Single post: Motorola vine cu doua device-uri must have!

  1. #9 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Dupa 2 saptamani cu telefonul, arunc si eu doua vorbe despre Moto X 2014 cu spatele din lemn. Bambus de fapt.

    + e design-ul meu preferat in momentul de fata si il consider in top 5 ever ca si design
    + materialul de pe spate, lemn in cazul meu, e extrem de placut la atingere, "simti" lemnul cu adevarat
    + e construit ca un tanc, pare extrem de solid si am vazut in teste gen bendgate ca e printre cele mai solide
    + flash-ul e extrem de puternic, actionand din doua locuri din acel ring
    + speaker-ul frontal e extrem de puternic, doar HTC One se aude mai tare
    + cadrul metalic il face rece dimineata cand il iau de pe noptiera
    + incarcatorul are doua porturi USB
    + experienta Android, fiind atat de aproape de stock, e exact ce imi place mie
    + se misca excelent, as zice putin mai rapid decat One+ cu CM11
    + functiile specifice Moto X gen Moto Voice si etc sunt extrem de utile
    + se vede perfect in lumina puternica, reflexiile sunt minime, unghiurile de vizualizare foarte bune
    + fara bloatware, 2 aplicatii in plus fata de stock si astea sunt utile
    + fara lag, stutter, nimic, la fel de fluid precum un Nexus
    + foloseste avantajele AMOLED foarte eficient, notificari rapide, usor de accesat
    + deblocarea telefonului la scosul din buzunar s-a dovedit a fi mai util decat double tap to unlock

    - ecranul desi e frumos si saturat, e mult prea cald pentru gusturile mele, albul prea galben
    - camera e slabuta, interfata nu ajuta nici ea, in low light as putea zice ca e varza
    - forteaza HDR intr-un mod urat si deranjant
    - nu vine cu casti in cutie
    - bateria e extrem de slaba, o zi mai lunga o dovedeste repede- rezolvat prin update la 5.0
    - nivelul de luminozitate nu coboara destul, noapte e foarte deranjant - rezolvat prin update la 5.0

    Ca sa fiu sincer, nu il recomand. Merita luat daca va place cum arata, asa cum imi place mie. Altfel nu merita. Camera e slaba, pentru cei obisnuiti cu Android colorat aiurea o sa para prea simplist, bateria e varza, ecranul nu e calibrat bine, etc. E la acelasi pret (cel putin la mine in Olanda) cu HTC One M8 si LG G3. Mergeti pe alea. Ca sa nu mai zic de OnePlus, care in afara de design cred ca e mai ok din cam toate punctele de vedere.
    Attached Images Attached Images 2.jpg