Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 7 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 140

Thread: Metro: Exodus

  1. #1 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar

    Metro: Exodus

    Metro Exodus este un joc care mi-a atras atentia la E3 2017 si chiar ma mira ca nu exista un topic dedicat lui inca.
    Prima postare legata de el vine din pacate cu o stire despre amanarea jocului, dar in continuare este pe lista mea de favorite.

    "Deep Silver and developer 4A Games has announced that Metro: Exodus won't be out this autumn as originally planned, and instead will now be targeting an early 2019 release."
    https://www.xboxachievements.com/new...o-Q1-2019.html

    LE: Pentru cine a ratat trailerul de la E3, merita vazut:

    Attached Images Attached Images header.jpg

  2. #2 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Spre rusinea mea, n-am jucat nici un joc din seria Metro. Am inteles de prin review-uri si pe la prieteni ca sunt f. atmosferice si terifiante dar ma consider un "papa lapte" cand vine vorba de horror fps.

    Poate intr-o buna zi am sa le incerc.

  3. #3 SP
    Member Peetzy's Avatar
    Quote Originally Posted by clovnusor View Post
    n-am jucat nici un joc din seria Metro.
    Daca si citesti cartile inainte, la jocuri garantez ca n-o sa mai existe nici lapte, nici papa

  4. #4 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Cartile sunt slabe, doar prima e mai de doamne-ajuta si e fix primul joc. Dar jocurile, doamne... ia-le si le joaca! Si eu sunt papa-lapte si nu pot sa joc horror-uri, dar Metro e altceva fratica... Ratezi mult.

  5. #5 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Da, Metro 2033 a fost un joc de referinta la vremea lui (si cred ca inca este un joc ce nu trebuie ratat). Tin minte si acum ca era pretentios ca cerinte si am avut noroc ca facusem upgrade la PC sa il joc. Atmosfera apasatoare, shooting mechanic bun, nu este mindless shooter, poveste f buna, cam tot ce vrei.

  6. #6 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Eu le-am rejucat pe ambele, varianta redux, acum 1 an si inca se tin bine, arata bestial.

  7. #7 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Cartile sunt slabe, doar prima e mai de doamne-ajuta si e fix primul joc.
    Pune, te rog, un „in opinia mea” aici. O faci sa sune ca un adevar general valabil si chiar nu este cazul.

  8. #8 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ai dreptate, e subiectiva treaba, dar asta este impresia lasata asupra majoritatii, daca te uiti pe net.

  9. #9 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Sunt curios daca o sa ii dea o alta directie jocului sau o sa ramana pe reteta clasica.

  10. #10 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by clovnusor View Post
    Spre rusinea mea, n-am jucat nici un joc din seria Metro. Am inteles de prin review-uri si pe la prieteni ca sunt f. atmosferice si terifiante dar ma consider un "papa lapte" cand vine vorba de horror fps.

    Poate intr-o buna zi am sa le incerc.
    Primul Metro 2033 a fost terifiant de-a dreptul. Am mai tresarit la anumite momente si povestea era foarte matura si intunecata. Erai in permanenta singur si chiar a fost o faza memorabila cand trebuia sa evit spiritele intunecate ale celor morti care bantuiau din cauza exploziilor nucleare care cica au fost atat de puternice ca a vaporizat si iadul. La un moment dat, mosul care ma ghida printre spirite a inceput sa se roage si eu eram in urma lui. Ca altfel eram rapit si fortat sa traiesc in transa alaturi de spirite pe veci. Atat de terifiant era jocul!
    Jucat in limba rusa (audio) cu subtitrare in engleza a fost ceva atmosferic si memorabil.



    Metro Last Light in schimb a fost mai mult axat pe actiune, plus ca senzatia de horror a fost diminuata fiindca intalneam mai multe personaje, erau doua comunitati subterane populate introduse precum rusii comunisti si rusii nazisti, au mai bagat si sex si telenovela....a rezultat o manelarie ruseasca mediocra.


    Acum, pare ca si Metro Exodus se axeaza mai mult pe actiune decat pe horror, similar cu Wolfenstein asta nou.

  11. #11 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Are si Last Light momentele lui horror, dar nu asa atmosferice ci mai mult ca stii ca te fugareste ceva greu de ucis
    Dar un joc bun nonetheless care iti arata foarte bine viata de sub metrou si cum au evoluat oamenii.

  12. #12 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar


  13. #13 SP
    Member lukecelmare's Avatar

  14. #14 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Artyom, Artyom! Oai ca de abia il astept, si primele doua au fost super mega tari!

  15. #15 SP
    Member Peetzy's Avatar
    De bucurie doar ce am terminat (iar) ambele jocuri (praise the Redux!!!). Ce nu mi-e clar, in urma finalului cu mai putine Moral Points adunate pe parcursul Last Light: cum se continua povestea? O sa aflam la inceput de Exodus?

  16. #16 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Deci daca vrei sa vezi cum continua povestea dupa Last Light, citeste cartile. Exodus continua dupa ultima carte (desi nu tot ce e in ultima carte aparent e canon pentru Exodus, se termina un pic mai ciudat aia, ma indoiesc ca o sa fie o continuare directa).

  17. #17 SP
    Junior Member samkhan's Avatar
    Sunt incantat si pentru Metro Exodus!

  18. #18 SP
    Member Peetzy's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Exodus continua dupa ultima carte
    Fix pe aia n-o am, 2035-ul

  19. #19 SP
    Member aleksandrel's Avatar
    Si eu am citit pe primele douo carti. Sper ca si jocul sa fie cel putin ca primele douo, ca au fost bestiale. Oricum sunt constient ca o sa fie diferit. Dupa ce arata o sa fie un open world. Sper ca si povestea sa fie intresanta.

  20. #20 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    doua sau mai simplu 2 daca habar nu ai cum se scrie .


    scuze de offtopic

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 7 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 12-06-2017, 01:43
  2. Replies: 0 Last Post: 21-11-2012, 11:43
  3. Replies: 0 Last Post: 25-05-2012, 09:13
  4. Replies: 0 Last Post: 25-05-2012, 09:12
  5. Replies: 0 Last Post: 24-05-2012, 20:09

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts