Quote Originally Posted by opagain2017 View Post
te lasi dus pe val, se vad radacinile xbox, asculta atent ca-ti explic doar o singura data, am explicat deja de doua ori inainte tot tie


"Am vazut ca nimeni pe-aici nu a discutat despre nebunia cu implementarea DX12" da, are dx12 hardware
"Cum un sir de mii de comenzi sunt transformate in doar maxim 10 comenzi pt. CPU/GPU." si asa va ajuta acel dx12 hardware, softwareul, IN JOCURI CREATE PE DX12, ATAT, restul jocurilor e treaba normala, ce jocuri pe dx12 stii tu? gears 4, battlefront, xb1 ex-exclusives si??? si?? mai ce? mai nimic... sunt alte sute de jocuri care nu-s pe dx12, deci nu vezi nimic de la acel dx12 hardware

"Si asta pt. un joc care nu a fost scris special pt. Scorpio.." din nou, mai multa atentie te rog, acel joc este Forza 6 care este un joc dezvoltat pe DX12, iar xb scorpio este o consola dezvoltata pe dx12 DECI PRACTIC, jocul a fost dezvoltat pentru scorpio

nu e nici-o magie aici, Microsoft a strigat ca DX12 o sa aduca planeta Nibiru langa Pamant de 10 ani, dar nu face nimic, asa ca eu iti zic sa te linistesti
xbox scorpio e o consola custom ce foloseste parti de PC AMD, Jaguar cpu, RX 480 GPU & GDDR5 ram, stii ce altceva mai foloseste tot acele 3 parti? XBOX ONE S, PS4 SLIM & PS4 PRO asa ca mai usor, nu e nimic nou
Adica tu imi spui ca daca pc ul meu cu 1 gddr5 e egal cu al tau cu 1000 gddr 5 pt ca amandoua au memorie gddr5?
Iar tudy,omule cred ca ai probleme grave.Te a pus cineva sa cumperi xbox scorpio?Vine monkey si iti da o gramada de argumente decente si tu sa spui ca e degeaba.Daca e sa o luam asa si sony ne a pus sa schimbam.consolele pt un upsacale la 4k.Si in legatura cu faza ca x1scorpio o sa fie 500$:dc sa spui ca iei proul putin mai slaba la 400 cand poti sa spui ca iei o consola cu 43% mai performanta la 500.