Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: Ce xbox sa imi cumpar?

  1. #1 SP
    Junior Member elfie199's Avatar

    Ce xbox sa imi cumpar?

    salutare! azi am descoperit si eu siteul asta, si sunt din ce in ce mai uimit pe minut ce trece cate chestii faine sunt pe el.
    am si eu o intrebare, care defapt e tema topicului : ce xbox sa imi cumpar?
    stiu ca e elite, premium, pro.

    care e diferentza,asa pe scurt si la obiect, ca stiu ca e multa lume care are xbox si ar fi faine niste sfaturi.
    mersi mult de tot!!!1

  2. #2 SP
    Manager paul's Avatar
    Uite aici toate diferentele: Xbox 360 - Wikipedia, the free encyclopedia
    Din punct de vedere hardware sunt aceleasi, difera doar extraurile cu care vin, accesoriile.

    PS: Bine ai venit !

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Bine ai venit elfie199 ! Eu zic ca tine mai mult de buget... si ai putea pe langa elite/premium/pro sa mai adaugi si arcade (cel mai ieftin). Bafta la alegere !

  4. #4 SP
    Junior Member elfie199's Avatar
    aha , deci daca imi iau de exemplu arcade, nu exista diferenta la performanta fatza de sa zicem spre exemplu, elite , in afara de capacitatea de memorare, nu?
    io n-am mai avut consola pana acuma,cat de importanta e capacitatea memoriei?la ce foloseste in afara de salvarea progresului din timpul jocurilor?

  5. #5 SP
    Member zNowkid's Avatar
    odata cu aparitia noului dash board va trebui totusi un hard.deci premium ar fi o alegere buna.

  6. #6 SP
    Junior Member elfie199's Avatar
    pai da dar nu e diferenta asa mare la pret intre elite si premium...
    eu zic ca imi iau elite....chiar daca e cea mai scumpa.vreau sa aiba detoate ca nu vreau sa imi iau alta si dupaia sa ma trezesc ca imi tre' accesorii la ea si sa dau banii pe ele separat.

  7. #7 SP
    Member zempty's Avatar
    daca ai buget mare e normal sa ti-o cumperi pe cea mai scumpa , ai diferita accesorii + ca iti citeste si jocurile de XBOX 1 Arcadeul nu poate sa le citeasca din cate stiu eu , iar chestia cu hardul este ca daca ai hard iti transfera niste fisiere din jocuri pe hard si nu mai forteaza consola asa mult

  8. #8 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Pe Arcade nu se pot juca jocurile de XBOX pentru ca nu are HDD, si no HDD inseamna no software emulation pentru XBOX.
    Cit despre noul dashboard, din ce am vazut eu din prezentarea celor de la MS, se vor putea copia jocurile integral pe HDD si juca de pe HDD, totusi prezenta DVD-ul in unitate va fi necesara (cam acelasi stil ca la PC).

    Sper ca te-am ajutat, spor.

  9. #9 SP
    Junior Member elfie199's Avatar
    da, mersi mult chiar m-a ajutat.imi place site-ul asta mult.am prins o oferta la elite si cred ca o sa mi-o iau pe aia ca nu e diferenta mare intre ea si premium.
    bine cu oferta ca altfel, diferenta sare de 4-5 mil

    numa' bine!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Ce jocuri de Ps2 imi recomandati? By Venom911 in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 11 Last Post: 19-10-2011, 19:38
  2. De unde sa imi cumpar si eu un PS3 la un pret bun. By Grippi_Skillz in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 15 Last Post: 24-08-2011, 15:51
  3. Ce imi recomandati? By Swift in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 14-02-2011, 22:42
  4. Replies: 5 Last Post: 27-01-2010, 08:32

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts