controller
    http://www.xbox360fanboy.com/2008/08...on-controller/

  4. #4 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    E foarte adevarat ca in afara xboxul e mult mai ieftin ca la noi dar partea rea este garantia(lupta cu rrod).

  5. #5 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Preturi mici garantie mica consola moarta bye bye la noi sunt mai mari preturile dar garantie 3 ani. Parca e mai ok

  6. #6 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Luna viitoare o sa fie si la noi preturile astea! Mereu dupa o luna sau doua piata din EU s-a conformat. Eu mi-am planuit achizitionarea unui 360 la urmatorul ciclu de ieftiniri... si se pare ca a venit mai devreme decat ma asteptam...

  7. #7 SP
    Member collector's Avatar
    mai astepti tu mult si bine ca nu o sa se iefteneasca .. mai putin de 750 ron arcadeul sau 1050 ron premium n-o sa fie , cerere este , deci nu au motiv sa scada din pret ..

  8. #8 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    La noi pretul minim va fi undeva la 799 Arcade si 1150 Premium-ul nou cu hdd de 60 GB.

  9. #9 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by mentorica View Post
    Preturi mici garantie mica consola moarta bye bye la noi sunt mai mari preturile dar garantie 3 ani. Parca e mai ok
    NU mai dau nici astia de la noi 3 ani garantie. Majoritatea acum dau un an maxim doi. Rar vezi ca dau trei ani.

  10. #10 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Cine-s astia care nu mai dau ?
    Gameshop si Diverta dau 3 ani la orice consola Xbox 360.

  11. #11 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Quote Originally Posted by RvsS View Post
    La noi pretul minim va fi undeva la 799 Arcade si 1150 Premium-ul nou cu hdd de 60 GB.
    Pai si acuma tot atata e ARCADE-ul la voi... Daca MS a ieftinit cu 30% consolele, cred ca acest lucru ar trebui sa se resimta si in pretul vostru...

  12. #12 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Da-mi te rog link cu comunicatul MS in care spun ca au ieftinit toate consolele in Europa cu 30%, eu nu am citit asa ceva. Plus ca 799 nu este peste tot, doar in anumite locatii. Vor veni Arcade-uri din nou in 2 saptamani, sa vad la ce pret.

  13. #13 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by RvsS View Post
    Cine-s astia care nu mai dau ?
    Gameshop si Diverta dau 3 ani la orice consola Xbox 360.
    Emag si Media galaxy nu mai dau 3 ani.

  14. #14 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    E, ai vazut? La fel ca si data trecuta, MS va da comunicatul respectiv pentru UE, in scurt timp. Cand acest lucru se va produce (estimez eu cam max 1 luna de zile...), astept ca reducerea de 30% sa se regasesca si la noi in magazine, pentru ca sa pot sa dau si eu comanda...

  15. #15 SP
    Xtm
    Banned Xtm's Avatar
    Donely, emag inca mai dau 36 de luni garantie ( ex: Consola XBOX360 Arcade ; Consola XBOX360 Premium ) Elite are numai 24 de luni.

  16. #16 SP
    Manager paul's Avatar
    RvsS: e normal ca MG sa dea 1 an garantie ?

  17. #17 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Xtm - asa este, cred ca vor modifica si la Elite.
    paul - eu nu cred ca este, dar nu ma pot pronunta, nu lucrez direct cu ei.

  18. #18 SP
    Manager paul's Avatar
    Am fost eu la inceputul lunii iulie si l-am intrebat pe unu daca e sigur si a zis ca da, un an e.

  19. #19 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Cei din magazin nu stiu cel mai bine, eu pe site la ei vad doi ani.

  20. #20 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    RvsS, asa o informatie. Cam cate console Xbox vinde Gameshop.ro pe luna? Asa estimativ

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Preturi la Xbox 360 By dragosito in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 9 Last Post: 12-07-2010, 08:53

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts