Quote Originally Posted by MonkY View Post
Din punctul meu de vedere Google nu ar trebui sa ceara mai mult decat fac componentele... ba chiar ar trebui sa-i plateasca gras pe cei care ii promoveaza produsul.
Da, sunt complet de acord. Si eu ma tot gandesc la treaba asta inca de cand au inceput sa-l vanda limitat. Au ales insa oameni carora le-au dat produsul gratis tocmai pentru a primi feedback, a face produsul mai popular, etc. E plin youtube de ei. Cred ca s-au gandit insa ca mai mult ca sigur fiind o chestie destul de interesanta vor fi mult mai multi doritori, asa ca l-au pus si la vanzare pentru cine doreste.

Nu inteleg nici eu logica, dar nu compar cu Oculus Rift. O sa fac comparatia de care spui tu legandu-ma de piesele din Glass atunci cand produsul va fi lansat pe piata, acum e beta si nu pun la socoteala.


Quote Originally Posted by MonkY View Post
Pai stai un pic... daca nu comparam preturile componentelor din interior si modul de marketing dar mergem pe ideea ca daca e "wearable" si e marca Google poate costa oricat... inseamna ca suntem fanboys si acceptam orice bull****.
Daca si eu sunt fanboy, mai da-o incolo de treaba. Eu nu compar pentru ca nu sunt produse lansate. E ca si cum as compara iPhone 6 cu Galaxy S6 si Nexus 6 pe baza zvonurilor. Adica speculez si atat.

Quote Originally Posted by MonkY View Post
P.S. Deci conform spuselor tale va trebui sa ma astept ca Project Ara devkit sa coste cel putin 3000$, ca deh, e tot portabil dar are mai multe piese
Nu, nu are nicio legatura. Ara poate fi oferit(a) gratuit, poate sa fie acelasi sistem precum la Glass sau poate sa fie un beta testing intern si sa ne trezim cu produsul finit pe rafturi.