Si eu credeam ca doar la mine in oras angajatii Altex fac tot posibilul sa NU isi vanda produsele. Dupa ce mi-am cumparat PS Vita, am fost pana la magazinul lor, in speranta de a gasi Starter Kit (mai mult pentru husa Sony, care s-a dovedid foarte utila de fiecare data cand am transportat consola in geanta). Fiind un magazin destul de mare si foarte prost organizat, m-am hotarat ca e mai usor sa intreb unul din angajati, cu toate ca toti pareau extraordinari de comozi pe canapea, in fata unui Sony Bravia, uitandu-se la voce Romaniei, si imi parea putin rau sa ii deranjez. Ei, dar lasa, ca de-asta sunt platiti. Merg pana langa grupul de fani infocati, dintre care 2 se uitau la mine, insa fara a ma intreba de ce ma plimb de nebun pe langa ei, si ma bag singur in seama: "salut, caut Starter Kit pentru PS Vita". Raspunsul a venit scurt si plictisit, ca doar asa au invatat ei la facultatea de vanzatori Altex: "nu mai avem". Mi-am spus ca e extraordinar, va trebui sa astept o saptamana pana ajunge la comanda online, dand sa ies dezamagit din magazin. Ajuns aproape de usa, intorc instinctiv capul catre raionul cu console, ca de fiecare data, moment in care imi sare instantaneu in ochi -gues what- Starter Kit-ul pentru Vita...