Countdown pt PS6, mai bine asa era titlu, daca nu cumva PS4 este prima voastra consola stiti deja ca la si la ps1, ps2, din momentul lansarii deja fac planuri si pregatiri pentru next next gen aka PS5, presimt ca va suporta 4k 30fps pt jocuri, abia atunci aceasta rezolutie va deveni mainstream, restul e CAN CAN, marketing.

Nu va agitati cu ipoteze sau aruncatul consolei actuale pe geam, Sony sunt hrapareti, Psn merge prost, DAR totusi ofera INCA sustinere pt PS3 la fel au facut si la consolele anterioare, da inca ies jocuri la PS3, sunt 10 ani, egal 0 pentru mine daca PS5 iasa maine si nu are JOCURI timp de 1-2 ani asa cum a fost la PS4 sau Wii U.

Cei care tin la rezolutie si setari maxime, pot alege upgrade-ul lunar la pc vs consola samd, daca tineti la umbre mai clare si texturi inalte pc este pentru voi, alta problema pe care nimeni nu cred ca o ridica este portarea jenanta a multor titluri pe pc via Steam, exemple sunt multe, cunosc tipi cu riguri puternice ce asteapta luni de zile pana pot juca un titlu datorita unor buguri.

SI last but no last, PS4 a fost construit ''cheap'' mode, pentru a se vinde mai jos cu 50-100 dolari sau euro, iar acum lumea plange ca nu bate un Titan x.

Eu zic sa va linistiti si sa va bucurati de prezent, daca scot casti VR si manete cu control mental e treaba lor, din asta traiesc, sa grebleze multi bani de la useri.


Si ca sa pun cireasa pe tort

Sony unlocks PS4’s 7th processing core for developers | Games | Geek.com

Multi se rezuma sa compare titluri gen Cod3 sau Assassins Creed pc vs ps4 vs xone, ''gata domne ps4 este old, pai nu vezi ca pe ultra pc ii da fum'', mii de exemple pot urma...

Cei care au avut ps2, ps3, stiti bine ca titlurile exclusive scot tot ce pot si nu multiplatf., iar pana la urma conteaza calitatea unui joc per general, e doar o parere personala.

The Last of Us ruleaza ps 256 mb de ram !!!, oare la pc cat cere ? ahmmm...

Eu unul aleg o consola dupa TITLURILE prezente pe acel hardware, daca vreau putere bag mii de Euros in pc, daca intru in sevraj sub 60 fps la un joc, again pc is for me, as opta oricand pentru Xone DACA ar avea macar jumatate din titlurile lui PS4, iar Wii U deja Nintendo il vor parasi la anul, cum au facut si in trecut.