Quote Originally Posted by djleo666 View Post
Bluetooth cu baterie? MonkY bluetooth-ul lucreaza prin priza la soundbar. Dar telefonul care va face pairing prin Bluetooth va avea viata scurta in baterie
My friend, pai hotaraste-te! Ori sunt boxe wireless cu bluetooth... ori sunt la priza?!? Da, am zis bine bluetooth cu baterie, asa cum sunt alte cateva mii de boxe portabile cu baterie (eu am vreo 4-5 pe-acasa). Daca nu stii despre ce vorbesc, arunca o privire aici.

M-am uitat si eu pe pagina Razer... si este un kit clasic "soundbar + subwoofer", nici gand de "boxe wireless". Se alimenteaza la priza (nu au baterie), au intrari clasice (optic si analog), plus ca suporta Bluetooth. Adica ceea ce poti face la orice receiver sau orice alt soundbar - cumperi un adaptor Bleutooth pe care-l conectezi la device-ul respectiv. Asta nu inseamna ca receiver-ul devine wireless. Un exemplu de astfel de adaptor ar fi asta sau asta.

Nu prea vezi Bluetooth pe HiFi-uri serioase pentru ca se stie ca pe Bluetooth se pierde din calitate si semnal. Si asta pot sa o dovedesc oricand (am astfel de adaptoare). De fapt, nu e nevoie sa o dovedesc... orice audiofil serios va spune pass cand va auzi de Bluetooth audio. E ok pt. voce/telefonie... e ok pentru jucarii portabile sau pentru cei care nu cer prea mult... dar nu e ok pt. HiFi audio.