Genial ca ti-ai rupt un pic din timpul tau sa ne impartasesti aventurile tale in Cyrodiil.
Culmea e ca si eu m-am apucat de vreo saptamana sa il rejoc pe PS3 dupa ce l-am terminat 100% pe PC prin 2007.

De la primul quest m-a furat inca o data desi in ziua de azi multi l-ar pune la loc in cutie avand in vedere ca exista jocuri care arata precum witcher 3. Chiar vroiam sa fac un topic care compara Oblivion cu Witcher 3 dar nu-si are rostul pt ca cei care nu l-au jucat atunci n-ar intelege magia unui astfel de joc, la fel cum si cei care n-au jucat Morrowind in vremea lui de glorie, n-ar intelege pe deplin impactul pe care l-a avut.

Anyways, ziceam ca m-a prins din nou de la primul quest, care pt mine a fost An Unexpected Journey de data asta. Acum incerc sa fac din nou Fighters Guild-ul si imi aduc aminte de toate quest-urile astea mult mai bine conturate prin comparatie cu Skyrim.

Acum ca exista Skyrim care face diversitatea mult mai bine ca Oblivion, am trait cu impresia ca Oblivion parca era un mare verde cand explorai dar acum ca-l joc din nou imi dau seama cat de bine definite sunt si zonele precum Gold Coast cu Anvil sau Black Forest/Marsh cu Leyawiin.

Imi aduc aminte ca mi-a placut atat de mult prima oara cand l-am jucat incat mi-am luat varianta fizica a dlc-urilor (acum le-am pus la vanzare pe site), iar Shivering Isles a fost de-a dreptul epic. Totul a fost perfect de la world design la questuri si poveste. Acum, dupa cum spuneam, am doar varianta de ps3 standard si ma indoiesc sa-mi iau vreodata Goty dar mi-a facut pofta si mi-am luat Skyrim legendary (hopefully no more crashes).

Sa revin, ce sa mai... Oblivion e unul din jocurile alea de suflet, dupa cum spuneai vld_d3mon.