Quote Originally Posted by Sanjuro View Post
vei vedea numere in momentul in care vor aparea Starcraft 2 si Diablo III
Quote Originally Posted by Solozaur View Post
Apropo de Starcraft 2, ... pana acuma majoritatea persoanelor ce se joace pe pc cu care am vorbit mi-au spus ca o sa-l cumpere cand apare
Extraordinar. Apare Starcraft 2 si da faliment Nintendo, Sony si Microsoft. Pfft. Uite ca eu n-am motiv sa-l cumpar. Nu-mi plac strategiile (desi W3 a fost o exceptie - l-am jucat mai mult ca un RPG). Si sunt satul de jocuri d-astea care apar odata la 10 ani (pardon, sunt 11 ani de cand a iesit Starcraft si Diablo 3 pe PC). Eu joc 50-100 de jocuri pe an, din care sa zic ca 20 sunt bune si foarte bune. Acum ce sa fac, sa stau la mila lui Blizzard sa-mi dea si mie cate un joc bun la fiecare 10-11 ani ? Nici-o sansa.

Si asa ca o tot dai cu PC-ul in sus si in jos (mai era unul tphase parca), pentru cultura ta generala, Starcraft a iesit pana si pe Nintendo 64. PS3 suporta mouse (cred ca si Xbox 360 suporta daca vrea Microsoft - dar nu vrea, ca-i moare vanzarea de licente Windows pe care sa ruleze Starcraft 4) asa ca nu e mare branza sa iasa si pe el. Problema e daca il vrem. Eu unul nu.

Eu pe PC mai am doar un joc. Si acela la care nu mai platesc de vre-un an (e vorba de World of Warcraft). Si ma uit acum ca desi e un joc care merge doar online (deci neaparat cu licenta) nu face fata la un "amarat" de Mario Kart. Atat !