Single post: E3 2014: Conferinta Sony - what a comeback!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    E3 2014: Conferinta Sony - what a comeback!

    Va avertizez ca pic de somn, vad cele doua monitoare, iPad-ul si TV-ul ca fiind o multitudine de chestii care au aruncat toata noaptea cu informatii in mine. Au fost 11 ore de urmarit tot ce am prins de Live Streaming... si cred ca pana la Nintendo putem spune ca s-a incheiat. Sony a avut o conferinta care a fluctuat in draci, de la super mega annoying (parca vroiau sa copieze conferinta Microsoft de la E3-ul de anul trecut), la un final salvator. Funny fact: la Microsoft nici macar nu s-a auzit cuvantul Kinect, pe cand la Sony da! Anyway, asa cum am spus, inca nu trag concluziile pana nu aflam toate titlurile de la demo booths, dar pe scurt, acestea au fost subiectele atinse de Sony:
    • Destiny
    • White PS4
    • The Order 1886
    • Entwined
    • Infamous Second Son DLC - Infamous First Light
    • Little Big Planet 3
    • Bloodborne
    • Far Cry 4
    • Dead Island 2
    • Diablo 3 Ultimate Edition + TloU
    • Battlefield Hardline
    • Disney Infinity 2
    • Magicka 2
    • Grim Fandango
    • indies: Devolver, Broforce, Hotline Miami, The Talos Princple
    • Let it Die
    • ABZU
    • No Man's Sky
    • Morpheus - 2 new demos
    • YouTube
    • Free to Play games
    • PlayStation Now
    • PlayStation TV - 99$
    • Mortal Kombat X
    • The Last of US Remastered
    • Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
    • GTA V
    • Batman: Arkham Knight
    • Uncharted 4 - A thief's End
    Chiar daca am zis ca nu voi comenta prea mult, recunosc ca aproape am adormit la Sony cu atatea discutii care puteau fi frumos postate pe un blog, nu prezentate intr-o conferinta pentru gameri. Din momentul in care au venit cu MK X, GTA V si Batman Arkham Knight, am recunoscut ca si-au spalat pacatele. Chiar daca toate cele 3 jocuri nu sunt exclusive ci multiplatform. Iar cu The Last of Us Remastered si Uncharted 4 - A Thief's End au revenit pe pozitii.

    Daca ar fi prezentat ca Microsoft, joc dupa joc la foc automat si mai aducea 2-3 exclusivitati, nici nu cred ca mai exista competitie si aveam deja-vu de la PS3 si X360. Pacat ca au lalait-o atat de mult cu informatii ala Apple (dar fara carisma necesara) si cu indes sau kiddie games. Asta in timp ce despre Morpheus n-au spus nimic, decat ca au doua noi demo-uri la booths.

    Well, ramane sa vedem si Nintendo... sa strangem toate datele si sa facem frumos o lista cu toate cele... tragem linie. De pe acum insa pot sa spun ca adevaratul castigator va fi gamerul, care in sfarsit a avut parte de un E3 bun, spre foarte bun!

    Acum spuneti cinstit: ce jocuri v-au placut cel mai mult din prezentarea Sony?

    Later edit: Asa cum am promis, am revenit cu trailerele (inclusiv unele care nu au apucat sa intre in conferinta!):



























    Attached Images Attached Images assassins_creed_unity_screenshot.jpg