Saltare tuturor, ma cheama Dani, sunt din Bacau, si evident Xbox ! Sincer nu stiam ca exista acest site/forum, dar de cateva zile m-am alaturat comunitatii , sper sa ma primiti

Am doua xbox 360 jasper : 1) este al meu , fabricat in 17.10.2008, Arcade, dar ulterior i-am atasat un HDD, modat LT + 3.0 (daca jocul este reusit il cumpar, ex GTA 4 si GTA 5, Metro etc), functioneaza pana in prezent. Asa arata in interior si 2) un alt 360 cu hdd de 60 (cred ca o fost pachet premium, nu-mi mai amintesc exact), dar culoare neagra , de data asta este fabricat in 12.10.2009, care este al fratelui meu, la fel modat LT + 3.0, functioneaza pana in prezent; la interior arata asa

Acum nu stiu ce sa zic daca Microsoft chiar a facut o treaba buna cu Jasper sau am nimerit noi niste console prea bune , ideea e ca a venit timpul sa le schimbam pasta termica. Ma gandeam la un Arctic silver 5 , dar as dori sa-mi dati cateva idei cu Xclampsurile alea, ce as putea pune in locul lor ? am gasit pe Youtube o idee XClamp Fix January 2011 - YouTube (vedeti de la minutul 1:35 pana la 2:47).

Sincer sunt putin ingrijorat cu Xbox-ul fratelui meu , care desi este Jasper, nu mai prezinta acel heatsink suplimentar care vine de la GPU, cica Micro$$$$oft zice ca este inutil si fara el scad costurile de productie, dar mi se pare putin deplasata treaba, era mai bun ala vechi... Ma gandeam sa caut un X360 cu RROD (il iau cu 30-50 ron, sunt destui care vand pe toate gardurile) si sa-i schimb heatsink-ul ..

Sa speram ca o mai duc cele 2 console cativa ani, chiar m-am atasat de ele, si sunt fericit ca nu am avut probleme ca foarte multi alti posesori , dar nah cu Micro$$$$oft nu se stie niciodata ... Astept idei si sugestii !