Eu iti recomand sincer sa-ti iei, de bugetu ala pe care-l ai, cat de mic este el, un iPhone SH. Gasesti la 4-500 ron un 4S sau la 650-700 ron un iPhone 5 si in orice caz, sunt 1000 de clase peste AllView. Si nu esti obligat sa-i faci update la soft, ca sa zici ca nu mai merge nu stiu ce sau ca merge greu.

Cat de AllView, si-a luat iubita mea anu trecut, un telefon de la ei, ceva pe la 600 ron (obsedata sa-si ia ceva nou, nu SH) si dupa 3 luni, nu-i mai recunostea wi-fi-ul si nici SIM-ul. Dupa 2-3 sapt in garantie, i-a mers pentru 2 luni si dupa aia la fel, dar de data asta ii dadea eroare si de memorie, desi nu avea card inauntru si memoria era aproape goala, zicea ca nu mai poate scrie pe ea.

Overall, telefon de 600 ron, s-a folosit app 4-5 luni, telefon cu garantie de 2 ani, iar acum zace printr-un sertar ca telefon de back-up al back-up-ului (back-up-ul initial este un samsung ).

Iar din Aprilie si-a luat un 5S SH (dar aproape nou, folosit doar 2 luni, cu garantie si tot) la 1300 ron si de atunci nu mai stie ce-i ala blocat, restart, probleme cu memoria sau cu softul.