Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 35

Thread: Xbox live new ban wave ! Cine ?

  1. #1 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar

    Lightbulb Xbox live new ban wave ! Cine ?




    Aici putem discuta despre grija pe care am purtat-o multi legata de New BAN wave...
    Cine credea ca o sa ia ban??
    Cei care ne-am instalat noul dash inainte de termen cu stickul sau verbatimul(cineva se va simti)...
    De ce nu am luat noi ban?
    Cine este pro sau contra console modate...de ce?
    Putem discouta obiectiv - subiectv atat cat nu se lasa cu flame..totul va fi bine
    rog lumea cu ps3 sa nu fie rautacioasa..suntem o comunitate de gameri si nu trebuie sa fim fanboyz sau pleasure killers..


    Attached Images Attached Images banned.gif modded-xbox-360-banned.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Stii ce nu inteleg eu... si poate vom discuta aici... daca mi se baneaza consola pierd si gamertag-ul? Eventual daca am cumparat jocuri cu MS points le pierd si pe alea pentru ca a fost consola banata?

  3. #3 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    din cate stiu da...
    de asta era Hitler trist..ca nu mai are gamertag-ul

  4. #4 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Stii ce nu inteleg eu... si poate vom discuta aici... daca mi se baneaza consola pierd si gamertag-ul? Eventual daca am cumparat jocuri cu MS points le pierd si pe alea pentru ca a fost consola banata?
    Eu din cate stiu nu. Cel putin stiu ca Bobby a avut consola modata si-a luat alta si acum joaca pe acelasi GamerTag. Cat despre jocuri cumparate nu stiu. Poate te lamureste Bobby .

  5. #5 SP
    Member SpitFire's Avatar
    Si eu stiam la fel, se baneaza doar consola nu si GamerTag-ul.

  6. #6 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    deabia mi-a ajuns si mie Forza 2 si as vrea sa fac un MP,da parca mi-e cam teama cu consola modata,chiar daca e origninal jocul.

  7. #7 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Pai poti sa dai recover gamertag pe alta consola... dar asta ma intreb, daca e consola banata mai merge sa dau recover?

  8. #8 SP
    Member slabunator's Avatar
    merge, merge, am incercat eu la un amic gamertagul meu si functiona
    jocurile nu se pierd, tin strict de hdd

  9. #9 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Man.. toata lumea stie ca merge, dar merge daca e consola banata?

    Nu stiu de ce toata lumea ignora cuvantul ban in context. Inteleg ca nu va place sa-l auziti, dar sa stim si noi. Nu de alta dar daca nu poti, mi-ar conveni mai mult sa fac schimb cu dvdrom-ul meu modat pe unul LiteON ca si-asa nu folosesc piratate si in felul asta sa fiu ban free.

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Khan: o consola banata nu se mai poate conecta pe Live, indiferent ce gamertags folosesti. In schimb, gamertagul consolei banate poate fi recuperat si folosit pe o consola care nu e banata pe Live. Sper ca am fost explicit

    P.S. Ma indoiesc ca banul tine strict de unitatea dvdrom. Ma tem ca e vorba de seria consolei propriu zise, nu a dvdrom-ului...

  11. #11 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Eu n-am folosit piratate niciodata pe el, dar am modat-o ca era "in oferta". Deci mi se pare o solutie prin care sa scap complet de durerea de cap.
    Pe consola n-aveau cum sa se stocheze key-uri de dvd-uri piratate pentru ca n-am folosit.

    Oricum, e bine ca-l pot recupera. Chiar era o prostie.. daca am consola banata sa pierd si tot ce am cumparat cu puncte legale pana la urma.

  12. #12 SP
    Member winkus's Avatar
    Nu poti sa pui firmware-ul original la loc? Ca sa nu mai trebuiasca sa iti iei un DVDROM nou. Intreaba-l pe Donely.

  13. #13 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Ba da.. dar de ce sa nu fac si niste bani din asta? Avand in vedere ca sunt multi care vor sa modeze si vor un drive modabil...

    Ce dracu.. doar suntem romani, nu facem si noi un pic de biznis?

  14. #14 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    sincer,parerea mea este cu nu luam ban atat cat nu jucam pirate...sunt atat de multi utilizatori care au console modate in toata lumea...doar cateva cazuri de BAN..si pun pariu ca cei care au luat ban nu au spus tot ce au facut
    mai degraba da consola RRoD...

  15. #15 SP
    Member Sacaluka's Avatar
    Banu`l de la xbox live se pune pe MAC`ul consolei. Cand ai o consola modata si intri pe live cu ea iti citeste firmwareul si daca nu e original iti pune un mic FLAG. Cand vine din nou Ban Wave, MS vor da ban la cei care au FLAG langa MAC`ul de la consola si vor scana alte console. Eu am consola modata si intru pe live cu originale fara probleme. Cu backup`uri nu intru pentru ca e o chestie de obraz fata de ceilalti jucatori. Cand intri pe live fii sigur ca ai consola modata cu latest firmware care e Ixtreme 1.4 sau 1.41. Astia care si-au luat ban acuma inainte de NXE au fost cu FLAG. Sa vezi ce o sa fie la urmatorul ban wave. Daca o sa fie full ban wave sau partial e decizia MS`ului.
    Hope this helps
    Also pardon my romanian

  16. #16 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sacaluka: nu cred ca este dupa MAC-ul consolei, pentru ca acela se poate schimba. Flag-ul daca se pune, se puna pe seria consolei (cea pe care ti-o vede MS si este unica).

  17. #17 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar

    Lightbulb

    si o continuare pentru Hitler













  18. #18 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    ban-ul se da pe console ID si mai nou pentru cei la a doua abatare, pe gamertag si console ID

  19. #19 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Ce tari sunt alea cu Hitler's Xbox 360

  20. #20 SP
    Senior Member mark's Avatar
    deci am ras de m_am p***t pe mine!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 08-07-2011, 22:49
  2. Modare xbox & fara ban By corrupt in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 3 Last Post: 16-01-2010, 13:19
  3. Meet the New Live Experience Episode 1 By Bobby in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 13-09-2008, 14:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts