1. Controller-ele mele nu au problema in decojirea thumbstick-urilor. Desi controller-ul negru (inclus in pachet) are aproape 2 luni si cel rosu doar o luna. Dar daca cumva ai probleme, poti cumpara Protectii din silicon pentru stick-uri PS4, negru | ALTEX (sunt destul de ieftine)

2. Shooter-e am jucat foarte putin, si sunt praf . Avenger Reflex adaptor pentru controller-ul PS4 | ALTEX

3. Cumpara varianta de 1 TB. Iesi in castig asa, decat daca ai cumpara varianta de 500 GB + hard separat ca sa il inlocuiesti.
Consola PlayStation 4 Ultimate Player Edition | ALTEX
Dar exista o oferta la Altex (nu stiu pentru cat timp), in care poti cumpara varianta de 500 GB + 2 jocuri la pretul de aproape 1799,90 lei (cat este consola de 1 TB). Acum tu decizi... varianta de 500 GB + 2 jocuri (din lista respectiva) sau varianta de 1 TB si iti cumperi tu ce jocuri vrei separat.

4. Fa-ti cont pe RO. E mult mai ok.

5. Nu vad de ce vrei un SMART TV... E ok si unul normal. Important e sa fie Full HD.
Eu am un Samsung H5000 (model 2014), Full HD, 80 cm. Si se vede super bine. Si am dat 1099,90 lei pe 19 aprilie 2015, de la Altex.

Era modelul H5030, tot de 80 cm, la Flanco la pretul de 999,90 lei (dar cred ca a expirat oferta saptamana trecuta ).
Cel mai bine mergi pe Samsung, pentru ca citeste fisiere .mkv, in cazul in care vrei sa te uiti la un film.