Salut , sunt nou pe acest forum am ajuns pe aici intrucat nu gasesc informatiile necesare pe net sau sunt nedumerit .
In primul rand vreau sa imi cumpar o consola ( ps 4 sau xbox one ) in cele din urma urmarind zeci de reviewuri la console pe net am decis sa iau ps 4 datorita specificatiilor tehnhice mai superioare , acum intervine a doua problema a mea , playstation plus , am vazut ca ofera un joc gratis pe luna , daca da ce fel de joc ? adica pot primi si gta 5 sau ac4 black flag , sau doar nonameuri ? in al doilea rand am vazut ca ofera functia multiplayer in joc , dar trebuie sa iti faci cont sau sa cumperi playstation plus de pe net , cu regiunea de UK ( doar pentru a juca multiplayer ) si daca imi fac pe romania nu pot sa joc multiplayer ? alta nedumerire ar fi ca am vazut ca ofera discounturi semnificative daca le cumperi direct de pe playstaion plus jocurile , dar presupun ca daca am cont de UK nu ma pot bucura de aceasta facilitate , nu ?

Va rog mult , sper ca m-am facut inteles sa imi raspunda si mie cineva detaliat pentru a intelege mai bine , sper ca nu am fost neclar in intrebari .
Multumesc !