Monky in cazul asta o sa ma gandesc serios la Epson. La cel gasit de mine ai ceva de adaugat,cum ti se pare? Ai inclina spre altceva? Ca termen de comparatie acum folosesc un Sharp aquos 60inch full hd 2012,stiu ca e alta mancare de peste dar asa per total ma astept la o experienta cel putin la fel de buna din punct de vedere al contrastului,culorilor etc

Cat despre sunet chiar nu stiu. Foarte pretentios nu sunt. Presupun ca intre 5.1 si 7.1 diferenta e un surround mai bun? Asta ma si intereseaza de fapt. Ca putere,volum vreau sa fie rezonanil si atat,nu ma intereseaza sa le sara ciorba din lingura vecinilor. Fiind vorba de un living ma intereseaza sa aiba un aspect placut,negru,,simplu,fara forme de ozn,cu standfloors. Daca se poate sa aiba linii drepte si mai bine,nu prea ma atrag cele rotunde sa zic asa. Iau in vedere si varianta in care pot fi ascunse nu au standfloors si au diminesiuni reduse si evident nu conteaza cum arata. Camera are forma rotunda cumva si ma gandesc ca ar fi intr-adevar util 7.1


RvsS multumesc,mi-a fost de mare ajutor. Bine ca m-ai lamurit cum scot sunetul sa pot finaliza cu tavanul.Din toata abrambureala care am scris-o ai punctat exact ce aveam nevoie.
Cablu de fapt imi trebuie 15 m,nu am luat in calcul ca trebuie sa inconjor camera. Am gasit acolo pe site cu 50ron mai scump,aceleasi specificatii,nu acelasi producator insa.
La partea cu streaming il las pe Monky